Jak vycvičit draka (2010)

DreamWorks se opravdu vytáhl. Originální nápad, ze kterého se zrodilo něco naprosto skvělého. Jakmile jsem pohlédla do očí Bezzubky stala se z celého filmu mou hvězdou. Tento příběh se mi zaryl pod kůži, jako příběh neuvěřitelného přátelství mezi drakem a člověkem. Taky jsem se u těch skopičin nasmála. Líbilo se mi, že našel i jiné způsoby, jak přemoct draka, aniž by ho musel zabít. Nakonec zase doják.(jak jen to poslední dobou dělají?:-)) Tentokrát už jsem si malinko myslela, že umřeli,ale Škyťák to naštěstí odnesl jen trochu, což mi bylo opravdu líto. ale ten konec byl úžasný. Opět happy-end.:-)

Anastázie (1997)

Skvělý animák, ve kterém jsem si přišla na své. Už jako malá jsem do tohoto filmu byla zamilovaná a po letech se k němu ráda vracím. Osvědčilo se i to, že stará láska nerezaví.:) Strašně se mi líbily i písničky, které i v českém překladu zní dobře. I po těch letech mě tento příběh velice dojíma. Nemůžu si pomoct, ale podle mě je to jeden z nej animáků vůbec. 5* jednoznačně.:)

X-Men (2000)

Celý film mi naprosto bral dech. Čekala jsem všechno možné, ale toto naprosto předčilo mé očekávání. Sice je to film z roku 2000, ale připadá mi hodně na tu dobu nadčasový. Film uběhl strašně rychle, až jsem se ani nestihla nudit. No a k ději, který byl úžasně spracovaný. Hrozně se mi nelíbilo slovo mutant. Připadalo mi, že to je pro ně asi ta nejhorší nadávka. Vždy, když to slovo někdo vyslovil vztávali mi vlasy na hlavě zuřivostí. Oblíbyla jsem si celou partu profesora Xaviera a hlavně Wolverina, který exceloval. Naprosto skvělý sci-fi film, na který se velice ráda znovu podívám. Bezdebat 5*.

Královna Viktorie (2009)

Abych vyjádřila, jaké to bylo, musela bych použít všechna kladná přídavná jména. Celý film mi bere dech. Něco naprosto neuvěřitelného. Emily je opravdu skvělá herečka a myslím, že hlavně díky ní je film takový jaký je. Rupert byl taktéž brilantní, až ne ten jeho účes. :-) Tomuto filmu právem patří Oscar, za kostýmy, které byly skvostné. Viktorie je měla opravdu překrásné.(Po pátých jsem je přestala počtat). Hudba byla geniální. Všichni herci byli špičkoví. K Rupertivi mám čím dál tím vetší sypmatie. Čekala jsem na jejich zasnoubení jak na déšť po ukrutném suchu, až jsem se nakonec dočkala. Opravdu vše jsem jim naprosto věřila. No a ten konec, který mě dohnal až k slzám byl...famozní. Bezpodmínečně 5*!!!

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Nevím, připadalo mi to postavené na hlavu. Vůbec jsem nevěděla co si o tom mám myslet. Naprosto šílené. Toto nebyl zrovna můj šálek kávy.

Uvnitř tančím (2004)

Typ filmu který neurazí, ale nejspíš se na něj už znovu nepodívám. Nenudilo mě to ,ale pri pohledu na Jamese, připoutaného na vozíku, jsem byla jaksi nesvá. Hodně mě stvaly ty jeho vlasy.Hodně se mi líbilo, že to byl film, který mě stále překvapoval. Vždy jsem si říkala co asi udělají nebo se stane a vždy to bylo něco úplně jiného, neočekávaného. I konec byl neočekávaný. Sice dávám 4*,ale je melá pravděpodobnost, že se na tento film podívám znovu.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Opět skvělé-animece, hudba, postavy. Jediné co bych jim malinko vytkla byl děj. Připadalo mi to takové, jak to říct, kruté? Sama nevím. Prostě to bylo jinčí, než v předešlích dvou dílech. Kdybych byla malé dítě,asi bych byla hodně zmatená. Toho růžového méďu Mazla jsem si velice ze začátku oblíbila, říkala jsem si, že on bude jejich spásou, že jim pomůže, ale pak ukázal svou pravou tvář. Tu krutou. Když tam Woody mířil k tomu ohni i se všemi svými kamarády, věděla jsem, že je to špatně, že to takto prostě nemůže dopadnou. Málem mě z toho kleplo. Avšak zachránci v podobě tří okých ufounků stále existují!:-) Každopádně zlo bylo potréstáno a vše dopadlo jak mělo. Ovšem třešnickou na dortu byl Bazz jako španěl.Ten neměl chybu. U toho jsem myslela, že puknu smíchy.Tleskám a dávám 5*.

Wanted (2008)

Když jsme viděla Jamese McAvoyho ve filmu Vášeň a cit, kde úplně exceloval, musela jsem se podívat na jeho další filmy.No, děj byl dobrý, sice něco tam bylo divné(ale v kterém filmu dnes není), třeba jak střílely do boku?Nevím jak to mám nazvat.Hodně se tam mluvilo sprostě,teda spíš James mluvil sprostě.:-)Líbilo se mi,že James byl na začátku takové ucho a na konci je tam všechny úplně dával!:-) Taky ta scéna s těma krysama byla velmi dobrá a trošku drastická,jak se tam s těma ostatníma pak vypořádával. Hodně mě překvapilo, když jsem ve filmu viděla náš hrad Pernštejn, který jsem i já osobně mnohokrát navštívila.Byl to opravdu šok.Druhý den mi to nedalo a musela jsem si o filmu přečíst víc a dozvěděla se, že část filmu, dokonce velká část se natáčela tady u nás.V jedné scéně ve vlaku si prý můžeme všimnout plakátu Václava Klause!!:-) Ale to jsem trochu odbočila. Obsazení herců bylo výborné-James McAvoy,Angelina Jolie,Morgan Feeman atd.Ale James byl samozdřejmě nej!:-)Ale Angelina byla taky dobrá. Tento film se zařadil mezií mé velmi oblíbené.

Do hlubiny (2005)

Dokonalý film a dokonalé prostředí. Místa byla vážně skvěle vybraná. A ty scény z podmořského světa- nádhera!Jessica a Paul byli užasní!Dokonale se k sobě hodili. No a teď k ději.Byl to velmi dobobrý nápad, natočit o "obyčejných" lidech, bez bojovích schopností, kteří se připletou k takovému zločinu. A ještě k tomu jejich kámoši je do toho navléknou. Že zvolili drogy bylo dobré. A jak k tomu ještě hledali tu potopenou lod,no žúžo. Velmi se mi líbila i hudba, úplně mi naskakovala husí hůže. :-) A James co hrál Reyese ,byl dobrý.Hodně pak překvapilo,když jsem ho viděla v Tudorovcích.:-) Když tam mluvili o té historii,to mi připadalo dost dobré,že jakoby to osvětlili tomu divákovi. Super film,plný akce,lásky a drog.Samozdřejmě i padouchů.

Patriot (2000)

Bylo to naprosto úžasné. Senzační děj. Já,která mám velmi ráda historické filmy,tak to bylo podle mého gusta.Sice nějaké pasáže tam byly zdlouhavé,ale to by se dalo odpustit. Herecké obsazení bylo vážně skvělé. Heath byl taky naprosto úřasný. Bylo tam také dalších spoustu dojemných scén.Třeba když ta malá Susan(myslim)běžela za Benem a volala,že řekne co byde chtít,jen ať neodjíždí...nemám slov.Taky hudba byla super.Vždy to navodilo tu správnou atmosféru. Sem tam byl ten děj drsné.Prostě to bylo tak promyšlené. Taky to bylo občas vtipné,třeba když pod ním křupla ta židle a hodil ji na hromadu ktěm ostatnám.Tech vtipných scén tam bylo povícero. Nemám co dodat,sice dvou a půl hodinový film,jsem to chtěla pak už vypnout a dodívat se na to příště,ale pak to bylo napínavé tak,že jsem se na to musela dodívat. Senzační!!!!