Dvě tváře lásky (1996)

Klasická americká romantická komedie. Má to ale příjemný humor, exkluzivní a atraktivní prostředí. Někdo tímto žánrem opovrhuje, ale mě to ve chvíli sledování sedlo a příjemně jsem se pobavil. Navíc podle mého jde o sympatickou přehlídku hereckých výkonů Jeffa Bridgese, Barbry Streisandové a hlavně Lauren Bacallové, která je výborná herečka. Trochu mi bylo líto Pierce Brosnana, který podobně jako v "Táta v sukni" je odkázán na vedlejší roli svůdce-hezouna, ale myslím že Bondem si to později vynahradil. P.S. Barbra se mi stejně více (tak jako Jeffovi) líbila, když byla za "ošklivé káčátko".

Den poté (2004)

Kdyby se film držel tempa, která má během první třetiny filmu, dal bych mu asi pět hvězdiček. Bohužel v okamžiku kdy začíná "záchranná akce", kdy se otec snaží v zamrzlém New Yorku najít syna, film trochu ztrácí tempo - zbytek fílmu pak čekáte na nějakou finální akci, ta se však už nekoná. Dějová linie je velmi podobná Dnu nezávislosti nebo Godzille ("nechápaví" úředníci, osamělý vědec, který jediný ví co je správné) a svého tvůrce nezapře. Místo amerického patriotismu zde máme sentimentální rodinou strunu ("táta mi to slíbil, táta to dokáže"), druhá nejčastější vložka amerických filmů, ale kvůli té dvouhodinové podívané bych to tvůrcům odpustil, když už si myslí, že to bez toho nejde. Herci u těchto příběhů jak je známo nehrají hlavní roli, ale výkony Dennise Quaida a Iana Holma coby starého profesora jsou příjemně civilní. Tou hlavní hvězdou filmu jsou samozřejmě bezchybné triky, při kterých opravdu mrazí v zádech - zejména apokalyptická scéna tří tornád v L.A. byla opravdu působivá. Humoru je tu oproti Godzille nebo Dnu nezávislosti poměrně málo, snad s výjimkou hlášky "Mexiko přijme americké uprchlíky, s podmínkou že jim USA odpustí zbytek státního dluhu". P.S. Není vám takhle chladné počasí, které letos máme na počátku léta podezřelé?

Nespoutaná volnost (1999)

Příběh balancuje mezi dramatem o rasové nesnášenlivosti a teenagerovskou komedií. Pro mě byl hlavně zajímavý precizně vystiženou atmosférou 50.let, za to dávám o hvězdičku víc.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Je to docela příjemná, nenáročná, akční oddychovka, nic víc. Samuel L.Jackson se tu tentokrát podle mého příliš nepředvedl, zklamáním ale pro mě byl Oliver Martinez, protože ze slibně vyvíjejícího se padoucha (scéna s chladným podříznutím v restauraci) se z něj stala pouze usmívající se loutka v oranžovém mundúru a pouty na rukou. Škoda, mohl rozšířit galerii záporáků ...

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Je tu hodně příspěvků a dlouhých příspěvků, a tak se možná budu opakovat ... Když jsem se doslechl o filmu o pirátech, neměl jsem o tom zrovna valné mínění - "Kdo by dneska stál o film o pirátech?", říkal jsem si. Pak jsem ale slyšel dobré kritiky jak od kritiků tak i od těch co to už viděli a tak jsem si to po nějaké době půjčil na DVD a rozhodně jsem nelitoval. Co je bezesporu příjemné, je to že se film nebere moc vážně. Je tu spousta humoru, výkon Johnnyho Deppa, coby "lehce ujetého" piráta je jedním z nevětších kladů filmu. Tím dalším je kromě nádherných záběrů přírody a starých lodí, řemeslná stránka filmu. Šermířská scéna v kovárně v úvodu filmu je tak perfektně natočená, že ji sledujete se zatajeným dechem a posléze vydechnete jako když jste právě absolvovali tu nejdivočejší jízdu na horské dráze. Bohužel film má i trochu hluší místa, ale nikdy to netrvá dlouho a akce nebo triky (viz scéna kdy kostlivci drhnou palubu nebo kdy se postavy neustále mění z koster na živé jak přebíhají pod měsíčním svitem) to bohatě vynahradí. Ženské pohlaví mě asi nebude mít rádo, ale poměrným zklamáním pro mě byl Orlando Bloom, stejně jako Keira, ale jak psali v Cinemě, scénáristé jim asi nedali dost prostoru.

Vidláci (1997)

Od téhle komedie jsem moc nečekal a to víc se pobavil. Vtipná komedie, kdy jsou zbohatlíci nuceni se ukrývat na venkově v židovské rodině a musí "přiložit ruku k dílu", na což pochopitelně nejsou vůbec zvyklí a z toho vyplyne řada komických situací. Hvězdička navíc za krásnou Kirstie, v těch jejích očích by se člověk utopil ...

Upír z Feratu (1981)

Divím se že tenhle film má tak špatné hodnocení ... knížku jsem nečetl a nejsem zasvěcený do výroby filmu, tak ani nemohu vědět které scény nebyly vůbec natočené nebo vystřižené. Na tehdejší dobu to byl ale dobrý film, bylo tam napětí (já se teda někdy opravdu bál), bylo tam krásné auto a také trocha toho (na tehdejší dobu) "sexu". Proč ne, klidně bych se na to podíval znovu.

28 dní poté (2002)

Začátek trochu připomíná knížku Den trifidů, atmosféra liduprázdných ulic může být na velkém plátně zajímavá, námět také není špatný, i když nijak originální. Co podle mého filmu ubližuje jsou některé téměř videoklipově natočené scény, které mě ve filmu prostě rušili. Škoda, dle obalu DVD to vypadalo zajímavěji ...

Tenká červená linie (1998)

Mohl by to být ještě lepší film, kdyby nebylo těch zdlouhavých a nudných filosofických úvah, z nichž některé my připadají velice dětinské ("odkud se vlastně bere zlo?"), zbytečně zdržují a film kouskují, stejně jako přitrouble zasněný výraz Jima Caviezela. Bohatě to ovšem nahrazuje napětí zejména při vyloďování - strach z neznámého nebezpečí, neustále šumící tráva, strach mladých vojáků ... K tomu spousta známých herců a hlavně podle mého - výborných hereckých výkonů, z nichž mě zaujal především Elias Koteas, coby "lidský" velitel nebo velice přesvědčivý Nick Nolte. Škoda jen že Seann Penn nedostal více příležitosti, obsazení Johna Travolty bylo podle mého příliš křečovité a zbytečné.

Holky to chtěj taky (2001)

Celé to zjevně těží z úspěchu filmů jako Prci, prci, prcičky, ale tenhle film pro mě byl možná milejší ... obešel se bez různých fekálních vtípků, bylo tam víc romantiky než v americkém vzoru a pobavil jsem se stejně.