Ghoul (2015)

Česko ukrajinská záhada v Blair Witch. Z těhle kamerových ''First Person'' horrorů u mě zatím pořád vede španělský REC.

Divoké historky (2014)

"Jsem nasranej jako prase!" To není můj pocit z filmu, ale dalo by se říct, společné téma všech povídek. Ty jsou tak dobře natočené že jsem od nich nemohl odtrhnout oči. A těšil jsem se hned na tu následující. Malarkey to vystihl naprosto přesně, u povídkových filmů je někdy problém s kvalitou jednotlivých povídek. I tady to není s kvalitou nastejno, ale řekl bych že všechny jsou nadstandartně dobré. Ta druhá s tou Audinou a dvěma chlápky byla naprosto perfektní! No a Svatba? Asi ta nejšílenější co jsem na filmovém plátně viděl, ale nádherná.

Noční běžec (2015)

Touto noční New Yorskou párty ve stylu '' vyjebu se všema fízlama a mafoušema '' si Liam Neeson vylepšil skóre z nedávného Taken 3. A vůbec nezáleží na tom, že už se mu blíží čas kdy bude chodit na poštu pro důchod.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Ta úvodní znělka je naprosto luxusní, včetně hudby! Po první serii, a po velkém očekávání jaký tento současný seriálový femoném vlastně je... musím říct, že jsem hodně nasranej! 1)Za celou první sérii ani jedna pořádna bitva jako byla např. v LOTR, Gladiator, Troja, Braveheart.... WTF? Jen samé intriky a pitvoření jednotlivých postav. K jedne bitvě se koncem série schylovalo, bohužel si diváci můžou tak akorát nasrat. 2) Ok, tak si tedy alespoň začnete pomalu vytvářet nejaký vztah k hlavním postavám. Ale ani tady nemate šanci, protože jakmile si někoho oblíbíte, okamžitě umírá... WTF??? Nedá se scénáristum upřít spravný výběr momentu překvapení (klidně nechají zemřít i tři stěžejní postavy v jednom díle). Většinou se ale spíš dostaví zklamání právě z těch nečekaných úmrtí, než nějaký ten pozitivní ''WAU'' efekt. 3) Dobře, tak tedy se teším na nějaké fantasy nestvůry..... draky, nemrtvé, přizraky, troly, obry. Ale bohužel zde taky nepochodíte. Nezbývá než jen doufat v další a hlavně lepší série. Druhá Série? Konečně, no kurva, to trvalo teda!!! Perfektní série! Třetí série opět vynikající, a dáva uplně zapomenout na nudnou jedničku. Čtvrtá série (druhý díl mi zatim udělal největší radost, to byla doba než jsem se dočkal). Přesně jak píše Lima, první série prostě vo hovně a příšerná nuda. Ale další a další řady posouvají Hru o trůny na uplně jiný level, včetně propracovanosti jednotlivých charakterů postav. Vyvrcholení čtvrté série absolutní naplnění těch tisíců minut které jsem s potěšením mohl sledovat! Pátá série a 9, 10 díl jsou zatím nejlepší které Hra o trůny nabídla, bomba!!! Velmi často během sledování zavzpomínám na stovky hodin a nocí propařených u World of Warcraft. Já mám jen dvě favoritky z Game of Thrones. Aryu Stark (ta je tak roztomilá) a Dayneris Dotrackou, královnu z rodu Targaryenu, rozbíječku težkých řetězů, za bouře zrozenou a matku draků!!! No a co se týče Lannisterů... tak na ně bych vůbec neútočil, ty jsou všichni tak prohnilí že se stejně časem pozabíjí mezi sebou. To jsem si říkal hned po první řadě :-)

S láskou, Rosie (2014)

V tomto romantickém filmu ústřední dvojice spoupeří spíš o to kdo nalétá letadlem víc kilometru, než o to kolik slz divák nachytá do kapesníku.

Naui P.S. pateuneo (2012)

Mě prostě ty jihokorejský romantický filmy sedí. Právě tím že vždy umí zaujmout a překvapit nečím zvláštním. Tady jednu z hlavních rolí hraje telefon. Vytvoří základní zápletku a pak už se mobilního přístroje až do konce nezbavíte. Dále pak (na romantický snímek) velká sexuální otevřenost, včetňe velmi netradičního svatebního songu. Sympatičtí herci, a nechybí ani lehký humor.

Spása (2014)

Spása aneb jak si Mads vystřílel krásnou Evičku Zeleňačku. Jo kdyby tenkrát na západe žilo víc Dánů, nejen že by salony měli větší tržby za alkohol, ale byla by i větší spravedlnost.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Velmi podobný styl humoru jako třeba u filmu Grandhotel Budapešť. Nemám rád tento střeštěný humor. Jak to jen říct.... no prostě takový, který se snaží být vtipný za každou cenu, a divákovy je podsouván přímo pod nos, přecházející v trapnost. Představa že místo slavných herců (které lákali nejednoho filmového fanouška) by tady hrali neznámé tváře, nebylo by daleko k odpadu.

Yeonghwaneun yeonghwada (2008)

Co je jen hraní před kamerou a co je skutečná realita? Film do kterého jsem šel s mírnou nedůvěrou, ukázalo se že naprosto zbytečně. Hlavní herecké duo dominuje. Kvalitní bitky, tempo až do konce, a především originální námět!

Focus (2015)

Robbie Margot si už ve Vlkovi z Wall Street předplatila vizitku ''The Hollywood sex bomb of the future''. Tady si jen prodloužila platnost. Will Smith umí ukrást ledas co, třeba i ručičku z ciferníku stáří. Prostě oba vypadají zatraceně dobře. Samotný film vykrádá prvky z kde jakých ''vykrádacích'' filmů. To ale nevadí, protože zaručeně pobaví svými triky (někdy docela přes čáru), barevností a charismatem.