Maniac Cop (1988)

Na svou dobu to musel být slušný horor. Co oceňuji je fakt, že jsem nemusel čekat na nějakou akci hodinu. Tady jde opravdu do tuhého již od začátku a dočkáme se hned třech docela solidně provedených vražd. Celý zbytek filmu se pak řítí tímto celkem svižným tempem a dočkáme se i normálního vysvětlení, kdo že nám to vlastně vraždí a proč. Kdysi dávno jsem některý díl z Maniaců viděl, tenhle první to určitě nebyl, takže zkusím pokračování. 75%

Micimutr (2011)

Tak zázrak se nekonal, ale ani zklamání. Jedná se o pohádku, která tak úplně neurazí. A možná, že za rok se bude mít člověk chuť podívat zase. Není to žádná vykrádačka jiných pohádek jako tomu bylo u Dvanácti měsíčků. Má vlastní nápad, což oceňuji, sice prostinký, ale krásně pohádkový. Drak byl moc pěkně udělaný na naše technické poměry. A po Andělu Páně druhá česká pohádka, která za něco stojí. Prolínání pohádky se současností mi nevadila. Jen bych možná vynechal ze záběru ta auta, která mi tam vůbec nepasovala, ale to je možná jen můj osobní pocit. Co se týče herců, tak nemohu nic vytknout. Princezna Karolína i loutkař Vítek docela sympatičtí herci. Možná mírné zklamání z Martina Dejdara, role mu tolik nesedla. Ale jinak ok. 70%

Anděl Páně (2005)

Momentálně nejlepší česká novodobá moderní pohádka. Takových by bylo třeba více, jinak se nám ty staré dobré československé brzy omrzí, když je máme každoročně v televizi. Na tuhle pohádku se rád podívám znovu, což se o jiných českých říct nedá. Moc hezké. 85%

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Letos jsem se chtěl (krom S čerty nejsou žerty a Pelíšků, na které se dívám každoročně) podívat po letech na pohádky. S rodinou jsme se odhodlali k pohádce Dvanáct měsíčků a zase to byl jednou průser. My snad už neumíme natočit normální českou pohádku, která by rozradostnila Štědrý večer, a která by vnesla úsměv do tváře a navodila dobrou náladu. Nemám rád, když se i v pohádkách vykrádá a tohle byl jednoznačný mix Mrazíka a Popelky. Hlavní hrdinka byla sice hodně sympatická a do své role se hodila, ale zbytek herců mi tam vůbec nepasoval, v čele s V. Žilkovou. To už se raději znovu podívám na Princeznu se zlatou hvězdou, Večernici nebo Byl jednou jeden král. Tohle je vážně hodně špatný. 40%

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (TV film)

"Joo Craigu, jde vidět, že jsi doopravdy dojatej, ale vypadáš, jako by Ti umřela babička, nebo co." Jde skutečně vidět, že tvůrci si s tím dali opravdu hodně práce. Motalo se kolem toho plno lidí a všechno jen kvůli třem pětadvacetiminutovkám seriálu. Při některých scénkách jsem se docela zasmál a kdyby to nebylo pojato jako obyčejný dokument, ale vsunuli by tam ještě pár podařených hlášek z Trpaslíka, mohlo to dopadnout i líp.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Jako fanoušek Červeného Trpaslíka dávám 4 hvězdičky, ale pouze a jen z úcty k tomuto již legendárnímu původnímu seriálu. Faktem je, že tohle pokračování si rozhodně nezasloužil a dlouho... dlouho jsem váhal s tím, že si jej pustím. Nakonec jsem se odhodlal a dostalo se mi pouze obrovského zklamání nad tím, co jsem viděl. A ptám se proč? Proč někdo musel být natolik iniciativní a z kultu se pokoušel vytvořit ještě větší kult? Dyť to přeci nejde... No naštěstí byly natočeny pouze tři díly po dvaceti minutách.... Jediné, čemu se nedá nic vytknout je, že na hercích téměř nejde vidět, že by nějak rapidně zestárli, ale to je tak asi vše. Trocha humoru se zde objevuje, ale buď se trapně snaží připomínat fórky z původního seriálu a nebo nejsou příliš trefné. Ještě jednou to sem musím napsat - obrovské zklamání...

Prometheus (2012)

To byla pořádná pecka! Takhle má vypadat sci-fi. První půle na pět hvězdiček, páč to napětí bylo úžasné. Druhá půle už byla spíše na lepší tři. Nemohu se zatím solidněji vyjádřit, bude to chtít totiž ještě jednou zkouknout, pak napíšu něco srozumitelnějšího. EDIT: 25.12.2012 druhá projekce, hodnocení zůstává stejné. Jedná se o kvalitní sci-fi a lépe jsem pochopil závěr, takže jsem si to celé dohromady pěkně užil. Ale na víc jak 4* to fakt není, šlo z toho dostat víc. 80%

Muži v černém 3 (2012)

Návrat k lepšímu. Pokračování mě přinutilo podívat se na předchozí díly, kdy jsem zjistil, že jednička mě nikdy neomrzí a dvojka naopak nikdy nenadchne. Trojka je přibližně něco mezi tím, ale spíš blíže jedničce. Will Smith je všude a Tommy L. Jones naopak nikde. S ním teda pěkně vybruslili. Nevím, zda je to tím, že už má prostě svůj věk a nemůže tam jen tak lítat vzduchem nebo skákat z baráku na barák. Nebo to prostě bylo účelové. Nahrazen byl mladším "kolegou" a že by to filmu nějak prospělo, no nevím....radši bych viděl původní dvojku pohromadě. Ale i přesto jsem byl mile překvapen, protože jsem si od toho příliš nesliboval. 75%

Muži v černém 2 (2002)

Dvojka je slabší odvar, bohužel... Doufal jsem, že po určité době si zvyknu, ale nestalo se tak a byla to opravdu nuda. 55%

Muži v černém (1997)

Pro mě je tohle film, na který bych se mohl dívat klidně pořád dokolečka dokola a vůbec by mi to nepřišlo divné. :-) Sci-fi komedie, jak se patří a Will Smith jako agent "J" se skvěle osvědčil. Viděno několikrát, ale dnes jsem si dal opáčko, jelikož se ke mně dostalo třetí pokračování, tak jsem si řekl, že si udělám maraton a začal od začátku. :-) 80%