• Thriller

Jackie Brown (1997)

Nadprůměrná kriminálka s plejádou hvězd a Tarantinem za kamerou...co víc může člověk od dobrého filmu chtít?

Ples příšer (2001)

B.B.Thorton a Halle Berry předvádějí skvělé výkony ( Berryová toho předvede ještě více!) v chladném dramatu z teplého amerického jihu plného barevného rozlišování. Ledger by byl taky vynikající, kdyby se mu dostalo více prostoru. Na mě film zapůsobil silně a nemám mu co vytknout.

Serpico (1973)

Sám proti všem ale stejně to nevzdal. Skrček Serpico jako jediný poctivý polda na planetě se pustí do boje se zkorumpovanými kolegy až skončí v programu na ochranu svědků. Al Pacino v Kristových letech a ve velké formě. Podle mě dost nedoceněný film podle skutečných událostí. 90%

Mise (1986)

Příběh, hudba a herecké výkony řadí tohle monstrózní dílo mezi nejlepší snímky historie. Škoda toho konce, indiáni by si zasloužili happyend. 90%

Ledově ostří (2007)

Magořina na -entou ale tohle přesně taťka může. Will Ferrell stoupá každým filmem na mém žebříčku popularity a v tomhle filmu mu solidně sekunduje Jon Heder, který má s rolemi debilů taky slušné zkušenosti. Geniální je myšlenka společného vystupování dvou rivalů, to se fakt nedá psychicky zvládnout :D 80%

Zakázané ovoce (2009)

Jelikož jsem nikdy nepotkal žádnou, která by byla aspoň z poloviny tak věřící tak jsem s těžkým srdcem pobíral, že tohle může někde ještě existovat. Holkám jsem fandil ať přelezou Boží bariéry a nechají volnost svým hormonům. Bohužel mě zklamaly, film se táhne a vlastně v konečném důsledku mě vůbec nebavil. Za pokus o kontroverzní téma dávám slabých 65%.

Souboj Titánů (1981)

Medúza mě jako dítě strašila ve snech, nyní bych se ji vpoklidu vysmál do ksichtu. Vizuální zpracování se mi líbilo více než v loňském remaku a to nemluvím o atmosféře. Velkofilm, který je dnes už klasikou na poli dobrodružných-fantasy filmů. 80%

Líbáš jako Bůh (2009)

Herecké obsazení luxusní, ale Poledňáková z nich nedostala ani "slinu". Strašná nuda, romantika taky žádná....tenhle film si pusu nezaslouží.

Kramerová versus Kramer (1979)

Uvěřitelné drama o boji rozvedených manželů o syna. Dustinovi jsem žral každé slovo, každou grimasu, každou emoci. Syna si určitě zasloužil více, než Streepová, která se tvářila strašně ublíženě, na to že ji vlastně nijak ublíženo nebylo. A Taky si nemyslím že by předvedla nějak úchvatný výkon...proti Hoffmanovi byla prvák v bordelu...

Vyměřený čas (2011)

Niccol umí teda lepší sci-fi, ale i přesto patří In Time k těm kvalitnějším filmům loňského roku. Záčatek solidní ale pak už se jen běhá jako v podobných Správcích osudu (i když nechápu jak to Amanda Seyfried na těch podpatcích dokázala). Za originální námět a kung-fu Timberlaka nemůžu jít pod 4 hvězdy.