Saw: Hra o přežití (2004)

První díl má nápad, je originální. Zbytek, co přišel potom, už je jen vykrádání a přiživování... 85%

Jiná země (2011)

Tohle je jeden z těch filmů, ve kterém se člověk může snadno splést. Jednak plakát slibuje pořádné sci-fi, jednak i popis slibuje sci-fi a já taky čekal alespoň průměrný sci-fi zážitek. Jenže sci-fi je tu posunuto, ne-li přímo odsunuto do zákoutí a jediné co se mi dostalo, bylo průměrné psychologické drama šmrncnuté trochou romantiky. Teoreticky tu ten sci-fi záměr nebyl ani nijak pořádně použitelný a vlastně byl i naprosto zbytečný. Takže tohle byl můj největší omyl a musím říct, že plakát i popis je dost matoucí, takže pozor na to. Co se týče toho zbytku, existuje spousta lepších psychologických dramat, takže nejedná se o žádný průlomový trhák, který by měl trhat rekordy v sledovanosti, bohužel... 40%

Nákaza (2011)

Nápad to je skutečně dobrý, ale potenciál bohužel hodně nevyužitý. Zvláště pak s takovými hereckými esy, jako jsou Jude Law, Lawrence Fishburne, Matt Damon a další... Nenudil jsem se, protože mě tahle tématika hodně baví a možná i proto dávám tři hvězdy. Čekal jsem ale něco mnohem napínavějšího a propracovanějšího, protože podobných filmů v minulosti vzniklo docela dost a všechny byly víceméně průměrné a ničím nepřekvapující. Až na herecké obsazení se do téhle "škatulky" bohužel řadí i Nákaza. Ještě mě potěšila zmínka o přidávání různých sajrajtů přímo do vodovodního řádu pitné vody pro obyvatelstvo. Kdo o téhle tématice něco ví, tak je mu jasný, že tohle se skutečně dělo, možná že ještě pořád děje. Nevím, zda ta zmínka byla účelová ze strany tvůrců, nebo prostě jen nápad, který tam zmínili, každopádně děje a dělo se to (přidával se fluorid v domnění, že se nebudou tolik kazit zuby, přitom má různé vedlejší účinky atd.). 55% EDIT 18.1.2014: Přidávám jednu hvězdu navíc. Nečekal jsem, že mě to bude napodruhé tolik bavit. 70%

Divoký Karibik (2007) (seriál)

Ne desítky, ale rovnou stovky, ne-li tisíce malých i větších ostrůvků v Karibiku. Všechny pochopitelně v tomto dokumentárním cyklu neuvidíme. Ale to, co nám tvůrci do těch 200 minut vměstnali, opravdu stojí za to. Nádherná podívaná, pro mě hlavně to, co se děje pod hladinou. 95%

Kolébka bohů (2012)

Tenhle dokument mi normálně vyrazil dech. Nechápu, že jsem o tomto chrámu ještě nikde nečetl nebo o něm aspoň neslyšel. Celou dobu jsem vstřebával všechny informace s neskrývaným nadšením. Moc pěkné. 90%

Atlas 4D (2010) (seriál)

Je vidět, že jde doba kupředu i v natáčení dokumentů. Tvůrci se nám snaží ukázat co možná nejlepší a nejpoutavější obrazy zázraků přírody, jenž nás potkaly nebo v budoucnu potkají. Počítačové animace docela pěkné. 85%

Údolí stínů (2002)

Nemám nic zásadního proti, jen ta přehnanost náboženství a amerikanismu mi už dost vadí. Ale dá se to ještě překousnout a pokud tohle taky zvládnete jako já, tak zbytek už je pastvou pro oči i uši. Mel Gibson v roli plukovníka Hala Moorea se dle mého skromného úsudku osvědčil a jedná se opravdu o skvělý válečný film, na který se nedá jen tak zapomenout. 75%

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Pro mě o kousek lepší, než první díl. Ty různé schovávačky, tajné místnosti a schránky na mě udělaly dobrý dojem a napínavé to bylo pořádně. Přesně takový typ filmu si představuji, když se řekne slovo "poklad". Závěr trošku přehnaný, ale napěťově na výborné úrovni. Nicolas Cage opět nezklamal a Diane Kruger ani hrát nemusí. Pěkný film na odpočinkový gaučový večer. 80%

Bitva o Hill 60 (2010)

Napětí, syrová a občas stísněná atmosféra tunelů, trocha boje na povrchu, sem tam něco vyletí do povětří... to jsou hlavní přednosti filmu. Jedná se o další z povedených válečných filmů z první světové války, který nám odhalí i jiná zákoutí a místa, než jen bojiště na povrchu. Ikdyž i tam to vypadalo otřesně - všude bahno, déšť, zima, zákopy, kaluže. Ani se nedivím, že se Woodwardovi více líbilo tam dole... 85%

Díra (2009)

Strašná nuda, absurbita a ulítlost. Už dlouho jsem neviděl nic takhle strašného a bez nápadu. Faktem ale je, že takhle hlubokou díru jen tak člověk nevidí. :-) 25%