Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Přátelé, tak z tohohle filmu bude v budoucnu legenda! Film stvořený od srdce a s láskou pro fanoušky drsných akčních filmů, nezapomenutelných hrdinů a jejich zbraní. A nejen to. Film je totiž nabitý neskutečnýma hláškama, snaží se navázat na 80.léta a vzpomíná na akčňáky, které jsme tolik žrali. Expendables 2 jsou neuvěřitelně napumpovaní vtipem, a to jak současným, tak i tím "osmdesátkovým". Herci si dělají srandu i sami ze sebe, což se mi líbí. A když jsou všichni spolu, tak to teprve stojí za to. Neskutečná řežba a nepřátelé padají po stovkách, přičemž naši hrdinové je kosí ze všech možných pozic a úhlů a vším, co mají po ruce. A že ten arzenál není malý. "I´ll be back!" , "Rest in pieces." a spousty a spousty nádherných hlášek, včetně nesmrtelného Chucka Norrise: "Po pěti dnech neskutečných bolestí kobra zemřela." (Kdo by tenhle vtip neznal). Tohle a mnoho dalšího člověk prostě jen těžko rozdýchává. Zvláště pak klouzání po VN kabelech elektrické sítě. Fandovy legend akčních filmů musí plesat srdce radostí a bušit alespoň na 200 tepů za minutu po celou dobu filmu. :-) 100%

Kazatel (2011)

Paul Bettany nezklamal. Jako nejlepší z nejlepších knězů kazatelů, potírajících bez milosti upíry, ochočence a všechny, kdo nepatří k lidské rase. Bojové akční scény se mi dost líbily, ač možná trošku okopírované z jiných filmů, ale přesto dokonalé. Nejlepší scény s vlakem, motorky a souboj s hlídačem hnízda, či co to bylo za potvoru. Film sám o sobě není žádný trhák, přesto je pro mě vyjímečný, ukázal mi nový pohled na upíry a post-apo světy já hltám, takže 4* jsou pro mě spíše ta spodní hranice, kterou možná v budoucnu ještě zvednu. Dodatek: Asi se jedná o první film, kde mi nijak zvlášť nevadily ty pobožné řeči o bohu, církvích atd. Nějak mi to nepřišlo a když už, tak jsem je přeslechl. :-) Dodatek k dodatku: Nepochopím ty, co dokážou dát odpad!. Světem začíná pomalu ale jistě vládnout zakomplexovanost a pokud prostě není po mojem, tak tam hodím odpad a polibte mi všichni prdel, jen já jsem nejlepší. :-) Kdyby nebylo co ocenit, tak je mi to putna, ale zde byli upíři perfektně udělaní (mrštní, odporní, agresivní a rychlí), bojové scény taky, záporák silný, děj jakžtakž taky ujde, ale rozhodně není nic z toho na odpad. 80% EDIT 18.1.2014: Nakonec dávám i tu pátou navrch. Baví mě to, fakt že jo. A to tak, že pořádně. Líbí se mi upíři, i to, že je jich hned několik druhů. Souboj s hlídačem prostě paráda, nemůžu se vynadívat. A když může někdo dát odpad, tak já sakra můžu dát 5* a to bez jakýchkoli pochybností. 90%

Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Liga mistrů je to jediné, co mě ve fotbale zajímá (spolu s evropskou ligou UEFA).

Auto (1977)

Že by mi mohlo nahnat strach auto jsem vážně netušil. :-) A navíc takhle starým filmem.... s tou drsnou hudbou, když se auto objeví na scéně, je to poměrně fajnový zážitek. 60%

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Tak jsem se konečně dočkal! Pořádná zápletka, pořádní herci, pořádná hudba, pořádná akce a pořádný příběh pěkně od začátku. Liev Schreiber jako Sabretooth byl vynikající. Lepšího záporáka jen stěží najdete. Podle mě zatím nejlepší díl celé série včetně nejlepších mutantů, které jsem měl možnost zatím vidět, a kteří se nám zde hezky představí a máme možnost obdivovat jejich ultimátní dovednosti. 90%

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Hmm, tak třetí díl už je malinko nudný. Nevím, jestli to tak na mě působilo tím, že děj je už malinko překombinovaný, stejně tak je překombinováno i s mutantama. Že ubývají hrdinové, s tím se počítá, ale to, že na straně zla přibudou nějací emo mutanti, to mě vážně příliš nenadchlo. Hnus, velebnosti. Zároveň se někde vytratil jeden z mých oblíbenců Nightcrawler. Naštěstí zůstala Storm, které bohužel ufikli vlasy, takže už není tolik sexy. No a Mystique už bohužel není mutantka. Takže pomalu ale jistě jde X-men do kytek. Na další pokračování se příliš netěším, no ale třeba mě ještě překvapí. Třeba zase někdo vstane z mrtvých, třeba zase někdo získá zpět schopnosti. Třeba... 65%

Ostrov pokladů (2007)

Docela dobrá komedie. Pár vtípků, kterým se určitě zasmějete. Já se popadal za břicho, když se pirátovy zabořila ta jeho dřevěná noha do písku a se slovy: "Jdeme chlapi!" se pokoušel vymanit z jeho sevření, ale nakonec mu stejně museli pomoct. Pak chodil po ostrově s kusem kokosu na té dřevěné noze, nebo co to bylo. Nízké hodnocení zde mě proto vůbec nevytrhne. :-) A na krásku Alice jde koukat furt. 70%

X-Men 2 (2003)

O malinko lepší než první díl, což už samo o sobě je velký úspěch a pro mě překvapení. Přibylo akce, napětí, triků a efektů. A pro mě opět zásadní otázka, kterou jsem čekal, že tímhle dílem vyřeším... A to, kterému mutantu, či které mutantce (ať už kladné či záporné), nejvíc fandím. Po dlouhém rozmýšlení to dopadlo takto: Storm, Nightcrawler, Mystique... Mystique, Storm, Nightcrawler... Nightcrawler, Storm, Mystique... kruci pořád se nemůžu rozhodnout. :-) 85%

X-Men (2000)

Takže, teprve teď začínám se sérií X-Menů. V době, kdy už je mi nabízeno pět dílů. Někdy je lepší si prostě déle počkat a budu to mít vše hezky najednou. :-) První díl je spíše jen představovačkou všech postav a jelikož jich je docela hodně, nezbývá pak čas na nějaké velké akce. Potěšily mě však triky a efekty a také schopnosti jednotlivých hrdinů i záporáků. Oblíbence ještě nemám, ale jsem si jistý, že se to brzy změní. Wolverine: "Počkat, to jsem já!", Cyclops: "A jak to máme vědět.", Wolverine: Sviňáku!", Cyclops: "V pořádku, je to on." 80%

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Robert Carlyle opět mile překvapil. Taky Jennifer Morrison, u které se ale pořád nemůžu zbavit role doktorky v Dr. Houseovi, takže mi ji stále připomíná pokaždé, když ji vidím. Celkově tenhle typ seriálů příliš nevyhledávám, ale tento si jistě právem zaslouží své místo mezi nadprůměrnými fantasy seriály, kterých je zatím pomálu. 75%