Gladiátor (2000)

Jednoznačně můj nejoblíbenější kousek pro který mám velkou slabost. Skvělé herecké představení Russella Crowa. K tomu špičkový soundtrack od Hanse Zimmera a Lisy Gerrard. Krásnej příběh, a že někdo kritizuje historické nesrovnalosti např. že v té době neexistovalo španělsko tudíž "jak mohl mít přezdívku Španěl". Upřímně je mi to fuk, protože tohle je tak překrásný film se vším co k tomu patří. " Jsem Maximus Decimus Meridius velitel severní armády, generál legie felix a věrný služebník pravého císaře Marca Aurelia. Zavraždily jste mi syna a zavraždily jste mojí ženu, ale já se pomstím teď nebo v příštím životě! " Tuhle větu miluju. Krásnější filmovou pomstu jsem si vážně nemohl přát. Jeden z mých největších filmových zážitků. Není mnoho filmů u kterých by mi ukápla slza, ale právě Gladiátor s úžasným koncem to dokázal... Bravo! 100%

Gran Torino (2008)

Při projíždění žebříčků nejlépe hodnocených filmů, jsem si říkal "Co dělá pro mě neznámé Gran Torino v první 20 " ? Drama - psychologický, osobně tenhle typ filmů miluju a tak si říkám to by mohla být bomba. A skutečně! Jestli - že mi u Million Dolar Baby něco chybělo k plnému hodnocení, tak tady na konci jsem měl opravdu ten 5* pocit! Celý film se v podstatě točí kolem jednoho auta, místa a hlavně člověka, který taky ale svým výborným výkonem film neuvěřitelně táhne. A těch perfektních hlášek je tu opravdu dost :) " Auto odkazuju....pod podmínkou...že na něj nenamaluje žádný debilní plameny...a dozadu nedá takový to buzerantský křídlo :D". Opravdu krásný film, mohu doporučit!

Million Dollar Baby (2004)

Skoro všechny filmy spojené s boxem mám pořád tendenci přirovnávat ke kultovní sérii o Rockym, která pro mě bude asi vždy jednička co se týče boxérské tématiky. Tudíž mám osobně problém s těmito filmy. K plnému hodnocení mi tu přeci jen něco chybělo. První polovina filmu za 5*, druhá i díky snadno předvídatelnému ději ale zajímavému konci za 3*, celkově tedy velmi slušné 4*.

Auta (2006)

Pro mě mezi animovanými filmy naprostá jednička. Výborná animace, příběh, soundtrack, zábava, emoce, to vše na 5*. Milovníci aut si tu přijdou na své. Sportovní vozy, tuningové, kamiony, veteráni, starší americká klasika, průmyslové stroje, to vše nabízí film auta. Chybí tu už snad jen vojenská technika. Ještě nutno dodat že český dabing je zde skvělý.

Čistá duše (2001)

Vůbec nevím co mám teď napsat snad jen, bylo pro mě veliké překvapení že Russell Crowe nedostal za svou roli oscara. Tenhle film je čistá rána skrz duši přímo do srdce.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Alf... Krok za krokem... Přátelé... a pak velký třesk. Od dob přátel je tu konečně pořádně vtipný sitcom se vším jak má být. Souboje mezi Sheldonem a krásnou Penny nemají chybu, každý bojuje svými zbraněmi jak umí. Židovský Howard a jeho oplzlé, někdy i sexuální narážky. Indický Rajesh se svým, v mnoha případech nechápavým ale roztomilým výrazem, nemluví se ženami dokud se neopije. Leonard který se snaží sbalit Penny se nejvíce přibližuje skutečnému životu. A pak je tu ještě křičící howardova matka, kterou asi bohužel nikdy nepoznáme. Tohle je parta která snad nemá ani tu nejmenší slabinu. A navíc je tu spousta dalších skvělých vedlejších postav které se kdykoliv mohou objevit v dalších dílech a okořenit už tak pravděpodobně nejoriginálnejší a nejvtipnejší sitcom. (Nejradši mám Rejeshe :) Doufám že bude minimálně tak sedm řad, každý týden čekám pečlivě na další nový díl. Všechny zatím odvysílané epizody jsem viděl tak desetkrát, a můžu se na ně dívat pořád dokola a nikdy mě to nepřestane bavit! První řada 90%, Druhá 100%, Třetí 100%, Čtvrtá 100%, Pátá 100%.

Tenkrát na Západě (1968)

K tomuto filmovému skvostu jsem se dostal téměř až po 40 letech od jeho natočení. Vůbec nechápu jak je možné, že jsem film neobjevil už dřív, o proti třeba Vinnetuovkám které jsem viděl i několikrát snad všechny. Vše už tu bylo napsáno, i co se týká srovnání s Hodný, zlý a ošklivý. Pro mě jasný vítěz Tnz, a to díky krásné Claudii Cardinálové, výborné kameře, naprosto nečekanému závěrečnému flashbacku, a hlavně brilantnímu hudebnímu doprovodu. Díky kterému film dostává uplně jiný rozměr. Ještě teď když slyším harmoniku tak mi běhá mráz po zádech.

Nenávist (2004)

Hmm... velmi příjemné překvapení. Tady na csfd je většina hororů dosti kritizována, ono je to vážně těžké, pokud uděláte všechno proto aby jste se nebáli tak se vám to s největší pravděpodobností asi podaří. Ale já udělal přesný opak, kolem třetí hodiny ráno jsem vše pečlivě zhasnul, nasadil sluchátka a otočil volume doprava. A dobře udělal! Poměrně velké množství scén je tu hlavně i díky perfektně propracovanému zvuku opravdu děsivých. Pokud máte 5.1 tak si to užijete ještě víc. Nenávist zdaleka nedosahuje kvalit kruhu, ale i tak se jedná o velice nadprůměrný horor. Japonské remaky mě baví jen tak dál.

Tiësto - Elements Of Life World Tour (2007) (koncert)

Mám tuto dvoudiskovou verzi Elements of Life z Kodaně v blue-ray kvalitě, a je to opravdu zážitek, jen mě mrzí že jsem v Praze nebyl živě. Nejlepší skladby - Elements of Life, Traffic, Love Comes Again, Adagio for Strings, Shadow in the Dark.

Tiësto in Concert (2003) (koncert)

Nejlepší koncert trancového boha, už jenom to přivítání na začátku je prostě famózní. Are you ready? ...Please Welcome Tiësto!!!