Odpor (2008)

Výborný válečný film. Pro podobné příběhy mám velkou slabost. Navíc když jsou o šperkovány kvalitními herci a jsou precizně natočeny. Ukázka této precizností je má oblíbená scéna jak partyzáni zlikvidují německou přesilu včetně tanku. Odpor je příkladem špičkového válečného dramatu, kde nejde o bojové scény a vizuální efekty. Jde spíše o historii, hrůzy války a o věcech, na které by lidstvo nikdy nemělo zapomínat!!! Vřele doporučuji.

Hořící keř (2013) (TV film)

Hořící keř je naprosto dokonalé dílo, vynikají film paní Holland. Rád bych poděkoval samotnému HBO, které se nebálo a rozhodlo se do tak důležité národní látky investovat obrovské množství peněz, aby samotný projekt o Palachovi vůbec vznikl. Můj obrovský dík si zaslouží i samotní herci, kteří dokázali, že jsou skvělými herci, stejně tak i scénárista, který příběh o Palachovi takhle skvěle ucelil. Opravdu, nemám slov. Hořící keř je tak náročný a depresí skličující příběh. Je to dokonalé. Bravo. Komunisti se musí kroutit vzteky. Jestli by se někdo měl smažit v pekle, tak je to Grebeníček, Filip a celá jejich zasrána komunistická verbeš.

Nevědomí (2013)

Výborný film. Upřímně řečeno je to výborné sci-fi, je to přesně sci-fi, na které jsem dlouho čekal. Námět, kamera, efekty, skvělí herci a hudba, která perfektně dokresluje akční scény. Mohu jen a jen doporučit, jelikož tohle opravdu stojí za to a vůbec se nenechte odradit nižším hodnocením zde na csfd. Stojí za to, tento film vidět, má výbornou dějovou linku.

Nic než pravda (2008)

Strhující drama, které mě překvapilo už od samotného začátku. Téměř dokonalé, justiční drama. Kate Beckinsale, Alan Alda, David Schwimmer, Matt Dillon. Herci, kteří nejsou úplnou topkou dnešní Hollywoodu. Zahráli vše bravurně, uvěřitelně a právě na těchto hercích stál celý film. Příběh je dosti reálný, vsadím se o cokoliv, že se tohle někdy stalo. Výborný.

Nebezpečná krása (1998)

Nádherný film z Benátek v 16. století. Dokonalí příběh Kurtizány, Inkvizice, Mor a nebeská láska. Tento film pohladí po duši je dokonale zpracován a natočen. Nádherná Catherine McCormack si doslova krade celý film pro sebe, ale nevadí mi to ani trošku. Její strhující kreace nedobrovolné kurtizány je nezapomenutelná. Na diváka spustí doslova smršť emocí a hereckých kreací, lásky, díky kterým se řadí mezi absolutní herecké elity. Výborný film.

Nestyda (2008)

Jan Hřebejk má tu smůlu, že Pelíšky jsou jenom jedny, protože všechny další jeho filmy už jsou bohužel horší. Přesto to s Nestydou nevidím tak tragicky. Film se mi moc líbil je prostě vynikající. Michal Viewegh by si měl vždy scénáře k filmovým adaptacím svých knih psát sám. Kdo jiný by uměl z několika povídek vytvořit jeden příběh tak zdařilým způsobem, než jejich samotný autor. Měl jsem trochu pochybnosti, jestli zvládne Jiří Macháček - postavu Oskara, která musí oplývat nesmírným kouzlem a silným charisma. Myslím si, že se Macháček nemá za co stydět. Ostatní herci také předvedli slušný.

Válečníci - Napoleon (2007) (epizoda)

Jednoznačně nejlepší díl série, který se věnuje začátkům slavného válečníka Napoleona Bonaparta. Spíš jako hraný dokument je tato část pojatá jako výpravný televizní film. Tento díl mě velmi mile překvapil, čekal jsem spíše nějakou velkou rozhodující bitvu z Napoleonova pozdějšího dobývání Evropy, ale místo toho na mě vykoukl "jen" kapitán, který se chtěl stát "velkým", a prosadit si svůj názor i riskovat vše.

Nepřítel před branami (2001)

Bezkonkurenčně nejlepší film o bitvě o Staligrad. Jednoznačně největším kladem je totiž dokonalá výprava. Strhující masové bitvy a šílená atmosféra druhé světové války. Film se soustředí především na boj muže proti muži - ostřelovače proti ostřelovači. Na ruské straně stojí hlavní postava příběhu Vasilij Zajcev, jehož solidně hraje Jude Law, ale nejlepší herecký výkon podává především Ed Harris, jehož role důstojného německého majora Königa, který byl povolán přímo z Berlína, aby Vasilije zabil, a učinil tak konec člověku, z kterého byl učiněn propagandistický symbol "správného Rusa".

Nákaza (2011)

Výborně natočená polodokumetaristická utopie, která realisticky ukazuje jak by to skutečně vypadalo kdyby lidstvo zasáhla smrtící epidemie. Snímek se navíc vyvarovává všech žánrových klišé, fantastkních motivů a ani na minuty neztrácí tempo. Dokonalá výprava, perfektní práce s velkým množstvím postav a jejich psychologií už jenom dotváří tento komplexní a estetický zážitek z filmu, ve kterém se skrývá mnohem víc než se původně zdálo. Hezký film.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Nejklasičtější, nejzábavnější zombie film z let osmdesátých. Film s geniálním jednohlasným dabingem. Je to opravdu skvělá legrace, nemá chybu. Kdo to křičí za okny, no přece živí mrtvý z hřbitova, no prosim, to nemá chybu.