Wanted (2008)

To, co se na počátku jevilo jako nadějný přepis komiksové předlohy Marka Millara, se záhy ukázalo být slabým čajíčkem o boji "těch hodných" proti "špatňákům." Film je zábavný, místy dechberoucí a rozhodně svižně akční, ale původní poselství, ke kterému směřoval úvod, vyznělo do ztracena. Škoda. Přesto jsem se dobře bavil a to se počítá.

Potomci lidí (2006)

Původně jsem plánoval dát jen 3*, ale práce s kamerou (zejména v druhé polovině filmu) si zaslouží vyšší ocenění.

Kill Bill 2 (2004)

Na 5* by stačil i Carradinův rozbor Supermana, naštěstí je stejně brilantní i zbytek filmu.

Pán času (2005) (seriál)

Kult, který nestárne. Od roku 1963, kdy se vysílala úplně první série, se jistě značně posunul pohled na cestování časem, mimozemšťany a filmové triky a přesto seriál nepůsobí zdaleka směšně. Naopak - tvůrci k ději přistupují s nadsázkou a nebojí se určité brakovosti. Brát proto Doktora smrtelně vážně je nejlepší cestou jak se v seriálu zklamat. Zkrátka dobrodružný seriál s přidanou hodnotou (nestává se mi často, že mě epizoda, od které nic neočekávám, několikrát dojme k slzám - S03E03 - Gridlock)

Solomon Kane (2009)

Poctivá syrová fantasy, která Howardově předloze nezůstala nic dlužna. Krev, bláto, déšť a zatracený hrdina (a návdavkem ještě Marek Vašut). Právě pro svoji přímočarost a temné ladění bude asi mnoha divákům ležet dlouho v žaludku - odklon od klasické naleštěné pohádkovosti a über-kladných hrdinů se v Hollywoodu (ani jinde) neodpouští. Pro mě se ale jedná o vrchol této filmové sezóny.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Přiznám se kacířsky, že Návrat krále je jediná z knih, kterou jsem nepřečetl - a snad právě proto pro mě poslední díl filmové trilogie patří ke těm nejlepším. Mimo jiné to je také důkaz o kvalitě filmového přepisu, který si nenárokuje znalost předlohy, aby byl pro diváka pochopitelný. Naprosto zasloužených 5*

Vikingové (1999)

Rozhodně zábavný film, ale asi se měl více držet předlohy (a tedy i historických reálií) nebo naopak mnohem méně - takhle jen nerozhodně přešlapuje na půli cesty. Bylo to na 3*, ale Kulich zajistil 4.

Nájemní vrazi (1995)

Nádherná práce s motivem nájemných vražd - bohužel místy se film snaží tvářit jako běžný akční snímek, což mu vůbec nesluší. Naštěstí jsou to jen drobné výstřelky a dost možná ústupky producentům. Pro mě osobně Stalloneho nejlepší film (herecký výkon) 90. let.