Půlnoc nikdy nekončí (1998)

Zajímavý výlet do světa scénaristů, Hollywoodu, drog ... Důkaz že Ben Stiller umí hrát i něco jiného než jen trouby z buranských komedií. Marian Bello jako vždy příjemná, Liz Hurleyová nudná. Ostatní party nestojí za řeč.

Absolutní moc (1997)

Docela napínavé, celkem originální námět, už jen proto, že je v tomto snímku snad poprvé prezident USA padouch (vzpoměňte si jen na "neohrožené" prezidenty ve filmech jako Den nezávislosti nebo Air Force One), zajímavý výkon Gene Hackmana (scéna "tance" v Bílém domě je prostě sladká). Ke konci se však nemohu ubránit dojmu, že je z toho cítit typický Eastwood a že odněkud pokukuje pozůstatek Drsného Harryho (scéna s injekcí v nemocnici).

Lovci myšlenek (2004)

Efektní "hororový" začátek, napětí od začátku do konce. Je fakt že filmů typu "kdo z nás tady vraždí" je hodně, ale tady to díky "výcvikovému středisku" a hlavně těm figurínám bylo docela zajímavě ozvláštněné (upřímně řečeno celý film jsem si myslel, že ta figurína ženy v tom baru figurínou není). Navíc mě bavilo přemýšlet s hlavními postavami, co dalšího se může stát. Poměrně překvapivé bylo (i když ne na škodu) "vyžazení" známých tváří v podstatě hned po začátku.

Pán Domu (2005)

Nápad spojit starého šerifa-morouse s rozmazlenými roztleskávačkami by nebyl tak špatný, kdyby film asi tak po třetině nesklouzl k (pro Američany) typickému moralizování, v tomto případě "najednou" zmoudřelých puberťaček. Nakonec jsou to totiž ony, kdo musí starého texaského rangera naučit jak se oblékat na rande a jak sbalit jejich profesorku (trochu přihlouplé, co říkate?). Žánr kriminální komedie mi nevadí, ale v tomto filmu mi připadalo jako by obě složky - komedie i akce byly od sebe přísně odděleny a v závěrečné scéně s autobusem jsem zjistil, že mi akční část vlastně překáží - jakoby si tvůrci najednou řekli - "O.K., pobavili jsme se, a teď bychom tam měli dát nějakou akci." Co se týče herců - na holky se sice kouká pěkně, ale jinak se divím že se T.L.Jones tam uvolil hrát, chvílema mi ho bylo docela líto, protože jeho výraz jakoby říkal "proboha, co tady dělám". Ty dvě hvězdičky jsou za to, že jsem se tam občas i zasmál.

Bokovka (2004)

Upřímně řečeno čekal jsem od toho víc. Není to špatné, neurazí, ale až na výjimky ani příliš nepobaví. Některé pasáže jsou poměrně zdlouhavé, např. nekonečný dialog o vínu na terase domu - ten ocení asi jen opravdoví znalci vína. Ostatně bez skleničky vína po ruce se tento film snad ani sledovat nedá. Takže závěr? Viděl jsem to, hezké, šlo to. To je celé.

Přes noc třicítkou (2004)

Tématicky velmi podobné filmu Velký, kdy se teenager chce stát za každou cenu dospělým, aby se mu dostalo nezbytného ponaučení, že svět dospělých není zdaleka tak růžový jak si představuje. A podobně třeba jako ve filmu Pan Osud je zde podporována myšlenka, že chce-li člověk být úspěšný, musí také obětovat svůj ryzí charakter ... Příjemná pohádková komedie spíše pro ženskou část publika se určitě může opřít o zdařilý výkon Jennifer Garnerové (i když se mi zdá že během filmu postupně zapomíná na to že je "třináctka" v těle "třicítky") a Marka Ruffala nebo také o citlivý výběr režiséra pro "dětské verze" hlavních představitelů, podoba je skutečně zřejmá.

Non Plus Ultras (2004)

Zase trochu jiný pohled na problematiku fotbalového chuligánství ... u tohohle jsem se ale místama celkem bavil - a i když film nemá žádnou výraznou záplatku a zakončení, dá se to (možná i díky celkem dobré kameře a hudební složce) vidět.

Sleduje mě vrah (2000) (TV film)

Kategorie filmů "nastěhovali se do domu kde někoho v minulosti zavraždili". Je tu navíc několik celkem vynalézavých motivů a poměrně strašidelných scén, místama mi to nevím proč připomínalo jeden velice známý horror, ale nebudu prozrazovat :-)

Atomový vlak (1999) (TV film)

Myslím že si to zaslouží lepší hodnocení než 1-2 hvězdičky, tedy hodnocení jaká zde převažují. Proč? Když jsem to začal sledovat, říkal jsem si bude to jen další film o "splašeném vlaku", který někdo heroicky zachrání (kdo jiný než otec, který má doma problémy a kterého si děti příliš neváží, že). A se vzpomínkou na tituly jako Nebezpečný vlak, Splašený vlak či Nebezpečný útěk jsem sledoval onu typickou linii těchto příběhů (vlaku selžou brzdy a se smrtícím nákladem ruské atomovky se řítí na město). Ono ale je tady posléze všechno jinak. Ve filmu se začínají objevovat zneklidňující vedlejší motivy jako rabování (tyto řádky píši po záplavách a následném rabování v New Orleansu v září 2005) nebo prosté lidské chybování. Zjišťuji, že zde žádný velký superhrdina není, i když se o to hlavní představitel v podání Roba Lowa snaží, stejně nakonec musí pouze přihlížet zkáze (což je mi po všech možných supermanech celkem sympatické). Po vykolejení nebezpečného vlaku za městem by se mohlo zdát že už bude konec, ale film se dále soustředí na zkázu města způsobenou nejprve zmíněným rabováním a posléze i další, mnohem větší katastrofou, přičemž nezůstanou ušetřeny ani některé hlavní postavy. Není to pro mě jednoznačné béčko, řekl bych že se sem tvůrci snažili dostat i něco více a celkem se jim to i dařilo, kdyby to ovšem nakonec až příliš nepřehnali. Možná si měli něco nechat do druhého dílu, tahle "nastavovaná kaše", na TV film plná speciálních efektů by na dva díly vydala.

Konec velkých prázdnin (1996) (seriál)

Seriál o tom, že to v emigraci rozhodně nebylo jednoduché, jak si možná někteří z nás mohli myslet (z některých scén mě docela mrazilo, a jelikož jsem se o emigraci a problémy s ní nikdy nezajímal, přiznám se, byla pro mě spousta věcí dosud netušená). Seriál plný výborných hereckých výkonů (určitě Martin Dejdar, který už mnohokrát dokázal že není jen bavičem z Ptákovin, ale jmenoval bych i Vilmu Cibulkovou, Jaromíra Dulavu a další). Seriál, na kterém je příjemný jeden fakt - opět máme možnost poznat i poměrně neznáme slovesnké herce, přeci jen po rozdělení ČS už tolik možností nemáme a je to myslím škoda.