Návrat do Cold Mountain (2003)

Nejlepších protiválečný film, jaký jsem kdy vyděl. Úžasné vykreslení putování vojáka za svou láskou na pozadí americké občanské války. Šílené scénky na pozadí občanské války, jsou zdrcující. Velice mě zaujala scénka kdy se skupina žen dožadovala milostných hrátek. Anthony Minghella dokázal natočit výborný příběh s ještě úžasnější výpravou a s celou plejádou vnikajících herců v čele Judem Lawem, Renee Zellweger (Její podání Ruby bylo velmi povedené), Nicole Kidman (ta mne zaujala asi nejvíce). Jen málokdy se mi stalo, že bych hlavním hrdinům tak moc držel pěsti a tlačil je k happyendu. Je to jeden z nejlepších protiválečných filmů.

Malý zrádce (2007)

Vynikající Izraelský film o jejich historii. Tento příběh odehrávající se v Palestině mě velmi zaujal, aniž bych to dopředu čekal. Nesmím opomenout pochválit výborné herecké výkony, a to jak hereckého představitele onoho chlapce Proffiho, tak také Alfreda Molinu v roli seržanta Dunlopeho, který byl opravdu vynikající. Velice mě zaujala scénka kdy krásná slečna povídá malí mu Proffi ty jsi ale Malý zrádce - velmi dojemná scénka.

Město bohů (2002)

Město bohů velmi těžký film pro náročného diváka. Město bohů je natočeno extrémně dobře a herci nemají chybu. Co psát dále o tomto vyjímaném dílku podle skutečné události? Kamera je živá a lítá sem a tam, ale přesto perfektně věrohodná. Atmosféra je velmi drsná, syrově poddaná. Chladnost tohoto filmu je zřejmá a šílená. Film, který musíte vidět, ale žádná oddychová pohádka to není.

Milionář z chatrče (2008)

Kouzelný film s pěknou atmosférou, která zahřeje u srdce a pohladí po duši. Srovnání s Městem Bohů mi nepřijde zas až tak vhodné, ačkoliv se to logicky nabízí. Milionář z chatrče je divácky vděčnou hřejivou a hlavně svižnou pohádkou, která si nenese žádné velké poselství, ale o to je upřímnější. Nádherně film ukazuje hrůzy Indické společnosti a kriminální podsvětí. Spojení s hrou "Chcete být milionářem" je naprosto geniální.

Moneyball (2011)

Nikdy jsem pořádně nepochopil, co na tom baseballu Američani mají. Ale je jejich velká tradice, která se dokáže proměnit v šílenství. Ovšem, tenhle výborný film není jen o této hře. Nabízí daleko víc. Je to výborné sportovní drama. Filmů s sportovní tématikou bylo natočeno hodně a ještě další se určitě objeví, proto musí tvůrci vyrukovat s něčím novým, s něčím originálním, co diváka dokáže pořádně zaujmout a strhnout. A to se tvůrcům tohoto filmu velmi povedlo. U Brada Pitta začíná platit, že čím je starší, tím je lepší.

Moliere (2007)

Molière je vynikající kostýmní historický film, který v sobě spojuje prvky frašky a tragédie, tak jako Molièrovy divadelní hry. Oslovil mě svým humorem, nádhernou hudbou a také skvělými hereckými výkony (zvláště některé mimické kreace Fabrice Luchiniho v roli Jourdaina, u kterých jsem se doslova prohýbala smíchy). Konec frašky a tragédie Molièrovy divadelní hry končí na konec filmu, kdy se Molièr setkává z bývalou umírající milenkou která ho do konce svého života milovala. Vynikající film.

Moucha 2 (1989)

Jaký otec, takový syn. O tomhle filmu se říká, že je horší, než jeho předchůdce myslím že ne. Máme tady opět teleportační zařízení, které úplně nefunguje tak jak by přesně mělo a obrací živé bytosti naruby, máme tady mladou lásku a opět doktora (tentokráte syna hrdiny z prvního dílu), který se mění v co jiného, než v mouchu. Tento film i po tolika letech, má stále ono kouzlo a onu atmosféru, která dnešní tvorbě prostě chybí. Vynikající Horor.

Moucha (1986)

Doporučuji - vynikající horor. Maskéři se zde skutečně vyřádili, není to však to jediné co tento horor nabízí. Děsivě tragickou postavu vědce sehrává Jeff Goldblum tak, že zároveň vzbuzuje hrůzu i lítost. Pohled v jeho tváři, když zjistí, že došlo k nevratné změně, která povede k jeho konci, je nezapomenutelný. Změna se děje postupně - a to je právě to hrůzostrašné a zároveň šílené - vynikající horor.

Medvěd (1988)

Naprosto nesouhlasím s Kleopatrou, že filmy s dětmi nebo zvířaty nejsou ideální. Tento film vynikající a nemá chybu. Ale na druhou stranu, ta hranice mezi nenávistí a láskou je asi opravdu velmi tenká, neboť když se nechám pak přemluvit, umírám blahem. A tenhle film to umocnil jak jen nejvíc mohl. Od prvních vteřin jsem se nachytával jak říkám "to je krása, jé medvídek" a to sakra ani nevím, že mám ve slovníku. Nádhera.

Musíme si pomáhat (2000)

Vynikající český film Jana Hřebejka. Tímhle filmem opět potvrdil, že je jedním z nejlepších českých tvůrců současnosti. Jeho film je vážnější a smutnější, přestože jde válečné drama, i v něm se najde místo pro úsměv, ale spíše mrazivý. Bolek Polívka i Jaroslav Dušek dokazují, že jsou nejen skvělými komiky, ale skutečně výbornými charakterními herci. Odvedli skvělé herecké výkony.