Pasažéři (2016)

Kde je nějaká slizká zubatá příšera, když jí člověk potřebuje? Příšery jsou taky boží bytosti. Jsou osamělé, smutné a hladové a podle komentářů zdejšího panoptika filmových dementů je už asi nikdo nemá rád. Je mi to tak líto:-( Aspoň nohu tomu tupcovi ukousnout mohla:-(

Malý velký muž (1970)

Nádherné scény vyvražďování rudokožců! Běloši jsou prostě lepší, vy rudý špíny. Tůdle! (Pět hvězd za povedené filmové zpracování, ale knize se to rovnat nemůže. Udělejte si laskavost a nejdřív si ji přečtěte, pokud máte čas.)

Kolos (2016)

Colossální kravina, avšak velmi temná, originální a zábavná.

Já, robot (2004)

Padají tu dokonce přívlastky jako "chytré", "inteligentní", ale já jsem v tom teda nic takovýho neviděl. Příběh čitelný po deseti minutách, dialogy lehce natuplé, hudba nevýrazná. Tenhle film vykazuje podobné prvky jako excelentní Blade Runner. Ve všech ale výrazně pokulhává kvůli snaze namixovat je s obyčejnou hollywoodskou akcí, která je k vidění v každym druhym popcornovym blockbusteru - a většinou i líp.

Vražda na Nilu (1978)

Krásný film. Hvězdička jde dolů za příliš předvídatelnou pointu, ale hádám, že v odhadování zápletek už jsem prostě moc vycvičenej.

Nic nás nerozdělí (2012)

Další lidská tragédie vydojená do posledního dolárku. Přineste si k telce pizzu a čajík a pojďte se podívat na trampoty dokonalé bílé americké rodinky v Thajsku. Osudy čmoudů a negrů nás nezajímaj. No tak jim to zničilo domovy a pár jich zařvalo, a co má bejt?

Grandhotel Budapešť (2014)

Nejlepší komedie z kategorie komedií, u kterých jsem se ani jednou nezasmál. Vizuálně skvostný svět, který čeká někde za oponou našeho světa.

Birdman (2014)

Kamera dobrá, ale ty mrdky, co se tu řeší....všechny postavy mají totiž v hlavě najebáno a snaží se dokázat, jak jsou moc cool a alternativní a uvnitř rozervaný...

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Do Evropy migrují armády negrů a pár koňomrdů tady dává dvě hvězdičky Asterixovi... a po ne úplně povedených animácích a hraných katastrofách (sorry, Gérarde...Obelix je jednoduše lepší herec) navíc skvělýmu Asterixovi!

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Čtyři hvězdy, ale hodně nabušený. Zkrátit to o tu zbytečnou (teda skoro zbytečnou: pochopil jsem, co chtěl Mistr říci..) scénu s mostem, která do filmu nezapadla a akorát zbrzdila jeho dynamiku bylo by to za pět. Ale stejně je to skvělej film.