Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Už to není, co to bývalo. Ano, film se sice jmenuje jinak, pojednává o životě jiných postav, ale stále je to prequel původní série Pán prsténů. A i tak nějak jsem čekal větší akci, které bylo v Pánu prstenů tolik. T této nové sérii se filmaři vydali spíše klidnější cestou. Ovšem není to vyloženě na škodu. Co se mi moc líbilo, byly především herecké výkony, než samotný příběh. Ten je popravdě docela chatrný a po tolika letech od posledního dílu PP, šlo vymyslet daleko originálnější námět. Ale i přesto se mi film moc líbil a fakt, že jsem ho viděl již dvakrát a rozhodně né naposled potvrzuje, že se jedná o dobrý film. Ale jak jsem psal na začátku, s původní sérií se to nedá srovnávat.

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

Inu, co k filmu napsat. Snad jen to, že tato žena měla v životě velkou smůlu. Film mohl být trochu více zaměřený na to, jak Linda trpěla se svým manželem, tím pádem by se jednalo o čisté drama. Co se týče téma pornografie, nijak zvlášť mě to neoslovilo. Vcelku to mohlo být natočené lépe. Postavy až na samotnou Amandu byly dost nevýrazné. Za mě slabší tři hvězdy. Skutečná Linda Boreman mi přišla jako inteligentní a milá žena, bohužel takoví lidé se často stávají obětmi zvrhlých a násilnických povah. To jen na okraj.

Záhada Blair Witch (1999)

Mohu s klidem řici, že film ani po více než deseti letech neztratil své kouzlo. Viděl jsem ho poprvé jako malý, tehdy mě doslova šokoval a já odmítal chodit za tmy spát. Dnes, po tolika letech, mě film pořád dokázal pěkně vystrašit. Jediné, co bych filmu vytkl je, že děj je příšerně uspěchaný. Já osobně jsem měl problém si k postavám vytvořit jakýkoliv vztah, protože na to prostě nebyl čas. Prvních pár minut seznámení se s hlavními hrdiny, dalších pár minut bloudění v lese a pak už jen bubu. Ovšem musím uznat, že leč uspěchaný, film mě i tak dokázal upoutat. Filmu dám rád pět hvězd. Čtyři za film jako takový, a pátou z úcty k tomuto, dnes již kultovnímu snímku.

Mumie (1999)

Jako malému se mi film hrozně líbil, byl jsem z něho doslova unešený. Dnes se na něj dívám přeci jen s poněkud větším odstupem a jsem schopen říci, že se jedná o skutečnou ptákovinu. Film má pár zábavných scén, bohužel nijak zvlášť Vás nechytne. Je to prostě pohádka na dlouhá zimní odpoledne, kdy si vychutnáte onu kouzelnou horkou Egyptskou atmosférum která se filmem prolíná. Ano, kulisy jsou velmi podařené. Také mám rád Rachel Weisz, takže to už je druhé plus tohoto filmu. Já mu dám tři hvězdy. Jako menší bych mu dal určitě pět, ale nikdo nemládneme a filmy ztácí své kouzlo s dobou.

Tajemství faraona Tutanchámona (2005) (TV film)

Překrásný dokument. Tutanchamon je pro mě nejzajímavější postava starověkého Egypta, a tento snímek mu vzdal čest tak, jak si zaslouží. Starověcí egypťané chtěli, aby jejich králové žili věčně. A když jsem se díval na scény, kdy po více jak třech tisících letech vyzdvihují jeho ostatky z hrobky hádám, že se jim jejich úsilí splnilo. Neuvěřitelné, že i po tolika stech letech, stále známe a vyslovujeme jeho jméno, víme jaký vedl život a jak zemřel. Troufám si říci, že toto je skutečná nesmrtelnost. Za mě pět hvězd. Snad se už někdy do toho Egypta podívám, je to mé dlouholeté přání.

Tutanchamon, tajemství mladého vládce (2007) (TV film)

Moc hezký dokument, leč místy s dost závažnými nepřestnostmi. Ale i tak jsem si ho vychutnal a zaslouží si ode mne krásné čtyři hvězdy. Při sledování takovýchto dokumentů mám vždy neovladatelnou touhu vrátit se zpět v čase, a nahlédnout do života egyptských králů. Postava Tutanchamona je pro mě snad nejzajímavější ze všech starověkých egyptských vládců, i když podle historiků nejméně významná. Škoda jen, že je dokument tak krátký.

Umučení Krista (2004)

Neuvěřitelně silný film. Nejsem věřící, přesto ve mně zanechal nesmazatelnou stopu. Během filmu jsem se neubránil dojetí a slzám. Především scény s Marií, která kvůli hlouposti jiných přichází o svého jediného syna, jsou dost srdcervoucí. Jako ateista jsem se na film nedíval jako na biblickou záležitost, ale prostě jako na příběh jednoho muže, který byl donucen za svou pravdu zemřít. Drastické scény byly nezbytné, a bez nich by si člověk těžko dokázal vytvořit iluzi utrpení, které to muselo bezesporu být. Za mě pět hvězd, jelikož film jako je tento se jen tak netočí.

Surfaři (2007)

Film se mi spíše než kvůli tématu líbil hlavně kvůli té úžasné atmosféře. Léto, oceán, pohoda. Film mě prostě vždy tak nádherně zahřeje (bez dvojsmyslů). Mohu se jen usadit a vychutnat si tuto nenáročnou lahůdku. Pravděpodobně se také jedná o jeden z mála filmů s gay tématikou, který má dobrý konec. Prostě jsem vypl a nesoustředil se na nic jiného, než na film a úžasnou hudbu Shana Macka. Kdo neviděl, jistě se nudit nebude. Za mě lepší čtyři hvězdy.

Thor: Temný svět (2013)

Vizuální efekty krásné, příběh milionkrát omletý. Bohužel, i přes ten krásný kabát mi film nic nenabídl. Děj o ničem, člověk prostě musí být fanoušek, aby si film užil. Pro mě je to prostě jen velmi hezky vizuálně provedená nuda. Já bohužel nemohu více, než dvě hvězdy, které jsou právě za již zmiňovanou vizuální stránku filmu.

Jen 17 (2013)

Koukám, že většina uživatelů čsfd, se na film stejně koukala jen kvůli prsům Marine Vacth. Takže psát zde jakýkoliv názor, je celkem zbytečné, protože v tomto filmu o děj nikomu nepůjde. Pokud by se zde ale přeci našel nějaký vyzrálý jedinec, který by rád ocenil kvalitu filmu, vřele mu ho doporučím. Rozhodně bych se ohradil proti termínu "prostitutka", jelikož zní dost vulgárně a nekoresponduje s hlavní hrdinkou. Profesionální společnice je něco, co má do prostituky hodně daleko. A je mi jasné, že většina omezených lidí je shrábne do jednoho pytle. Příběh dívky, které dělá dobře společnost jiných mužů a fakt, že jsou ochotni za její společnost platit. To je něco, co dívce dává pocit bezpečí, jistoty a především pocit kontroly. Kupodivu, sex je to poslední, o co ve filmu jde. Rozhodně bych netvrdil, že hlavní hrdinka je jen rozmazlená nymfomanka. Upřímně, není ani jedno. Ba naopak. Je to velice chytrá dívka, a nymfomanky je spíše opak. Bohužel, pocit dokázat cosi sami sobě, nás nutí dělat někdy i šílené věci. Film se mi líbil, a dávám mu čtyři hvězdy.