X-Men Origins: Wolverine (2009)

U tohoto pokračování X Mena jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet. Celkově to nebylo až zas tak hrozné, teda když tam byl Hugh. Ale prakticky celých čtyřicet minut, až do jeho přeměny, se tam nic nedělo. Ta druhá půlka už se dala. Jsem ráda, že nezapomněly na Loganovy doutníky. :) Musela jsem si klepat na čelo, když tam Loganův bratr Viktor běhal po čtyřech. Taky vlastně ani nevím, jak to s ním skončilo. Skočil z toho "komínu" a už ho pak nebylo. Ale děj byl po mém sečtení a podtržení výborný. Celkově se to teda dalo.

Klokan Jack (2003)

Komedie naprosto o ničem. Vůbec mě to nebavilo a dalo se dívat snad jen na toho klokana. Už nikdy více!

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Moc pěkné. Tento film ve mě zanechává pozitivní pocity. Ze začátku to sice bylo trochu rozjezdové. Samá romantika, skoro žádné napětí. Jako bych se dívala na normální romantický film, kde vůbec nevystupují upíři. S druhou polovinou jsem maximálně spokojená. Zase to byla ta stará dobrá Twilight sága. Nečekala jsem, že to bude až takový zážitek. Ale jsem sklamaná se svatebními šaty Belly. Všichni s tím nadělali, tak jsem čekala něco úžasného, ale nakonec mi přišly úplně obyčejné. Ale zato proslovy na svatbě neměly chybu. :) A porod byl brutální. Triky a hudba hodně vydařené, děj velmi poutavý. Není to nejlepší z dosavadních filmů ságy, ale přesto dávám plný počet.

Princ a pruďas (2011)

No, myslela jsem si,že to bude příjemně strávená hodinka a půl, ale místo toho jsem musela vytrpět toto. Ty vulgární a povětšinou nechutné vtipy, které kdyby by tam nebyly, tak to mohla být pěkná "pohádka". Herci taky nestáli za moc. Snad jen Natalie tam hrála, ale upřímě nechápu, jak se mohla snížit k něčemu takovému. Natalie a James měli obrovský úspěch ve filmu Černá labuť a 127 hodin, filmy nominované na Oscara a odkývnou takovou hloupost. Možná se to někomu líbilo, ale mě rozhodně ne.

Králova řeč (2010)

Úžasné ,jako nějaké kouzlo!:-) Opravdu skvělý film. Jsem moc ráda,že právě toto dílo dostalo hned čtyři Oscary, což se dalo čekat. Herci byli boží. Colinu, Helen i Geoffrymu jsem vše co řekli, nebo udělali opravdu věřila a to podle mě tomuto filmu dodalo ještě víc na kvalitě.Na konci, když měl pronést tu řeč jsem děsně prožívala a držela Colinovi pěsti.Nakonec jsem mu chtěla taky zatleskat... I když je to spíš drama, taky jsem se zasmála. Což se mi u takových filmů málokdy stává!Nekteré scény mi připadaly trošičku moc dlouhé,ale dalo se to vydržet.Pět hvězdiček bez debat!

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Pěkný film. Chvilkama napínavý, ale jinak okecávaná oddechovka. Bylo to rošku nudnější spracování. Já osobně bych dala větší prostor tomu koni. Herecké výkony byly takové průměrné. Ale jinak moc pěkné.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

U tohoto filmu budu asi hodně kritizovat, ačkoliv velice nerada. Jeane neměli vzkřísit z mrtvích, hrozně mě to štvalo. Připadala mi taková hodná a najednou má být hrozbou všech? Taky mě hodně naštvalo, že nechali umřít dva hlavní hrdiny! Ale fuj! Copak to se dělá?! Celé mi to připadalo jako hodně špatný vtip. Čekala jsem, že zase budou bojovat proti nejakému zloduchovi, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude zrovna Jean. Zlaté dva předešlé díly. A ten "zázračný lék", no coment. Ale něco tam "zůstalo" z těch předešlích dílů, což to taky trochu zachránilo. Taky jsem se i zasmála. Celý děj stál za nic. Děj né film a ani né herci. Dávám 4*. Na 5* to rozhodně není,ale 3* mi připadají ,jako rána pod pás, což nemohu udělat. Nejspíš to bude i novým režisérem. :) Asi mě nejvíc štve, že když už tam z tech hlavních mutantů zbyli jen dva, asi se už nedočkám dalšího pokračování.

Bez soucitu (2010)

Do tohoto filmu se mi ani trochu nechtělo. Ale když jsem na začátku viděla herecké obsazení, začala jsem to přehodnocovat. Když jsem viděla Travoltu, musela jsem několikrát mrknout, abych se ujistila, že je to opravdu on. Tato role mi k němu moc neseděla. vraždící lidi a šňupající kokain. Hodně jsem se i u tohoto filmu nasmála. Jonathan se mi ukázal jako drsňák, chtějící zabít chlapa jen kvůli nabíječce! :) Měl opravdu dobrý scénář plný hlášek, to se musí nechat. Nastal tam i zvrat, který jsem opravdu nečekla.Akčňák s velkou dávkou vtipu, to je moje :)

127 hodin (2010)

Tak to byl zážitek. Nejdřív jsem si říkala, co pod tím šutrem bude tak dlouho dělat, že to bude nuda a tak, že to prostě nejde udělat tak skvělé. Ale stalo se a já jsem ráda, že jsem toho mohla být svědkem. Bohužel jsem se až na konci dozvěděla, že tento film byl podle skutečné události, tak jsem to ani tak moc nemohla prožít společně s tím hrdinou. Pro mě to bylo hodně emotivně náročné. Obdivuji toho muže, co to vydržel, přežil a naučil se s tím žít. Snad nikdy jsem neměla takové dilema při udělování hvězdiček. Kdyby se mohlo dát 4,5* neváhala bych. Nepřipadá mi to ani na 5,ale ani na 4* .Ale nakonec dávám 4*.

X-Men 2 (2003)

Když si to tak znovu promítám v hlavě, rozhodně to bylo lepší, než jednička, i když oběma dávám 5* . Bylo to podlě mě hodně pestřejší, co se týče děje, postav atd. Jsem ráda,že nám také objasnili minulost Wolverina. Bylo to také víc napínavější a ten konec dojemný. Neprosto jedinečný film, nejlepší ze série, nemůžu dát jinak než 5* .