Křižovatka smrti (1998)

Takových akčních komedií už existuje mraky. Bohužel většina z nich je přinejlepším průměrná. Nejinak je to i s Rush Hour. Pár dobrých hlášek se zde najde, ale když už se budu chtít dívat na krimi komedii a trochu více se zasmát, tak sáhnu raději po Policajtech na baterky. 45%

13 duchů (2001)

Mě se tenhle horor líbil. Stupiditu a opět nelogické chování postav (jak už bývá v hororech zvykem) však solidně vyvažuje spolek zabijáckých a smrtících duchů. Někteří na pohled vypadají opravdu slušně a děsivě. V pár okamžicích, kdy nečekaně některý z nich bouchnul do skla, jsem se opravdu leknul. :-) Tak to má u hororu být. Proto dávám takové hodnocení jaké dávám, ač většina zde hodnotí spíše negativně. Nejlepší smrt (pro mě) vyhrál právník. Už jsem myslel, že ho zlá princezna hezky vykuchá a nakonec... no však posuďte sami. 75%

Město zločinu (2009)

Mě bohužel Jackie Chan v dramatu taky moc nenadchnul. Jsem s ním zvyklý na komedie. Navíc Město zločinu je strašně chaotický film se spoustou postav, jmen, míst a dějových linií. Na můj vkus i zbytečně natáhnutý. Války mezi jednotlivými "frakcemi" jsem si představoval taky trochu jinak. Za zmínku stojí akorát finální souboj mezi číňany a samuraji, ikdyž některé bojové scény byly spíše k pousmání. Konec takový prazvláštní, skončí vlastně dobře i špatně zároveň. No nevím, nevím, vydržel jsem do konce, příliš jsem se nenudil, ale ani to nebyla žádná velká sláva, že bych o tom někde vykládal, jaká to byla pecka. Zvažoval jsem 3*, ale to bych si musel vzpomenout na něco víc, než jen bohapustou řežbu na konci filmu. 45%

Anglický pacient (1996)

Krajina hezká, hudba taky.... ale ten děj a délka mě totálně ubila. Bohužel, já se druhou polovinu filmu příšerně nudil a to u filmu nemám rád. Když už nevím, jak si sednout, myslím jen na to, jak mě bolí prdel, koukám na hodiny, piju u toho... jím a další věci. Když mě film baví, tak nic z toho nedělám. Bohužel příšerně dlouhá stopáž, strašná spousta zbytečných záběrů a příliš mnoho romantiky dělají Anglického pacienta dosti nudným filmem. Nedokážu si představit, že bych si ho pustil někdy po druhé. Kvůli krajině určitě ne, to si raději pustím dokument o poušti. 45%

Mezi řádky (2007)

Nevím proč, ale tenhle film mi připoměl o trošku starší kousek "Mistr neznámého boje". Takže pro mě byla Hilary Swank tak trochu převtělením Marka Dacascose. Ten s třídou taky jezdil na výlety atd, ale k tomu je ještě učil bojové umění Capoeiry (kdo nezná a baví ho tenhle žánr, tak vřele doporučuju). Je fakt, že tohle téma slučování třídy a polepšování žáků už tu mnohokrát bylo. Ale mě to prostě baví. 80%

Skrytá identita (2006)

Vynikající gangsterské drama s výborným hereckým obsazením. Jacka Nicholsona jsem si jako mafiánského bosse představit moc nedokázal, ale velice mě překvapil. "Možná proto, že když jsem kundičky vždy získával lehce, nikdy jsem proto moc nerozuměl šukání koně v pornokinu." 90%

Hlavně nezávazně (2011)

Prostě ne, já na ty současné trhlé a trapné romantické komedie nejsem. Všechno je to na stejno brdo a stejně se ani nenasměju a ani si nezapláču. Hlavně nezávazně je další z těchto šílených beznápadových komedií, kde to bohužel nezachrání ani Natalie Portman, kterou mám hodně rád. Ashton Kutcher mi nesedí nikde, kromě Butterfly effect. Takže ani tady mi tohle moje přesvědčení nevyvrátil. Jinak bída, nuda, zívačka, prostě katastrofa. Dvě hvězdy za Natálku. 40%

Ghost Rider 2 (2011)

Oproti jedničce, která už tak nebyla žádná velká sláva, jsme se dočkali ještě horšího pokračování. Jde vidět, že ani Nicolas Cage nemusí být zárukou kvalitního filmu. Nebo lépe řečeno, ani takové herecké eso, jako je on, nedokáže zachránit film, který je po všech stránkách na hovno. Na druhou stranu, je dobré, že se nebojí hrát i v takových podprůměrných filmech. Přemýšlím, co bych pochválil, ale nic mě nenapadá. 20%

Maniac Cop III - Odznak mlčení (1992)

Jestliže dvojka byla vykrádačkou prvního dílu, tak trojka je vykrádačkou jedničky i dvojky zároveň. Počínaje už úvodními titulky. Kupodivu tohle je ten díl, co jsem kdysi viděl a upřímně nechápu, jak je možné, že mi mohl utkvět v paměti. To, co nebylo vykradeno, bylo příšerně nudné. Žádný nápad, žádný strach, žádné pořádné běsnění, nic z toho, co by člověk od hororu čekal. No ještěže nikoho nenapadlo udělat pokračování, vzhledem k tomu, jak to končí... 15%

Maniac Cop 2 (1990)

Tak tohle pokračování nebyl moc dobrý nápad. Nejen, že se zde objevují scény z prvního dílu, které už pak nudí (kdyby to byly aspoň krátké útržky, ale ono jde o dvě docela dlouhé pasáže). Možná, že kdybych neviděl tyhle dva díly hned po sobě, tak by mě to tolik nevadilo. Za další, tenhle díl taky není tím, který jsem před lety viděl (takže zklamání) a už tedy zbývá jen trojka. :-D A taky tenhle díl byl dosti nudný a vraždy nezáživné. Snad jen začátek v obchodě za něco stál, pak už celkový dojem nic moc. No a závěr krapet přehnaný. 45%