• Pohádka

Tři bratři (2014)

Moc jsem se těšila a moc to nedopadlo. Ono to tak nějak nebylo ono. Ty tři pohádky jsou natočené jako takové rychlovky. První působí tak nějak uměle, nevtipně, u druhé je člověk (ne ten malý) zaskočen problematikou budoucí svatby 17 letého myslivce a 5 leté Červené Karkulky – což je vtipně znepokojující. No a třetí, by asi nebyla špatná, ale taky taková zkratkovitá. Vtipných scén pomálu a písničky mimo film nepoužitelné – nikdy si je nezazpíváte. Velká smůla je, že prostě Svěráci tam sami sobě nedali moc prostoru. Třeba taková Bába z mokřin, úžasná postavička, ale konec jí byl dřív, než něco pořádně zahrála. Známých herců spousta, ale všichni na 5 minut slávy a to včetně hlavních hrdinů. Všechno to časově odpovídalo tomu, že hlavní hrdinové dopoledne odjeli do světa a odpoledne už byli doma. Takže nevyužitého potenciálu habaděj.

Sex ve městě (1998) (seriál)

No na tenhle seriál se dobře kouká, ale když se nad tím zamyslím, v podstatě nevím, proč. Nikdy bych nechtěla být ani jako jedna z těchto šílených žen, jejichž životy jsou v podstatě neuvěřitelně plytké a starosti naprosto bezvýznamné (neříkám, že všechny, ale tak 90% určitě). A Božský…vážně? No ale jako oddechovka, proč ne?

Za borovicovým hájem (2012)

Čistě subjektivně, tenhle typ kamery nemám ráda, pohledy moc z blízka totiž místy působí jako domácí video. No a děj, tak z toho jsem mírně v rozpacích. Tři příběhy, které by dohromady měly dávat celek, ale vůbec to tak nepůsobí. Třetí příběh je podle mě naprosto zbytečný. Jeden z těch filmů co běží, ale mimo Vás a zítra už ani nevíte, že jste ho viděli.Podle mě měl film skončit první třetinou…což by z něj udělalo velmi dobrý film.

Úsvit planety opic (2014)

Příběh, jak je zde již velmi výstižně napsáno, je sci-fi alá Winnetou a Old Shatterhand. Prostě dva velcí klaďasové, zastupující své „rasy“ a jako jediní si uvědomující problém války, ke které samozřejmě dojde, protože dva je málo.... Jen asi dvě věci mě zarazily tak, že je třeba, je vytknout…neuvěřitelné nadání opic na to učit se anglicky jen tak, ze vzduchu a první střet lidí a opic, kdy Koba jakožto Robocop střílí na všechny strany, přeskakuje oheň, všechny kulky se mu vyhnou, ale všechny opice okol něj umřou, to je jediná opravdu trapná scéna. Jinak za mě hvězdička za Modroočko a „placatou“ opici, Ti dva jsou boží:) (Jo a je divná opice na koni, nebo ne?)

Nadaný žák (1998)

Film mě zaujal tématem, ale pravdou je, že zpracování není příliš dobré. Příběh totiž místy působí velmi nedůvěryhodně, kdy především skutečnost, že právě jediný spolupacient v nemocnici, který sdílí pokoj s bývalým nacistickým vojákem pracujícím v koncentračních táborech, je právě jeden z přeživších Židů, který jej i po řadě let pozná, je sama o sobě velmi vykonstruovaná.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Po zhlédnutí první epizody tohoto seriálu, je člověk poněkud v rozpacích a vlastně neví, jestli má děj brát vážně nebo jako žert. Ale už druhým dílem je vám jasné, že jde o sitcom, a to na českou kotlinu velmi povedený. Pravda, jeho humor nebude všemi přijímán s pochopením, ale Ti, kterým sedne, se u seriálu hodně nasmějí. Nicméně, já bych snad ani nevylučovala možnost, že to vskutku v některých hotelech přesně takto funguje. Navíc Trojan je prostě démon.

Ecce homo Homolka (1969)

Tak tohle je ukázka opravdu šílené rodinky a nedokážu si představit, že to někde takhle funguje:).

Pompeje (2014)

První část filmu je poměrně kvalitní podívaná vrcholící bojem v aréně, který je naprosto úžasný. Pak následuje část filmu, která působí jako výsměch při faktu, že se film jmenuje Pompeje a měl by tak být jakýmkoli způsobem spojován se skutečnými dějinami tohoto města. Samotný výbuch Vesuvu je přeefektivizovanou podívanou, která tak bohužel ubírá situaci na reálnosti. No a posledních 20 minut filmu je dějově tak neuvěřitelně hloupých a trapných, až by ten film měli zakázat vysílat do konce.

Na tuhle nemám (2010)

Podprůměrná romantická komedie...ale ty hlášky:)

V zajetí démonů (2013)

Americká rodinka si koupí ztrouchnivělý dům s výhledem na jezírko, dříve patřící dost majetnické čarodějnici ze Salemu. A tak přijdou dva vymítači ďáblů a všechno dopadne dobře:D