Ledové království (2013)

Nádherná pohádka. Nevím, co bych k ní měl psát, prostě se na ní podívejte, litovat nebudete. Musím se přiznat, že snímek má tak dobrou atmosféru, až mi byla místy i zima. Za mě pět hvězd!

Záblesk slávy (2012)

Na film jsem se díval jen kvůli Whitney. Bohužel, film jako takový mě absolutně nezaujal a Whitney v něm měla tak žalostně málo scén, že jsem si jí ani pořádně neužil. Čili mé hodnocení nemůže být vyšší, než tři hvězdy. Celý příběh byl tak nějak nezáživný, herecké výkony přehrané. To bude asi tím, že skoro žádná z hlavních hrdinek není herečka. Bohužel, film by u mě bez Whitney zcela propadl. Avšak z úcty a obdivu k ní, film neodsoudím zcela. Celkem mě i zaráří fakt, že Whitney se v podstatě podílela na zfilmování jejíjho vlastního života. Sláva, drogy, hořký konec. Škoda, že takoví lidé jsou slepí sami k sobě, dnes tu s námi mohla Whitney ještě být.

Chata v horách (2012)

Ubohost, je mi líto. Nevím, v čem je tato blbost lepší, než třeba takové "Stáhni mě do pekla". Tam sice nepadla ani jedna kapka krve, zato jsem měl alespoň někdy šanci se skutečně bát. Tady? Jen vyhřezlé vnitřnosti a rádoby vtipné hlášky, za které jsem se spíše styděl, než aby mi přišly vtipné. Proto nechápu tak přehnané hodnocení filmu. Jsou zde daleko kvalitnější horory, které se umístili na stejné, nebo i nižší příčce. No, kvalita filmu asi není vše. Za mě slabá jedna hvězda.

Člověk bez osudu (2005)

Hrozně smutný a bolestivý film. Co je ale ještě daleko smutnější a bolestivější je fakt, že i dnes se najdou hlupáci, kteří dál podporují myšlenku nacismu. Při představě, že by mi někdo vzal někoho mně blízkého a takto hrozně mu ublížil, je mi üzko. A právě takovéto filmy nám ukazují, jak dobře se máme, za co všechno můžeme být vděční. Bohužel, nikdo z nás si to neuvědomí, dokud o to všechno nepřijde. Teď to možná bude znít hloupě až komicky, ale při sledování filmu jsem dostal takový hlad, až mi bylo trapně, když jsem sledoval ty nebohé a hladem mořené chudáky. Já nemohu jinak, než pět hvězd. Za příběh, za vizuální stránku a především za to poselství, které takové filmy nesou.

Mlha (2007)

Film se mi moc líbil. Je jedno, kolikrát jsem ho již zhlédl, stejně mi vždy vyrazí dech. A je to pravděpodobně jeden z mála filmů, který neobsahuje snad žádné hluché místo. Akce se rozjíždí v podstatě od začátku filmu, a trvá až do samotného, hořkosladkého konce. Nebudu se rozepisovat, co vše se mi líbilo a co ne, prostě jen film doporučím. Knihu jsem nečetl, ale po takovém snímku by to asi stejně nemělo cenu. Ta ohavná pavoučiska už bych z hlavy nedostal. Za mě pět hvězd!

Carrie (2013)

Co napsat? Film měl neskutečně velký potenciál, ovšem nikoliv jako horor. Kdyby byla z filmu vyjmuta celá ta stupidita ohledně nadpřirozených schopností, byl by to prostě perfektní snímek o mladé, šikanované a nepochopení dívce. Ano, skutečně si prožila peklo, nejen s dětmi ve škole, ale především se svou fanatickou matkou. Kdyby se producenti drželi jen tohoto příběhu a ještě ho trochu více rozvinuli, mohlo se bezesporu jednat o jeden z nejlepších filmů loňského roku. Avšak nestalo se, a celá ta věc s čáry máry film degradovala na s prominutím takovou blbost, že nemohu jinak než dvě hvězdy A to jen za tu část, kde jdou všechna ta nadpřirozena mimo.

Don Jon (2013)

Pro mě bohužel film o ničem. Ještě štěstí, že má film krátkou stopáž, nenudil jsem se dlouho. Popravdě je mi líto, jakým směrem se dnešní filmy ubírají, protože toto je tak stupidní, že se tomu nedá smát ani po lahvi vína. Inu, né vždy se zadaří. Rozhodně tím ale nechci nikoho odrazovat od shlédnutí. Pakliže se Vám líbí bezduché filmy, kde sice hlavní roli ani zdaleka nehraje příběh, za to se v nich hojně objevují rádoby vtipné vulgarismy, bude to film pro Vás jako dělaný. Za mě hodně slabé dvě hvězdy, kvůli sympatickému J.G.Levittovi.

Zlodějka knih (2013)

Jaké je to žít v tak hrozné době, to vědí pouze lidé, kteří něco takového zažili. Těžko říci, jak bychom se chovali my. Já vím jedno jistě. Já bych se choval tak, abych se po letech mohl postavit sám před svůj vlastní odraz v zrcadle a být hrdý na to, co vidím. Film ukazuje život obyčejných lidí v nacistickém Německu. Né fanatiků, avšak ani né flegmatiků. Lidí, kteří prostě jen chtějí žít poklidný život, a celý Hitler a jeho slavné Německo jim je přesně tam, kam slunce nesvítí. Samotný příběh Liesel a její adoptivní rodiny mi nepřišel nijak zvlášť silný, ovšem role Emily Watson byla vskutku vydařená. I konec mohl skončit zajímavěji, ale neskončil, tedy alespoň ne pro mě. Filmu by určitě prospělo, kdyby nás seznámil více s Lieselinou původní rodinou, tím pádem by si divák vytvořil i silnější pouto k hlavní hrdince, avšak ani to se nestalo. I přesto byl však film povedený, a mně se líbil. Myslím si, že lepší tři hvězdy si zaslouží.

Lovec trolů (2010)

Mně se film moc líbil. Popravdě, málokdy se dokáži u filmu tak odreagovat a vyčistit si hlavu. Je to nádherná pohádka, kterou její tvůrci vyprávějí poněkud svéráznějším způsobem. Lidé co tvrdí, že to nemá na filmy typu Cloverfield atp, zřejmě nepochopili pointu filmu. Nemá se jednat o nějaké děsivé, hororové dílo. Jak jsem již psal, je to prostě pohádka o trolech, nádherně odvyprávěná a já se nenudil ani chvilku. Jsou zde scény napínavé, i úsměvné. Rozhodně se nemá jednat o horor, či thriller. Doporučuji shlédnout, pokud nečekáte vyložená jatka a nervy drásající scény, o což v tomto filmu prostě nejde. Za mě plné čtyři hvězdy.

Věc (1982)

Toto byla má první Věc, kterou jsem viděl. Až ppté následovala Věc z roku 2011, která se mi ale líbila nesčetněkrát více. Celý děj snímku z roku 1982 se neskutečně táhne. Ano, sice se "Věc" obejví v prvních dvaceti minutách, ale pak je to jen jedno velké čekání skoro až ke konci filmu, kdy se zase něco ukáže. Navíc, postavy se mi zdály dost nesympatické, Kurt Russell prostě není typ hororového herce, mohu-li to tak říct. Je to ten tvrďák z akčních filmů, a já mu tuto roli nevěřil, ostatně ani jako ostatním. Věc z roku 2011 naproti tomu měla spád, a děj byl daleko promyšlenější a barvitější. Atmosféra byla mnohem lepší, i postavy se mi zdály v novějším zpracování daleko uvěřitelnější a sympatičtější. Není to o tom, že bych nebyl fanda klasických hororových snímků, ale tento je jedno velké čekání na nic, a to mi vadí. A to jsem se na to díval dokonce o půlnoci, a stejně jsem se neskutečně nudil. Takže za mě bohužel jen velmi slabé tři hvězdy, a to navíc ještě jen z úcty ke klasice.