Jízda s ďáblem (1999)

Pěkně natočené, zejména bitevní scény, pěkná příroda, ale pokud dojde na dialogy a "filosofování" hlavních postav, tak je to trochu nuda. Zejména konec mi přišel zbytečně natahovaný ...

Skvělí chlapi (2000)

Není to sice dějově nijak převratné, ale o to vůbec nejde. Dostala mě ta skvělá atmosféra, ten věčný déšť nebo sněžení, ta pospolitost hlavní trojice (např. v profesorově bytě ono ráno). Hned bych tam byl s nimi. Jak je vidět, Michael Douglas dokáže být okouzlující i v kulichu a roztrhaném županu. Úvodní píseň je prostě skvělá, tu jsem si musel pustit několikrát a právem podle mého dostala Oskara. Ostatní skladby použité ve filmu jsou rovněž výborné ... kde prodávají soundtrack? :-)

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Původně jsem chtěl dát nižší hodnocení, ale přece jen jsem se místy zasmál, hlavně při scéně "stínového divadla ve stanu", za což je za jedna hvězdička, druhá je za krásnou Heather Grahamovou.

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Jednička se mi celkem líbila, ale tady jsem už to neustálé žvanění Ch.Claviera a buranství čišící z každé scény s ním už prostě nemohl zkousnout. Navíc příšerný dabing, Jean Reno mi v prvním díle jako větší tvrďák seděl mnohem víc, prostě mělo zůstat u jedničky.

Dogma (1999)

Neříkám že to bylo špatné, ale na můj vkus se tam až moc řečnilo, navíc jsem místy vůbec nechápal o co jde. Komplikovanost jednotlivých vazeb a poměrně velké množství postav na přehlednosti zrovna nepřipadalo. Místy mi vadila i zbytečná brutalita.

Smyčka (2004)

Viděl jsem tuto komedii náhodou na HBO a docela nečekaně jsem se pobavil. Není to o tom, že se potrháte smíchy, ale občas se zasmějete docela nahlas. Ke konci to naštěstí nesklouzlo k nějakému velkému patosu, i když dle mého mohli autoři dějovou linii ze středu filmu udržet až do konce. Celkem příjemným kořením pro mě byl John Stamos v roli sukničkářského fotografa, od Plného domu se přece jen trochu změnil ...

Fotr je lotr (2000)

Očekával jsem to horší, víc nechutností, naštěstí se nekonaly. Z větší části to bylo vtipné, místy jsem se docela zasmál, ale nemohl jsem si nevšimnout hluhých míst, zejména v začátku, kdy jakoby tvůrci najednou nevěděli jak rozjetou scénu či dialog zakončit. De Niro celkem ušel, Stillera mi občas bylo opravdu líto. Teri Polová byla ovšem naprosto bez výrazu.

Revizoři (2003)

Zpočátku celkem zajímavá sonda mezi různé existence v metru v Budapešti (kde ještě jezdí staré ruské vagóny). Chvílemi převládá humor, chvílemi dobře vystižený pocit beznaděje, syrovost tu dýchá na každém kroku. Bohužel s koncem filmu už je to jen o té beznaději, tvůrci ztrácí dech a začíná to nudit.

Telefonní budka (2002)

Když jsem o tomto filmu poprvé slyšel, říkal jsem si, jestlipak tvůrcům ten zajímavý námět na hodinu a půl vydrží. A on nejenže vydržel, ale klidně bych se vydržel dívat déle, skoro jsem litoval, že už je konec. Přitom se celý děj odehrává na jedné ulici, kolem jedné telefonní budky, v reálném čase (celý film se prý natáčel pouhých 12 dní). Jde o perfektní partii, ďábelskou šachovou hru, kdy tah střídá protitah. Mě navíc pomohlo, že jsem o filmu předem mnoho nevěděl, znal jsem pouze jméno hlavního představitele Colina Farrella, o to víc pro mě byl "volající" neznámý a zajímavý (ač anglicky trochu umím, nemám rád titulky, ale "volajícímu" jsem tentokrát díky jeho pomalé, srozumitelné mluvě, perfektně rozumněl, takže to byla trochu i lekce angličtiny :-). Jediné pochybnosti jsem měl ohledně "morálního" aspektu - nesedělo mi prostě vynucené přiznání nevěry a vlastních chyb jen za cenu vydírání a vraždy a upřímně řečeno - ať byl hlavní "hrdina" jakýkoliv, fandil jsem mu aby nakonec toho záporáka chytli a zneškodnili.

Smím prosit? (2004)

Snímek, který byl pro mne sympatický tím, že se neodvíjel mnohdy tak, jak děj naznačoval. Není to klasický "taneční" film, ale jen příjemná směs komedie a romantiky. Bohužel ani tady se tvůrci nevyhnuli některým přeslazerným scénám, ale co. Noční Chicago je moc pěkně nasnímané, taneční škola má tu spravnou atmosféru. Na Gereho se kouká stále stejně příjemně. Zklamala mě Jennifer Loper, je celou dobu taková "nijaká". Naopak příjemným překvapením pro mě byly výkony ostatních (pro mě neznámých) herců - Gereho plešatý kolega nebo jeho "taneční partnerka" Bobbi.