Lepší pozdě nežli později (2003)

Asi nelze nesouhlasit s tím co tu bylo už napsáno o druhé polovině filmu, kdy jsem opravdu litoval že výborný děj ztrácí tempo a najednou jakoby opravdu nebylo kudykam jít. Přesto si podle mého film díky první polovině 4 hvězdičky zaslouží, už jen pro skvělé herecké výkony Jacka Nicholsona a Diane Keatonové - které to tu moc slušelo a přesto že je mi teprve 37, říkal jsem si že v některých scénách je opravdu krásná a na rozdíl od recenze v Lidovkách jsem se Keanu Reevesovi (mimochodem v tomto filmu se mi jeho postava moc líbila) nedivil.

Může to potkat i vás (1994)

Docela příjemná komedie a romantika dohromady, příjemná podívaná na poklidné odpoledne, kdy se vám chce věřit že lidi jsou opravdu tak hodní a ušlechtilí, jako v tomto filmu. Je to sice nesmysl, ale pro těch zruba 90 minut tomu člověk věřit chce a může za to hlavně herecký výkon Nicholase Cage!

Oběti a vrazi (2000)

Říká se že má Karel Roden v Hollywoodu otevřené dveře a já bych se tomu upřímně řečeno nedivil. Tenhle film pro mě byl především o jeho perfektním hereckém výkonu v trochu Rain-manovském stylui. Ani námět nebyl špatný, i když třeba pochybuji že by se někdo zabil 2x na témže žebříku nebo nebylo např. vysvětleno proč se vlastně z celkem normálního -náctiletého kluka stal takový podivín. Ovšem kloubouk dolů před výběrem představitely mladé Jany, opravdu to byla mladší Chýlková!

Sestřička Betty (2000)

To je tak, když člověk nečte text distributora na zadní straně DVD obalu ... To co zpočátku vypadá jako naivní romantická komedie na nedělní odpoledne se později díky "skalpovací" scéně změní v dost drsnou krimi ve stylu Gaunerů nebo Pulp Fiction, aby to později pokračovalo jako film o vstahu dvou generací, smíchaného s komedií a satirou na televizní seriály. Ta je mimochodem velmi vydařená, zvláště díky úvodní ukázce ze soap opery podobné i u nás uváděným seriálům Photovost a Nemocnice Chicago Hope o neohrožených doktorech-supermanech. Ale díky této směsici žánrů, kdy nevíte co se v příští chvilce stane a jde-li opravdu o komedii, ujetou satiru nebo co vlastně, se mi film líbil. Některé charaktery jsou nádherně zkarikované, např. buranský manžel nebo tlustý šerif ("já jsem muž zákona, já můžu všecko").

Vražedné vidiny - Danielin příběh (2000) (TV film)

"Natočeno podle skutečné události". S takto avizovanými filmy, pokud se chce člověk opravdu držet skutečnosti, asi scénaristá mnoho nenadělá. Aby mohl zaujmou, musí obsahovat buď dobré herecké výkony nebo musí být řemeslně natočené nebo obojí. Tenhle film bohužel nemá s vyjímkou pár silnějších momentů Melissy Gilbertové ani jedno. Od začátku je jasné kdo za vším stojí, konec, tisíckrát otřepaný monolog psychopata, který polapí závěrečnou hrdinku aby jí dlouze vykládal o svých traumatech (koho to zajímá) a proč to všechno dělá, to vše odvyprávěné s chladným odstupem, celá atmosféra filmu působí syrově a někdy i zoufale.

Devátá brána (1999)

Další film, který je důkazem mnohokrát omílané pravdy že napětí se nemusí vytvářet pomocí ďábelských efektů a potoků krve, ale jen třeba obyčejným záběrem do opuštěné ulice, kde jen trochu zlověstně šumí keře lemující silnici (scéna v Portugalsku). Vlastně takových scén je ve filmu hodně. Člověk pořád čeká co se kde vynoří a díky působivým lokalitám, atmosféře starých knihkupectví a domů nebo hudbě je pořád v napětí. Vlastně jde spíš o detektivku s hororovou zápletkou a neodolatelným J.Deppem, kterého mám v poslední době stále radši. Pokud jde o závěr, tak ten jsem si vyloužil po svém a nijak mě netrápí, narozdíl třeba od Identity.

Frekvence (2000)

Tenhle film mi o víkendu odněkud přinesla přítelkyně a musím říci že stejně jako někteří hodnotitelé tady, jsem ani já ten film neznal a v půjčovně bych si ho asi nepůjčil. O tom víc mě ale překvapil velmi inteligentní scénář, kdy člověk musí opravdu trochu přemýšlet a kombinovat s hlavními postavami. Nejsem sice moc přítelem patetických scén typu otec-syn, ale v tomto případě v tom byla taková zvláštní nostalgie, že mi to ani trochu neublížilo. Nakonec i já sám si pamatuju jak jsme s bratrancem a strejdou vysedávali v létě v chalupě na balkóně a fascinovaně z rádia poslouchali "Ok1xxx, tady Ok1yyy ..."

Přes mrtvoly (1998)

Nemohu se zbavit dojmu že to původně měl být nějaký úplně jiný film. Něco ve stylu Tarantinových černých komedií á la Gauneři. Z celého filmu mám ale dojem že herci místy nevědí co hrát (viz např. nepochopitelný výkon jinak mé oblíbené herečky Lindy Fiorentino). Zůstalo jen množství nadávek a násilností, předem průhledný děj a nepochopitelné bláboly ("filosofické" rozjímaní Donnieho Wahlberga v nádražní čekárně). Jedna hvězdička je jen za výkony J.Leguziama a D.Carusa, z jejich vzájemných výpadů mě občas opravdu chvilku mrazilo ...

Pravá blondýnka (2001)

Klasická americká limonáda pro holky o tom jak hloupá ke štěstí přišla. Ale je to alespoň chvílemi docela sranda a dobrá oddychovka.

Ospalá díra (1999)

Celé mi to trochu připomínalo Bratrstvo vlků nebo Fantóma Paříže, asi díky vizuální stránce, která se mi na tomhle filmu líbila nejvíce. Za zmínku ale samozřejmě stojí i perfektní vizuální triky, atmosféra strachu a příjemný výkon Johnnyho Deppa.