Wolverine (2013)

Katastrofa po minulém Wolverinovi se málem opakovala, leč tento příběh byl lépe zpracován a člověk se tak nenudil a kroucení hlavou nebylo tak časté. Logan je ještě více drsnější, sympatičtější a více poznamenaný smrtí svých blízkých. Příběh je úplně jiný, než na jaké jsme dosud byli zvyklí. Odlišné prostředí, lidé, místo mutantů jsou zde samurajové. To mě trochu mrzelo, že mutanti hrajících v tomto filmu bych spočátala na prstech jedné ruky. Hugh je v nejlepších letech a formě a je to na tomto snímku dost vidět. Snad bude tak obdivuhodný i v dalším pokračování, které ho se třeba dočkáme.

Umělec (2011)

Pokud si chcete pustit film, který v dnešní době není tolik k vidění a filmaři se k takovémuto způsobu natáčení-černobílý a k tomu němý film-moc neodhodlávají, nebo spíš vůbec, tak našli jste ten správný. Nečekala jsem, že němý film může být až tak skvělý. Němý sice byl, ale člověk moc dobře všemu porozuměl. Obličeje herců a hudba řekli vše. Až u toho snímku jsme si plně uvědomila, jak jsou výrazy v tváři důležité. Kolik toho dokážou prozradit i beze slov. Tento dnes již netradiční film, si opravdu toho oscara zasloužil. A Jean taky. Všechno trápení jsem s ním prožívala, jako by to byl můj kamarád, tak jsem s ním soucítila. Úžasné byly taneční scény, při kterých Dujardin úplně zářil. Uggie, to je kapitola sama o sobě, talentovaný to pejsek, na toho byla radost se dívat. Vyšel z toho všeho úchvatný film, s perfektní hudbou.

Terminator Salvation (2009)

Ani zklamání z Terminátora 3 mě neodradilo od dalšího dílu. Hlavním magnetem pro mě byl samozřejmě Christian Bale. Ale taky jsem chtěla vidět, co se dělo dál po dni zúčtování. Moje představivost je skoro totožná s filmem. Pustiny, zničená města, nikde nic. Tak vidím konec světa. Rozčarování po 3. pokračování se neopakovalo, i když jsem chvilku váhala, jaké hodnocení nakonec dám. Co mě přimělo dát 4*? Nejen herecké výkony (Bryce Dallas Howard mám čím dál tím víc raději), ale taky po speciálních efektech jsem byla spokojená. Líbilo se mi zpracování všech strojů Skynetu, obzvláště motorky. Jsem dost zvědavá na Terminátor 5, protože: ,,Válka proti strojům zuří dál."

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Tento film jsem jako teenager zbožňovala. Po nedávném shlédnutí, po pár letech, se mi už nezdály střílečky tak působivé, vtipy tak zábavné a osud dvou manželů tak zajímavý. Ale jedno tam pořád je, ta chemie mezi nimi. Je vidět, že hlavní herci, nehrajou, ale prožívají skutečnost, pravou lásku. Že se manželé chtějí navzájem zabít a následně ochránit mi příjde jako působivý námět. Tajemství, která mezi sebou skrývají, ale tuší je, obohacuje celý film. Obsazení rolí skvělé, jak už jsem psala, chemie tam mezi nimi obravdu je. Soundtrack jsem si broukala i několik dní potom, tak mi utkvěl v hlavě.

Muž z oceli (2013)

Musím přiznat, že od tohoto filmu jsem čekala víc. Myslela jsem, že zůstanu očima přikovaná na obrazovce, ale nestalo se tak. Děj mi chvilkama přišel vleklý a občas mi to zdálo jako film Avengeres bez avengerů. Přiznávám, nikdy jsem neviděla žádný film ani seriál, kde se vypráví příbeh Supermana, tudíž nejsem jeho velký fanda, jako jiných a ani se jím nejspíš nestanu. Ale šanci jsem mu dala, kterou však dostatečně nevyužil. Třeba v dalším pokračováním bude mé očekávání naplněno, v což doufám. Příběh Clarka se mi líbil, mimozemský chlapec, který skončí na naší planetě, kterou příjme jako svůj pravý domov, ve mě vyvolával dojetí a sympatie ke Clarkovi. Ano, film občas nudil, ale jinými psážemi se to dotáhlo, avšak plný počet dát nemůžu, alespoň pro tentokrát.

Koupili jsme ZOO (2011)

Už ani nevím, co bylo podmětem k tomu, abych se podívala na tento film. Možná skvělé herecké obsazení, možná vidina že se to bude odehrávat v ZOO, místu, které mám moc ráda. Každopádně, důvodů bylo hodně. A musím říct, že to byla opravdu dobrá volba, shlédnout tento film. Příjemně jsem si u těch 119 minut odpočinula. Pokud máte rádi zvířata tak jako já, se skvělými detailními záběry a pohledem na krásnou přírodu, tak tento film je ideální pro Vás. Oblíbit si ZOO a celý tým pracovníků mi zabralo chvilku. Když jse viděla, jak dlouhý film je, nevěřila jsem, že to bude zpracované tak, aby film neztratil mou pozornost. Bez obav, celý film jsem sledovala s očima přišpendlenýma na obrazovce-jako bych v tom příběhu byla. Všeho tam bylo podle mě s mírou, rodinných problémů, scén ohledně ZOO, Mattového stesku atd. Scény ve mě vyvolávaly pobavení nebo obavy, aby vše dopadlo tak, jak mělo. Matt mi přišel v roli jako by byl opravdu rodič a majitel ZOO v jedné osobě. U Scar jsem se strachovala, jestli tato role je ta pravá pro ni, ale beru to zpět.

Lásky čas (2013)

Velmi příjemné překvapení. Čekala jsem spíš tu tuctovou romantickou komedii, obohacenou pouze tím, že hlavní hrdina cestuje v čase. V podstatě je to tak, ale když k tomu přidáte, tu úžasnou hudbu, zvolíte správné herce, vložíte tam scény, které rozhodně nenudí, výjde z toho parádní film. Domhnall hraje Tima skvěle, nejdřív jsem tomu mladíkovi, co všechno zvrtá nemohla přijít na chuť, ale nakonec se z něj vyklubal chlap, který se poučuje ze svých chyb a dospěje. Ano, jak by bylo báječné vrátit se v čase a napravit věci, které se nám příliš nepovedly. Ale nebyl by to správný film, kdyby z něj nevyšla pointa. A ta se jim zatraceně povedla. I já jsem měla chuť vystřelit z kina a začít prožívat každou sekundu života do morku kostí, jako Tim. Čekala jsem sice víc komedie, ale i tak jsem se nasmála. Smutné události rodiného života do příběhu pasovaly, abysme se dostali tam, kde nás režisér chtěl mít...

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

I když dávám 4*, jako u Cesty do středu Země, jsem toho názoru, že to bylo o něco slabší, ale na 3* mi to vůbec nepříjde. Musím říct, že jsem se opravdu skvělě bavila. Děj mi hezky ubíhal, humor, který neminul ani pokračování výborně obohacoval příběh. Jsem moc ráda, že se do druhého dílu vrátil aspoň Josh a zahrál si toho hlavního badatele. Dwayne si otčíma zahrál znamenitě. Ačkoli nemá o objevech ani páru, vyvažuje to zkušenostma z armády a taky snahou naučit se něco z Verneovy knihy během cesty. Seana a Hanka bravůrně doplňují partu pilot Gabato s dcerou Kailanou. Michaelovi Caineovi role dědy sedla jako ulitá, skvělě se pošťuchující s Hankem. Tvůrci mi udělali radost humorem o který tam není nouze, viz "pumpa" Hanka, jen jsem se nakonci modlila, ať to neudělá i Josh. Je tam spousta kliše, ale mě to ani nevadilo. Toto je příjemný, oddechový film s úžasnými triky, při kterém si odpočinu a přenesu se na nádherný Tajuplný ostrov.

Cesta do středu Země (2008)

Julesa Verna jsem měla ráda už jako malá a tak u mě tento film, inspirovaný jeho knihou, nezůstal dlouho bez povšimnutí. Poprvé jsem na něj vyrazila i do kina, kde pro mě byl velkým úspěchem. A pak přišlo další a další zhlédnutí... Tento film je pro mě vždy úžasným zážitkem, v jiném světě, s hrdiny, které jsem si ihned oblíbila. Josh a Brandon tvořili skvělou dvojku, navzájem se doplňující. A samozřejmě, co by si počali bez zkušené průvodkyně. Střed Země mě naprosto okouzlil-všude ty nejpestřejší barvy, neznámé rostliny a zvířata, nebezpečí na každém kroku a stále nové objevy. Dobrodružství, bádání, humor a skvělé osazení, to je moje!

Bourneův odkaz (2012)

Další pokračování Bourneovek bylo v ostrém hledáčku kritiků a hodně se názory obou táborů líší. Podle mě tento film celkem obstál, s tím, že to mohlo být i horší.Nedivím se Mattu Damonovi, že už s tím nechtěl mít nic společného, přece jen to byla úspěšná trilogie, kterou mnozí považovali za uzavřenou. Taky se přikláním ke skupině zastávající názor, že tento skvost měl být ponechán tak, jak dosud byl. Kdyby tento film natočili, jako nezávislý akčňák, bylo by to lepší.Ale to by na něj samozřejmě nenalákali tolik lidí. Prvních asi 30 minut jsem přetrpěla, nechtíc uvěřit, že takové tempo bude až do konce. Ale jakmile Jeremy a Rachel byli před kamerou spolu, bylo to ono. Jeremymu role vyloženě sedla a šlo vidět, že je ve svém živlu. Jeho mám za toho, co tento film táhne. Vypořádal se s touto rolí na jedničku a přiznávám, že kvůli němu jsem jednu hvězdu přidala. S Rachel tvořili dobrou dvojici, mezi nimiž jsem nezaznamenala žádnou chemii. Což je škoda. Připadali mi spíš jako bratr a sestra. Co mě štvalo, byla roztřesená kamera a rychylý střih. V tomto režisér neměl šťastnou ruku. Co mě na filmu nejvíc překvapilo byl náhlý konec. A až moc otevřený. Dalšího pokračování bych se už nechtěla dočkat. Snad jedině, kdyby si Matt Damon a Jeremy Renner zahráli v dalším pokračování spolu.