Útes smrti (2010)

Tenhle film by byl klidně i na 4 hvězdy, jelikož napětí bylo skutečně na dobré úrovni. Ale nedokážu se prostě přenést nad nelogickým chováním postav ve vypjatých situacích, nad zbytečným kecáním o ničem a nad hysterickýma ženskýma, milionem objímání a podobnýma zbytečnostma, které totálně film potápí. Místo toho, aby plavali o život (a to doslova), tak furt šlapou vodu, kecají a když už se rozhodnou plavat, tak výletním tempem a naprosto v pohodě, jako by se nechumelilo. Aspoň, že ten žralok je pořádně hladový. 50%

Experiment (2005)

Není nad to si na večer zaplavat v pořádných sračkách... Dan by mi to jistě potvrdil, kdyby ještě žil... No nic, začínám mít pocit, že roli mutanta ve filmech už by si mohl střihnout kdejaký kus pořádného masa, dejme tomu hovězí zadní a nebo kousek roštěné a vypadalo by to stejně, jako v tomto "hororu". Proč tedy dávám tři hvězdy? Protože už vím, že nemám strkat ruku do hovězího análního otvoru. 50%

Nepřítel státu (1998)

Velice působivý film. Napětí se střídá s rychlostí a nebo rovnou funguje obojí dohromady, a to po celou dobu filmu. Jedna akce střídá druhou, honičky, přestřelky, ale i technické vychytávky. Chtěl bych vidět podobný film ze současnosti a hlavně ani nechci pomyslet na to, jakou techniku a možnosti mají současné tajné služby. 90%

Román pro muže (2010)

Váhal jsem mezi 3-4 hvězdami, ale bohužel na čtyři by mi musel film nabídnout trochu více. Z velké části to všechno odehrál Miroslav Donutil, který byl naprosto dokonalý a na kterém to všechno stálo (v tom smyslu, že svou postavu výborně zahrál). Ve skutečnosti hraje negativní postavu, slizského a sprostého státního zástupce. Arogantního, který se s ničím nesere, organizuje životy ostatních, vyhrožuje a rozkazuje. Prostě naprosto hnusná, odporná postava. Ale Miroslavu Donutilovi sedla báječně. Bohužel zbytek už mi přišel takový nucený. Ostatní herci dost nevýrazní a děj jakbysmet. Nic převratnýho, ale je vidět, jak může Donutil pozvednout kvality filmu. Jinak by to mohlo být daleko horší. Na závěr dodávám, že zvýšená vulgarita z úst pana Donutila mě nevadila, k filmu a především k jeho postavě to patří a tak jsem to i bral. 55%

Neuvěřitelné životy (2005) (seriál)

Pro mě nejlepší díl s Greggem Valentinem a co se týče užívání steroidů. Na to by se měli podívat všichni současní kulturisté, kteří je berou. Drsný dokument bez cenzury. Místy i hnusné záběry, jak si Gregg píchá do bicepsů jehly... ale je to realita. Spousta lidí je bere, aby něčeho dosáhli. Tenhle dokument jim v tom nezabrání, ale aspoň jim ukáže, co je může čekat... 80%

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Takže... čím jen začít... Změn se tu událo opravdu hodně, tak je vezmu hezky popořádku. Stará "garda" řádových bratrů byla z nepochopitelných důvodů nahrazena novými bratry a jednou sestrou. Nutno říci, že mé sympatie tíhnou spíše k původnímu bratrstvu (holt nostalgie). Tihle byli tak trochu nemotorní a ač jsme zde trikově a efektově alespoň o půl levelu výš, tak jim to moc neprospělo. Všude jen samý oheň alá dračí dech, nehledě na to, že vůbec nenaháněl strach. Pinhead se tu však doslova vyřádil a dostává se tak říkajíc na výsluní. Název filmu vážně odpovídá skutečnosti a on tu rozpoutá hotové peklo. To, co předvede v klubu, totiž nemá chybu a jedná se o brutální masochistickou vyvražďovačku všech dob. Jeho fantazie v tomhle opravdu nezná mezí, proto všichni zemřou těmi nejdrastičtějšími a nejkrvavějšími způsoby, jaké si jen dovedete představit (možná, že ani radši nedovedete). Dále tu máme vraždící elektrický proud ve vodě, na který jsem strašně alergický v jakémkoliv provedení, páč to je totální krávovina, ale jelikož to je jediná věc, co mě zde trochu víc trápila, tak ji dovedu odpustit. Ještě tu máme létající vraždící DVD, které se mimochodem objevuje i ve filmu Temný anděl (Dolph Lundgren), kdo by měl zájem. Aby toho nebylo málo, tak hlavní hrdince se zdají sny, kde její otec umírá ve válce ve Vietnamu a dočkáme se tedy i trochu akce z vojenského prostředí a pár přestřelek. No prostě slátanina ze všeho možného, co tvůrce napadlo. Kupodivu, když se spojilo tohle všechno dohromady, tak z toho vznikla pro mě docela solidní porce zábavy a akce. Takže pro mě zatím nejlepší díl. 85%

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Pro mě o něco lepší než jednička. Více akce, lépe hrající herci, méně ječení a zdařile provedený obraz samotného pekla. Triky samozřejmě již zaostávají, ale na svou dobu slušné. 80%

Železný Schwarzenegger (1977)

Co se týče kulturistiky, tak Arnold Schwarzenegger je pro mě absolutně největší osobnost. Tenhle dokument mi to jen potvrzuje. V dětství jsem přečetl spousty časopisů Muscle Fitness, které odebíral starší bratranec, který posiloval. A nebylo jediné vydání, kde by chyběl Arnie. To co on dokázal v kulturistice je neskutečné a já ho za to obdivuju. Kdo je na tom stejně, poslechněte si jeho šest zásad ( http://www.youtube.com/watch?v=iBzthH4bGMU - s pár radama do života). Jedny z jeho zásad znějí: " Mezitím, co si užíváte života, nebo se poflakujete, někdo další tvrdě pracuje, někdo další se vzdělává a někdo zase vítězí. Tohle si pamatujte. Bez tvrdé práce ničeho nedosáhnete." ... "Vždycky mě napadlo, že den má 24hodin. Z toho 6hodin spíte a 18hodin Vám zbývá. Většina z Vás ale řekne, vždyť já spím 8 až 9 hodin denně. V tom případě bych ale doporučil spát méně." 100%

Hellraiser (1987)

Tak jsem si zavzpomínal na dětská léta, kdy jsem měl tenhle horor zakázán. Upřímně tedy nevím proč, vůbec jsem se totiž nebál. Hlavní postava (starší "hrdinka") byla strašně nesympatická, chováním úplně nepochopitelná, zkoprnělá a ultra nepříjemná. Manžel co ji tohle všechno toleroval, byl fakt k pohledání. Jeho dcera možná sympatická a vcelku i vkusně hrála, ale v závěru to zhatila strašlivým hrůzunahánějícím hysterickým jekotem, ze kterého šel strach více, než ze samotných Řádových bratrů. Tohle si prostě nejde nechat ujít! :-D 70%

Policajti na baterky (2003)

Asi nepůjdu s davem, ale co... Mě se to líbilo, mělo to šmrnc, originální humor, spád a zasmál jsem se u toho dokonale... co víc si přát od komedie. Bravurně zvolené duo černocha (Lawrence) s bělochem (Zahn). Černoch tak trochu ulítlý magor bez sebeúcty, běloch zase hodňas s neprůbojnou povahou. Ale nakonec je z nich dobrá, originální a hlavně směšná dvojka. 80% EDIT: Hmm, posledních pět komentářů se nějak nemohu ztotožnit s celkovým hodnocením Čsfd. Nevím, čím to je. Jestli si schválně vybírám filmy, o kterých vím, že mě nebudou bavit. Nebo jestli je to mnou... Nebo tím, že mám na filmy méně času, než dřív a tím pádem si je dost nevychutnám... netuším. Ty filmy, co jsou zase podle Vás uživatelů špatné, se mi zase líbí. Třeba to tak má být, asi jsem jiný. :-)