• Krátkometrážní

Amazing Spider-Man (2012)

Tahle restartovaná komiksovka je jiná, ale jiná neznamená špatná a porovnávat tento kousek s Raimyho počinem, nebo s Avengers a Nolanovo Batmanem je zkrátka hloupost. Webb vzal film po svém a z úplně jiného konce. Než na akci se film zaměřuje na hlavního hrdinu a zbytek (viz hlavní záporák a celková akční složka) je hodně příjemná vata. Tím pádem vzniká úplně jiný pohled na komiksový film. Navíc je tu na tento žánr dost emocí, které působí ( rozhodně na mě) skvěle a přirozeně, tím myslím i hlavní dvojici Garfield a Stone mezi kterými funguje skvělá chemie. P.S. Vtipný rozhovor mezi Garfieldem a Stone na školní chodbě + písnička od Coldplay pro mě jednoznačně nejlepší scéna filmu hned po Stanovi Leem :)

Rychle a zběsile 5 (2011)

Tohle už není ani tak o autech jako to bylo vždycky, ale hlavně o skvělé akci a krádeži alá Dannyho Parťáci i když ne tak geniální. Nejlepší díl série u kterého jsem snad poprvé po titulcích chtěl další porci takové akce.

Voják (2006)

Z objektivního pohledu jasný odpad už kvůli nesmrtelnému hlavnímu hrdinovi, který přežije jakýkoliv výbuch při cestě za záchranou své ženy, rozhovorech a situacích nad kterými zůstává rozum stát, ale ze subjektivního pohledu skvěle akční film u kterého jsem se skvěle bavil. Ten chlap je fakt pošahaný magor! :D

Avengers (2012)

Tvrdá práce Marvelu se vyplatila a tohle je nejlepší comicsový film ever! Joss Whedon si dal opravdu záležet a naservíroval vážnost,vtip a akční nářez v jednom úžasném filmu, kde téměř nic není navíc všichni mají dost místa pro svůj part, Hulk je konečně tím pravým Hulkem se vším všudy a Tom Hiddleston jako Loki vyšperkoval svoje charisma hnusného záporáka k dokonalosti! Viděno 2x v kině!

Memento (2000)

Skvělý Nolan zpracoval geniální scénář a ukázal jak se dělá prvotřídní film.Perfektní filmové puzzle, které stále nutí k přemýšlení a nakonec se hezky poskládá.

Láska a jiné závislosti (2010)

Film, kde ani komedie ani drama moc nefunguje(tedy aspoň u mě ne) a celkově působí příliš nesourodě na to, aby z toho kromě sympatické hlavní dvojice bylo něco víc než jen průměrný romanťák, když pominu fakt, že se tak půl filmu jenom souloží.

Umělec (2011)

Pro pamětníky krásná nostalgie, pro mladší obecenstvo(i pro mě) důkaz toho, že i němé filmy mají své jedinečné kouzlo, které dokáže uchvátit.Skvělý film o vývoji této kulturní zábavy na přelomu třicátých let minulého století, který perfektně zachycuje tehdejší Hollywood a ukazuje jak film bavil svět tehdy a bude bavit i v budoucnosti.Tvůrci zde vzdali hold filmovému řemeslu jako takovému a zamíchali dovnitř skvělé drama, kterému kraluje vynikající Jean Dujardin, který ukazuje, že i beze slov dokáže zahrát téměř cokoli.To všechno podloženo skvělou retro hudbou.The Artist je pro mě skvělý filmový kousek, který dokáže diváka emocionálně sevřít i beze slov, což mnohé filmy dnes nedokáží a dokazuje, že je právem nominovaný na takové množství oscarů.

Půlnoc v Paříži (2011)

Pěkná a hlavně strašně naučná prohlídka Paříže s obrovským množstvím světoznámých umělců a příjemným hudebním podtextem

500 dní se Summer (2009)

Úžasná romantická komedie, která vybočuje z řady mnoha ostatních tuctových kousků svojí stylizací, hudbou a především perfektní dvojicí (Gordon-Levitt,Deschanel) mezi kterými funguje perfektní chemie a proto posunuje film ještě výše.Shlédnuto 5x :-)

Vetřelci (1986)

Tento film není tak tísnivý a strašidelný jako od Scotta, ale právě tento aspekt dokonale nahrazuje ne úplně skvělá, ale přesto téměř nekončící akce, navíc s perfektně vygradovaným finále tak jak to umí Cameron a i když je Sigourney Weaverová opět fenomenální a na svou dobu je tento snímek skvělý pro mě to plný počet není i když nepochybuji o tom, že to je opravdu nejlepší díl série.