Impyho zázračný ostrov (2006)

Tohle je ukázka jak by animovaný film neměl vypadat "kvík". Animace sice zas tak hrozná nebyla, ale ten příběh? Rozhovory mezi postavičkami a především český dabing byl příšerný "kvík". Hlavně to prase bylo nadabované že jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet "kvík". Jedná se o německý produkt, takže vcelku očekávaný průser. Děti ale může pobavit "kvík".

Vesničko má středisková (1985)

Tohle je naprostá klasika České a Československé kinematografie. Máte špatnou náladu? Jste v depresi? Je vám pod psa? Pusťte si vesničku a špatná nálada je okamžitě pryč. A nebo si stačí poslechnout jen pana doktora. :)

Spalovač mrtvol (1968)

Rudolf Hrušínský tady podává výborný výkon o tom žádná. Ale to je tak všechno, velká nuda a šeď od začátku až do konce, měl jsem problémy abych u toho neusnul. Dialogy mi přišly zbytečně zdlouhavé a nudné. Nečetl jsem knihu takže nemůžu srovnávat, ale ta musí být určitě mnohem lepší. Jinak " rakvičku nebo věneček? " to bylo dobrý.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Kdo by je neznal. Strýček Skrblík se svojí pokladnicí plnou zlaťáků, ve které by si snad chtěl zaplavat každý, neustále soupeří s Hamounem o to kdo má větší majetek. Jsou tu i další nepřátelé na které si musí dávat pozor jako např. kriminální Rafani a zákeřná čarodějnice Magika von Čáry. Pak jsou tu ještě skrblíkovi synovci Dulík, Bubík a Kulík s Kačkou. Je tu i Typický komorník Johan, rázná služebná paní Čvachtová, šikovný podivín Šikula, trhlý mechanik a pilot Rampa Mckvák, jedlík Ňouma a Kačer Donald. Tolika výraznými kreslenými postavičkami se muže pochlubit málo který kreslený seriál. Tohle je ten nejlepší dárek od Disneyho a navíc je stejně starý jako já. Znělku nemusím ani vypisovat, tu zná snad každý. Zatímco o víkendu kdy celá rodina spala, já nikdy neváhal přivstat si časně ráno na každý díl. Je to kousek mého dětství a nostalgie je sakra potvora, tady nemohu jinak než dát plný počet.

Tábor tygrů (2000)

Filmy s válečnou tématikou mám hodně rád. Ale tady jsem nenašel nic čím by mě film zaujal. Dva borci co se pořád perou mezi sebou, a dál už nic zajímavého. Srdceryvné výlevy mě vůbec nebrali, podle názvu jsem čekal teda mnohem víc.

Transformers (2007)

" Nepřišel jsem léčit rakovinu, ale bavit lidi! " Ano,mě Michael Bay skutečně velmi baví. S každým jeho příchozím filmem se těším na tu dechberoucí akci, která mě vždycky dostane od začátku až dokonce. Transformery považuju za nejlepší Bayův film, který je ale nutno vidět v HD rozlišení, jinak to snad ani nemá cenu na něj dívat. Ty všemožně se rozkládající autoboti působí velmi úchvatně. K celkovým efektům se snad nemusím ani vyjadřovat, audio-vizuální stránka je vynikající a celý soundtrack k filmu taktéž velmi pěkný. Shia LaBeouf ukazuje že má veliký talent, a ty jeho zmatené rozhovory s krásnou Megan Fox mě neskutečně bavily, ostatně jako většina hlášek. Vy kteří házíte Transformery do odpadu opravdu lituju, že si neumíte užít perfektní filmový zážitek.

Pelíšky (1999)

Nejlepší český film všech dob! Po první projekci pelíšků " to mi bylo asi 14 let " ze mě vypadlo - "proboha co je to za blbost?" Až postupem času po opakovaném zhlédnutí jsem si tento film naprosto zamiloval. Poté co byli natočeny nezapomenutelné komedie ze 70 a 80 let, bych se vsadil že už nikdy nebude natočen film který by je překonal, a podívejme se... V tomto filmu je tolik výborných hlášek a situací, jako např. scéna " skleničky " nebo " Maršál Malinovsky ". Pelíšky prostě miluju a často sáhnu právě pro ně, pokud si chci pustit nějakou oddechovku. Navíc si je vždy doma pouštíme k pobavení na Štědrý Den. Herci (Kodet, Dušek, Stašová, Holubová a samozřejmě Donutil) jsou tu prostě vynikající. Natočit tak vtipný film z doby na přelomu 70 let, tleskám!

Méďa Béďa (2010)

S kresleným seriálovým Méďou Béďou jež doprovázel mé dětství, jako spousta výborných animovaných seriálů se to nedá srovnávat. Béďa a Bubu mě docela bavily, i když moc prostoru zde nedostali. Ale to samé se nedá říci o ostatních hercích kteří byli otravní a nudní. Věřím že děti si určitě najdou své a pobaví se. Sečteno podtrženo podprůměrný film.

Team America: Světovej policajt (2004)

Přesně takhle nějak si představuju pořádnou parodii na americký patriotismus. Totálně bez cenzury, a navíc v podání loutek. Kdo nemá rád South Park tak doporučuji se ani nedívat. Kdo ale je milovníkem vulgárního a drsného South Parku tak tohle musí vidět. Smál sem se od začátku až do konce. Např. při předělání Garyho na teroristu, akce v egyptě nebo milování loutek. K tomu písnička "Amerika Fuck Yeah"- McDonalds! Fuck Yeah! Wall Mart! The Gap! Baseball! NFL! Rock n Roll! Internet! Slavery! Fuck Yeah! Sturbucks! Disney World! Porno! Valium! Reeboks! Fake Tits! Sushi! Taco Bell! Rodeos Bed Bath and Beyond! Fuck Yeah! Liberty! White Slips! The Alamo! Band-Aids! Las Vegas! Christmas! Immigrants! Popeye! Democrats! Republicans! Fuck Yeah! Toť vše :)

Kruh (2002)

Film který mě chytil hned od začátku, držel pevně po celou dobu a nepustil až do konce. Jak už tu někdo psal v komentářích, tady nejde o ten typ strachu že se bojíte " co " a " odkud " na vás právě vyskočí ale o takový zvláštní druh strachu který jsem u žádného filmu doposud nezažil. Dojem z filmu umocnilo i to že jsem ho viděl někdy ve dvě hodiny ráno. Mezi horory number one, i když to vlastně je spíše thriller než horor, ale pro mě navždy zůstane hororovým zážitkem. Skvělý děj, spád, atmosféra a ten konec. Audio doprovod výtečný, ono ani nic jiného nelze čekat pokud je pod ním podepsán Hans Zimmer.