Ajťáci (2006) (seriál)

Kdybych nemohl porovnávat s Big Bang Theory, bylo by to možná i 5* ale těžko říct. Oba Ajťáci srší nápady a jsou vtipní přesně tak jak mají být. Ale co mi nejvíc vadilo, byla ta příšerně uječená ženská. Už dlouho se mi nestalo, že by mi byla nějaká postava tak protivná a nesympatická jako právě ona. Srovnávat jí s krásnou a vtipnou Penny s Big Bangu to je uplně mimo mísu. Dávám 4*.

Magazín Ligy mistrů (2002) (pořad)

Pro velkého fotbalového fanouška jako jsem já, je tento magazín nepostradatelný. Evropská kopaná má tu nejvyšší úroveň na světě a zápasy LM jsou v drtivé většině výborné. Spousta krásných sestřihů, golů, akcí, rozhovorů, reportáží. Fotbal forever!

Zlatý kompas (2007)

Ano, je to fantasy svět! Ale upřímně řečeno nemám vůbec rád tento typ filmu, kde malé, naivní, "nesmrtelné" dítě zachraňuje svět mávnutím kouzelného proutku. Příběh totálně o ničem a navíc tak zbytečně zmatený děj. Pokud je tento film určený pro dětskou populaci, tak je skutečně lituju. Nebýt těch ledních medvědů tak si ani nechci představit jak by to dopadlo.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Jednička mě upoutala svým nápadem a originalitou. Dvojka svou velkou dávkou akce a vtipu. Trojka měla apoň ještě pořád Davyho Jonese, a čtyřce zbyly už jen mořské pany. Johny Depp sice srší pořád vtipem ale už to není prostě ono. Kupodivu mi tu chyběl Orlando Bloom a především Keira Knightley. Film na mě působil přeplácaně (něco podobného mi vadilo třeba u Transformers 2), typický letní Blockbuster nic víc.

Sedm (1995)

Kam se hrabe Mlčení Jehňátek, Se7en je nejlepší film v žánru krimi-thriller. Ta atmosféra která provází celý film je totálně depresivní. např. tlusťoch na začátku je fakt odpornej. Dva vyšetřovatelé - Morgan Freeman jako starý lišák řešící problémy s klidem a chladnou hlavou. Protipólem mu sekunduje Brad Pitt, mladý, výbušný a nadějný vyšetřovatel. Skvěle se doplňující dvojice. Kevin Spacey má o proti dvoum hlavním hrdinům daleko méně prostoru, ale vůbec nezaostává. Spojit kriminální případ se sedmi smrtelnými hříchy byl vážně geniální nápad. U scény kdy přijíždí dodávka mi uplně bušilo srdce a pomalu jsem začínal tušit co přijde. Kevin Spacey to zabil...

Trosečník (2000)

To nejlepší zpracování tématu "ztroskotání na ostrově" jaké jsem měl možnost vidět. Vždy když si vzpomenu na tenhle film, první slovo které mě okamžitě napadne je - Wilson :) Tom Hanks v perfektním filmu, který stojí pouze na něm. Moc toho sice nenamluví, ale o to je film krásnější. Scéna kdy Tom ztrácí svého Wilsona je tak silná, tak dojemná, zkrátka nedá se na ní zapomenout. Jen více takových filmů kde nám herci předvedou jak umí hrát.

Bronzové halušky (2011) (TV film)

Ze tří dokumentů - Návrat mistrů rok 2005, Tým na hraně 2010, a Bronzové halušky 2011. Je tenhle nejslabší. Možná to bude ale tím že to není ta pověstná zlatá, ale jen bronzová placka. Ta by v normálním případě nebyla tak oslavovaná, kdyby jsme na turnaji nehráli nejlepší hokej ze všech a hlavně neporazily dvakrát Rusko. Ještě teď si dokážu vybavit všechny naše zápasy jak šli za sebou. A hodně nezapomenutelných momentů např. mizernou hru ruska, hatt-rick Jardy Jágra ve ČF proti USA, naší "skoro" domácí atmosféru a nebo zákroky obra Arťuchina. Ovšem jedna hořká příchuť tady je, a to je letecké neštěstí z 7.11.2011. Rachůnek, Marek, Vašíček - Nikdy nezapomeneme! Já osobně pokážde když se budu dívat na hokej, tak si na kluky vzpomenu.

Skála (1996)

Naprostá akční bomba! Cage patří mezi mé oblíbence, Connery spíše naopak a Harrise moc neznám, ale tady je to výborně namixováno. Tak sympatického záporáka jsem snad ještě neviděl :) Nesmrtelné scény - Cage se světlicema, nebo přestřelka v umývárně. A ta hudba po dobu celého filmu je...ááááá....uplně Boží! A zase v tom má prsty Hans Zimmer, začínám přemýšlet o tom jak to jenom ten chlap dělá. To snad neni už možný, buď má dar od boha, nebo je to prostě skladatelský bůh!

Mary a Max (2009)

Pěkná plastelínová grafika, vypadá to jako povídkový příběh pro malé děti. Ale nenechte se zmást, ve skutečnosti to je filmeček pro dospělé. Je to smutné chvílemi až depresivní, vážné ale hlavně ze života. I přes svou vážnost má film hodně povedených vtípků.

Základní instinkt (1992)

Basic Instinct je nejlepší erotický thriller všech dob, to napětí během celého filmu by se dalo krájet sekáčkem. Moje oblíbenkyně sexy Sharon Stone ve své nejznámější roli společne s Michaelem Douglasem. To jak si tu Sharon pohrává s Michaelem je prostě luxusní, a milostné scény dávají filmu ještě větší šmrnc. Vyslýchací scéna "s nohou přes nožku" je nezapomenutelná ;P