Rocky V (1990)

Pro změnu zase nejslabší díl z celé série. Jediné, co tady stojí za zmínku je formování vztahu otce a syna. Bohužel, co se týče boxu a sportu, tak je pro mě pátý díl zklamáním. Z úcty k Slymu 60%.

Rocky IV (1985)

Tenhle díl je pro mě to nejlepší, co mi může film o boxu nabídnout. Zároveň mi pomáhá a motivuje mě k mému osobnímu výkonu, tréninkům, cvičení, posilování. Když se mi nechce a jsem líný, tak si pustím tenhle díl, nebo stačí i soundtrack a hned mě nabije energií a elánem, a pak mám hned chuť jít si třeba zaběhat, nebo zvednout pár kilo železa, nebo dát pár shybů na hrazdě. Takže pro mě je tohle ideál sportovního filmu, motivace z něj přímo vyzařuje. Uvidíme zde trénink Rockyho v nehostinných ruských (sovětských) podmínkách, spousty improvizace (v tréninku), dva pěkné zápasy. A hlavně zde neuvidíme žádné zbytečné dialogy ani trapnosti. Zároveň film vznikl v roce mého narození, což je taky plus. :-) 100%

Rocky III (1982)

Čsfd hodnocení s třetím dílem dost pokleslo. Pro mě to však rozhodující není a trojka je pro mě na cca stejné úrovni jako dvojka. Nejvíc jsem si užíval společný trénink Rockyho a Apolla, no a taky soundtrack. Zajímavý a vtipný byl i souboj s Hoganem, pěkná podívaná a zážitek. 80%

Rocky II (1979)

Opakovaný souboj s Apollo Creedem a i tentokrát je to pořádná "mela" a zážitek. Jak sportovní, tak i filmařský a divácký. Jednička se mi však líbila malinko víc, jelikož byla víc procítěnější a Sly do toho dal všechno, proto musím s hodnocením dolů. Ale kvalita je pořád dobrá a rád se na tenhle díl podívám znovu. 85%

Rocky (1976)

Jak už tu bylo několikrát napsáno, Rocky je a bude legenda. Pro mě srdcová záležitost. Co se týče boxu, tak nejlépe zfilmovaný sportovní kousek. A jak se stane z obyčejného člověka hrdina. 95%

Vteřiny před katastrofou (2004) (seriál)

Velice zajímavý a realistický dokument, který nám ukáže, jak může zřejmá maličkost, nebo lidské pochybení způsobit nedozírnou tragédii nebo katastrofu. Drsné, opravdové, většinou smutné události, které nám tento dokument vysvětlí kousek po kousku, ale ve spoustě případů se některé skutečnosti nepříjemně opakují a proto dávám jednu hvězdu dolů. 75%

Hurikán Katrina: rekviem o čtyřech dějstvích (2006) (seriál)

Na jednu stranu si říkám, proč lidi před katastrofou neutečou a zůstávají třeba i s malými dětmi a ohrožují tak sebe i je. Na stranu druhou nechat tam celý svůj život, dům, auto a majetek taky není jednoduché. Nevím sám, jak bych se rozhodl, je to tragédie a s lidmi soucítím. Skutečné záběry skutečných katastrof. Ne, tohle vážně není film, tohle je bohužel realita, ve které lidé přicházejí o všechno. Těžko procentuálně hodnotit takový dokument...

Patnáctka z Paříže (2008)

Naprostá ztřeštěnost a opět další "vzor" pro české puberťáky... a to jsem si myslel, že podobné sračky se točí jen v americe. Za některé povedené vtípky Auteuila dávám alespoň hvězdu... 15%

Sherlock Holmes (2009)

Pro mě průměrný film, na můj vkus příšerně dlouhý. Ale naštěstí je Sherlock Holmes poměrně vtipně natočený a některé souboje jsou vážně legrační. :-) Takže jsem se i zasmál. Vysvětlení na konci mě nenadchlo, ale na druhou stranu nebylo ani tak špatné. Prostě průměr no. Nutno dodat, že Jude Law jako Watson mě bavil víc než Robert Downey Jr. jako Holmes. 65%

Cesta samuraje (2010)

Docela pěkná oddychovka s pár dobrými souboji, jo a ještě krásná Kate. 55%