Mlha (2007)

Příště až vyjedu ráno autem do ranní Mlhy určitě si vzpomenu na tenhle film, a místo aut s rozsvícenými světly budu očekávat chapadla a ..... Působivý thriller který si na nic nehraje a jede si vše po svém. Ocenil bych tu paniku v obchodě a dialogy s tím spojené. Ale i tak je to pro mě nejslabší Darabontův film.

Tísňová linka (2013)

Takovýto typ filmu musí mít především dobré tempo a napětí které dokáže diváka přikovat k obrazovce. Tísňová linka má oboje na rozdávání! Rozjezd je trochu pomalejší, ale potom Halle Berry převezme jeden telefonát a už je to parádní jízda až do konce.

Věc: Počátek (2011)

V rámci současné hororové nabídky to není vůbec špatný film. Ale v porovnání s původní Carpenterovou věcičkou tahle věc nemůže stačit. Protože chybí ta schopnost budovat napětí, a to Carpenter uměl. No a taky samozřejmě Kurt Russell, jehož absence je o to víc znát. Protože tahle skupinka je mimo a nemá žádné charisma, které hlavní postava potřebuje v tom aby jste ji mohli fandit!

Kód Enigmy (2014)

Z celé oskarové nabídky 2015 je pro mě Kód Enigmy vítězem... a to jasným!! Benedict Cumberbatch u mě s posledních letech díky skvělému Sherlockovi stoupá v oblibě. A na to jak se ukáže v hlavní roli celovečeráku jsem byl dost zvědavej, no a do Keiry jsem blázen už hodně dlouho. Enigma je válečny film který střídavě přeskakuje do různých období, a nezobrazuje tankové bitvy, ani koncentrační tábory, ani záchrané mise. Ale tak trochu skryté zakulisí valky, a nebo vlastně klíčové události, říkejte tomu jak chcete. V tomto filmu nejde ale jen o Enigmu a válku. Každopádně v doprovodu hudby Alexandre Desplata, se u mě Kód Enigmy zařadil nejen na první oscarové místo, nejen mezi nejlepší filmy roku 2014, ale taky do dlouhé řady mých oblíbených filmů.

Zocelovací kúra (2015)

Nevim jestli to Kevin Hart dělá schválně, ale už si jednou netradičního pomocníka zahrál v nedávém filmu Dokonalý svědek. Kde měl za úkol sestavit falešnou skupinu svědků na svatbu. Tady se zase snaží z jednoho bohatýho idiota udělat tvrďáka, tak aby to v base přežil až mu ve sprše spadne mejdlo. A i když to je to fakt blbost, tak já se královsky bavil. (Nejlepší bylo....''Kdo je viníkem? Nečekám že to pochopíš hned na poprvý, všechno jde přes Martina'' :D

Van Helsing (2004)

Pamatuju si že se tenkrát o tomhle filmu dost mluvilo. 1)Rozpočet 2)Česká stopa 3)Režisér-Můmie. Van Helsing vyzbrojený hi-tech Ag prvky z periodické soustavy, tu zmateně pobíhá a kosí upíry a worgeny. Takhle vypadá efektovej a digitální guláš ve kterém se uplně celý fim utopil, a to je špatně. Efekty mají film vyšperkovat, né ho pohltit. Pěkná Kate i hudba od Silvestriho. Za to samotný Drácula vypadá jako mladší bratr Stevena Tylera s Aerosmith.

Maverick (1994)

Jestli ješte nědky v živote uslyšim výraz "Ten má ale šibalský usměv/pohled'' okamžitě si vzpomenu na Mela Gibsona as Mevericka.

Paranormal Activity (2007)

Místo mystérie spíš hysterie. Ta uřvaná kráva mě teda pěkně srala. Až na ty denní části, které jsou uplně zbytečné, to nebyla zas až taková nuda. Ale ani zdaleka to není taková pecka, která se z toho na venek dělala.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Coven je z prvních tří AMH ta nejšílenější série. Nechápu že hodnocení u Covenu je o tolik nižšší než u Murder House a Asylum. Mě se tenhle Coven líbil uplně stejně, a noční projekce jsem si zase vychutnával. A jako muž jsem si dostatečný počet ženských postav nemohl vynachválit. Některé scény ve mě dlouho zůstanou, třeba...sešití v márnici, noční útok mrtvých na dům. Finalní epizoda testu nové nejvyšší je uplná Bomba, včetně úvodní písničky Seven Wonders!!! Nemůžu se dočkat dalších tématických AHS. La la la...mrazilo mě z týhle melodie.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Krucifix... to byl ale povedený Asterix! Večně hladový Obelix, roztomilý Idefix, ale třeba i Citrusdžus :-) Líbil se mi příběh s paneláky uprostřed lesa. Jak by řekli naši slovenští sousedé... Vydarená rozprávka!