Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Nevšední kvalitní film zvládající pojatou tématiku citlivým a korektním způsobem. Solidní herecké výkony s neokoukanými tvářemi. Perfektní outfit manželky a pikantní scéna s kondolací od šéfa. Britský sad end umocní celý film.

Muž a jeho pes (2008)

Ve filmu je nejlepší ten pes, bez něj by to byla dost slabota. Myšlenka aktuální a silná, ale zpracování nijaké a impact žádnej. Nejlepší na filmu byl fórek týpka s boulí ve vlaku, extrakvalitní kousek kvůli kterému nelze litovat shlédnutí tohoto snímku.

Nesahejte na sekeru (Vévodkyně z Langeais) (2007)

Mérde, to bylo fuckt hrozivý. Koketující hnus štětka s přitroublym generálkem. Absolutně o ničem. Nejhezčí byly na filmu květinové vázové dekorace. Ještě že byl film viděn v rámci podpory filmovému klubu, jinak by to bylo na provaz jak byl film špatný.

Dvojí hra (2009)

Ucházející podíváná, pěkné kulisy, kvalitní Owen. Roberts měla pořád vyšší boty než obvyvkle, asi aby se jí opticky zmenšily její dlouhé pařáty. Konečnej song výtečnej. Hasn’t anyone made you feel special? I loved it! It was worth it.

Normal (2009)

Jedna hvězda za novýho no name mlaďocha, který v budoucnu směle prorazí a druhá hvězda ze voko na vešrknový šíji. Jinak předimenzovaná prázdná slabota.

Odpor (2008)

Daniel a jeho Defiance je Dost Dobrej. Daniel jako princ na bílém koni se stará jak Červený kříž o stádo hladových lidí (potravinové zpracování koníka je kvalitním momentem filmu, jemuž může konkurovat pouze čokl na bedrech jeho lesní micinky). Výtečné je bezprizorní smahnutí nenažraného odpůrce jeho vůdcovstí (mimochodem tento herec byl opravdu ODPORný, jistě se v budoucnu uchytí jako kvalitní záporák). Kuriózní mi přijde ta výchoďácká angličtina, jako je to hustý, ale trochu na hlavu (buď měli mluvit šeci origoš jazykama nebo čistě in English, ale určitě se herci u toho prznění solidně bavili). Štětka Zušky je nekvalitní, ale je třeba zaměstnat z charitativních důvodů i špatné herečky. Vadí mi dlouhé bezduché záběry na pseudoherce či komparzisty. Snahu o vyvození atmošky chápu, ale než trapné sociálno by stálo zato to raději prošpiknout přímými sociálními scénkami. Kultovní jsou oblečky všech hlavních postav, zvláště pak slušivé čapky a kabátky. Opět se ve filmu ukázalo, že prostě Daniel Craig + mokré vlasy = tragédie. Líbí se mi jeho vyměklá povaha, která to ale v krizových situacích umí pořádně vysmažit či vyřvat. Soukromý chýšový privátek s lehkou erotikou při svíčce je decentním bonusem filmu.

Pochyby (2008)

Slabší rozjezd, ale pak držák až do konce. Nejlepčejší jsou vlastní pochyby na závěr. Nejúžasnější je balerínka a špulící se rty Streepovky. Trochu jara v holybajbl je taky solidní, stejně tak tyč na žárovky a black Džeký Ou. Celkově bezva kousek, který nepotřebuje náročný děj a směle thrilluje aj bez thrillu. Cool je, že nelze říct, kdo je ze svaté trojice herců v tomto dílku lepčí...o tom není pochyb. (Trochu chybí song na závěr od No Doubt.)

Archanděl (2005) (TV film)

Craig rulez!! Mít takovýho profesora, tak mám samý!!!

Vévodkyně (2008)

Pěkný plakát. Keira furt vychrtlá, ať těhotná, netěhotná. Hořící paruka supr, ale bylo vidět její chabé origoš tmavé vlasy, kdy poté byly v posteli jako origoš vydávány rozpuštěné pseudo blondšpinavé huňaté kudrnaté chmýří. Rádoby adoptovaná dcerka byla po šesti letech snad ještě menší než když jako socánek přicupitala do baráku. Prvotní akčnící scéna - trapnej amatérismus - no lze to snad pouze pochopit z důvodu, že Dibb je 10letý puritánský panic, který k dámským kalhotkám ani nepřičichl. Vévodkyně měla být šmrncovní akčnící roštěnka a ne zakomplexovaná ubohoučká do 1 týpka zabouchlá školačka. I suchý britští čumáci umějí ze své strnulé slupky sálat sex-appelem, tady to dost chybí. Ruční usmiřovačka na závěr byla jak z laciného amerického filmu. Bezva téma, ale špatně zpracované na úkor solidního potenciálu. (Btw. možná by v roli stačila lépe vybavená téměř jakákoliv jiná herečka a filmu by hned hvězdy stoupaly..., stejně tak jako má francouzský prezident učitelku sexu, chtělo by to také učitelku sexu pro filmové tvůrce, protože to co poslední dobou pouštějí do éteru nemá se sexem nic společného, možná je to jen tím, že každý už je v dnešní moderní době asi šampónového zaměření a nemá ani tucha jak je to mezi různými druhy pohlaví...)