Volavka III (2003)

Tak a trojka je tu:-). Navazuje na konec prvniho dilu (Spoiler!....jak uz rikal adrian, alternativni verze prvniho dilu kdy Tony Leung nezemre...konec spoileru), mame tu zpet ustredni dvojku, ktera predvadi opet vyborne herecke vykony a opet se na to strasne dobre kouka. Podtrzeno, secteno - Infernal Affairs je jedna z nejlepsich trilogii vsech dob, ktera nesmi chybet ve sbirce zadnemu fanouskovi asijske kinematografie.

Volavka II (2003)

Sice nedosahuje kvalit prvniho dilu a nehraje tu ustredni herecka dvojka (jak by taky mohla, kdyz se pribeh odehrava asi 10 let pred prvnim dilem:-)), ale porad je to silny nadrumer a dustojne pokracovani.

Yamakasi (2001)

Le Parkour je sport, ktery vymyslel francouz David Belle a jeho kolektiv. Zjednodusene by se dal popsat jako "preskoc vse co ti stoji v ceste":-). V tomhle filmu ho, ale neuvidite, jelikoz David Belle ze skupiny Yamakasi odesel uz pred timto filmem a dal se na solovou drahu. Pokud mate zajem ho videt v akci, sezente si film Banlieue 13, ten chlapec proste umi:-)

Kairo (2001)

Scenar a hudba jsou v pohode, ale to bude tak vse. Film celkove totiz pusobi dost divne a umele. Atmosfera je tu veskera zadna (ani na chvilku jsem nebyl nejak napnuty ci vystraseny) a herci se chovaji dost zmatene a neracionalne, no abych to neprodluzoval, v danem zanru jsou rozhodne lepsi kousky.

Albín jménem Noi (2003)

Ani se albinovi nedivim, ze chtel od tama vypadnout. Kdo by taky chtel bydlet v malem mestecku na severu islandu, kde po vas ani zmrzly pes nestekne:-)

Oddělení loupeží a vražd (2002) (seriál)

To, ze Nova vysila srackoidni serialy a telenovely pochopit jeste dokazu, ale to, ze vysila po pulnoci serialy typu 24 hodin ci tento Po Stopach Zlocinu uz pochopit nedokazu!!!

Pohraniční pásmo (2000)

Zacatek je slabsi, postupem casu vsak Park rozehrava vybornou sachovou partii o "obycejnem" pratelstvi kde i cokoladova susenka ma cenu zlata:-). Cim vic se vsak priblizujeme k ocekavanemu sachmatu, tim vic Vas postavy vtahnou do deje a napjate ocekavate jak to vsechno dopadne.

Tlumočnice (2005)

Jako vzdy vynikajici Sean Penn a jako vzdy pro me nepresvedciva Nicole Kidman. Kdyby byl film o trosicku kratsi max. hodnoceni by ho neminulo, takhle jde pouze o velmi povedene drama, ktere pusobi dost roztahanym dojmem a hlavne ke konci ztraci na tempu.

Janghwa, hongryeon (2003)

Jeste v zivote jsem se nebal ticha tak jako v tomto filmu!!! Silence is really scary a v tohle filmu to plati dvojnasob.