Dokonalý trik (2006)

Ještě teď o tom filmu přemýšlím. Rozhodně to nebyl oddechový film, spíš naopak-nutil mě zapojit všechny mé mozkové buňky. Urputně jsem přemýšlela, abych na to přišla dřív, než záhada bude rozluštěna, ale ne- opět to bylo vše úplně jinak než jsem se domnívala. Odhalení některých triků se mi zamlouvalo-odhaléní tajemství, nad kterým bych si asi hodně dlouho lámala hlavu. Stále jsem žasla, jak to vše bylo promyšlené a když jsem se myšlenkově vracela k některým scénám, udivovalo mě, jak to vše do sebe zapadalo, až to bylo skoro děsivé. Rozhodně velmi promyšlený film do nejmenšího detailu. A konec? Takový jsem rozhodně nečekala. Co se herců týče (obzvláště dvou hlavních) nemám žádné výhrady ani připomínky. Prostě role odehrané na jedničku-a ta nepotřebuje žádné vysvětlení. Vím, že i při příštím zhlédnutí mě Dokonalý trik překvapí, protože jsem si určitě ještě nevšimla ještě všeho co se dalo odhalit.

Den zrady (2011)

Tento film se nikdy nezapíše do dějin, jen ho zařadíme do krabice "politický film". Nic jiného se asi nedá dělat. Snad jen jedno - pochválit Ryana za jeho opět skvělý talent a perfektně odehranou roli. Tenhle herec mě neustále překvapuje a určitě ještě překvapí. Jinak po pár dnech po zhlédnutí filmu si z toho moc nepamatuju. Politické filmy mi příjdou napsané na jedno brdo. Dávám 3*, ale za Ryana pomyslné 4* .

Kronika (2012)

Nevím přesně proč jsem dala tak nízké hodnocení filmu, který se mi vcelku líbil. Snad protože mi díky určitým záběrům kamery přišel film spíše amaterský (asi by to mělo být spíš plus, za neotřepané záběry). Nebo snad kvůli hlavnímu hrdinovi, který mi byl po celou dobu filmu tak nesympatický, až konečně jeho role dostála obratu hodícího se více pro něj. Ti více milí herci dostali, bohužel, méně prostoru a jeden i nešťastný konec. Kronika bude film o které budu vědět, že tu je, že bylo něco takového natočeno, ale ničím větším se u mě nazapíše.

Netvor (2011)

Netvor? To byl ten film, o tom namyšleném klukovi, kterého potrestala ta "čarodějka" tím, že ho proklela. A jedinou záchranou byla láska? Takhle to vidím o pár měsíců později, když se o tomto filmu někdo zmíní. Jako snímek, který se dá shrnout do dvou vět a víte o něm všechno. Pokud vám to nestačí, shlédněte trailer a budete mít pocit, že jste ten film viděli. Stále to nestačí? - Už po "znetvoření" hrdiny budete vědět jak to dopadne. Možná i dříve. Film je spíš pro mladé teenagary nebo ty, kterým se nechce moc přemýšlet nad dějem. Obsazení? Celkem ušlo. Alex je podle mě velmi talentovaný herec a věřím tomu, že o něm ještě mnohokrát uslyšíme. Role mu padla jak ulitá. Horší už to bylo s Vanessou-nevěrohodně odehraná role. Stále ji vidím jako šprtku z Muzikálu ze stření po boku šamponka Zaca. Dějově to dobře plynulo, žádná scéna mě nepřekvapila, ale dodívat se to dalo. Horší průměr.

Gangy New Yorku (2002)

Do tohoto filmu jsem se nemohla zadívat- nijak extra mě nebavil. Byl to rozhodně zajímavý námět, ale dal by se, podle mě, zpracovat lépe, než ve formě pouhého zdlouhavého tlachání, okrádání a spoustou dalších zbytečně dlouhých scén, které mě dokázaly pouze otrávit, než zaujmout.Jedině závěr filmu mě upoutal natolik, abych mu věnovala takovou pozornost, že jsem ani moc nezívala. Pohled na New York postupem času se mi líbil. Byla to pěkná tečka. S hereckým obsazením nejsem spokojená. Cameron Diaz bych ani náhodou neobsadila, protože dle mého názoru, tato žena neumí hrát a už vůbec nechápu, co dělala v tomto filmu, jelikož to rozhodně nebyla role pro ni. Daniel Day-Lewis, ta jeho postava ve mě budí obracení se žaludku s následky nechuti se na něj jen podívat. Jako by to nebyl člověk, ale stroj, který zabíjí lidi jak na běžícím pásu. Při tom ve skutečnosti vypadá jako velice milý člověk. V tomto filmu neměl co dělat. Snad jen na DiCapria jsem se mohla dívat, aniž bych otočila oči v sloup. Mé zděšení z filmu vystřídalo zděšení z toho, že snímek měl tolik nominací na oscara.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Po třetím dílu, který byl u mě totální propadák, se mi moc do čtverky nechtělo, tak ale zvědavost mi přece jen nedala a konečně jsem se podívala i na toto pokračování. Nejdřív se to dalo, pak to bylo lepší a lepší a nakonec jsem úplně koukala a náramě se bavila. Nejvíc samozřejmě bodoval kocou a oslík( ,,Co? Koupils drahé hrnce na splátky?" :D). Fakt jsem se nasmála. Opravdu po hrozné trojce milé překvapení.

Thor (2011)

Od tohot filmu jsem teda čekala víc. Takže přišlo zklamání, ale nebylo nikterak velké, což jde vidět i na mém hodnocení. Celý děj jsem sledovala s napětím, aby mi ani jedno slovo, ani gesto neuniklo. Samozřejmě ani takový film se neobejde bez politiky, což mě mrzí, ale zase v tomto filmu měla svoje místo. O5 jiskření mezi hlavními hrdiny, ale dost mě naštval jen poloviční dobrý konec, ale změna je život a třeba k úplnému dojde v Thorovi 2.

Na doraz (2010)

Už dlouho jsem se u komedie nenasmála, tak jako u této. Hrozně jsem se těšila, až se na tento film konečně podívám a on mě nezklamal. Opět se mi potvrdilo mé tvrzení o tom, že Robert dokáže zahrát cokoliv. Sice sem tam to bylo trošku nudné, ale vyrovnal to pestrý humor. Děj mi připadal takový obyčejný, ale skvělým hereckým obsazením se to vyrovnalo a zrodila se skvělá komediální podívaná. No a ten humor, ten byl dokonalý. Všem doporučuji!!

Den poté (2004)

Už dlouho můj nejoblíbenější katastrofický film, u kterého se mi hrozně líbí to napětí. Když jsem tento film viděla poprvé úplně jsem zírala. Přežijou? Nebo ne? U typu těchto filmů to vždycky dopadne stejně, ale přece jen mě to úplně dostalo. A taky výborné herecké obsazení.

Hačikó - příběh psa (2009)

Úžasný filmový zážitek. Opravdu tento příběh byl nádherně spracovaný. Tady se opět potvrdilo, že pes je nejlepší přítel člověka a v tomto filmu dvojnásob. Ten konec byl opravdu nezapomenutelný, až mě k slzám dojímal. A ta klavírní hudba...no prostě nádhera! Brilantní!!!