Úsvit mrtvých (2004)

Paradoxně jsem se na Úsvit mrtvých podíval až na jako poslední Snyderův film, který mi scházel do sbírky ''zkouknutých''. A můžu řict... jeden z nejlepších ''Zombie'' filmů! Respect for Zack Snyder.

Muž z oceli (2013)

O tom kdo je pravý Super-Man už teď není pochyb! Taky kdo jiný můze mít za otce Russella Crowe a zárověn Kevina Costnera...? Noo jasněěě.... jedině Super-Man.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Vlastně úplně to samý jako tehdejší Strážci Vesmíru a jejich Megazordi. Tenkrát je dávali v televizi, a už v 7 letech mi u toho bylo trapně. Ale jednoho Jágra bych taky chtěl...

Rychle a zběsile 6 (2013)

Letty Welcome to back! Paul Walker dlouho dlužil Dieselovi nadupanou káru, Justin Lin nám dlužil nadupanej film... a dostali jsem ho! 6ka bohužel ale pětku nepřekonala, škoda, vloženej potencial z pětky tam byl. To ale neznamená že by se dostavilo nějaké zklamání. Popcorn jsem vyndal z mikrovlnky a odložil do ní mozek, ten totiž při sledovaní šestky rozhodně potřebovat nebudete. Soundtrack výborný, ale to už je u téhle série tak trochu tradice. P.S - SPOILER - Jestli v 7 bude Jason Statham, tak předpokládám že v 8 bude Chuck Norris :D

Lincoln (2012)

Udržet pozornost u Lincolna byl i pro mě silný oříšek. Tento film můžou pochopit a docenit snad jen američané. A jelikož já nechápu ani samotné američany, těžko se mi může takový film líbit.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Takže i trojka co do kvality není vůbec pozadu. Já u filmových pokračováních vždy oceňuju to, když zůstanou stejní herci a stejní lidé u kormidla - Zemeckis - Spielberg, Většinou to dopadá velmi dobře. Když se k tomu přidá dobrý scénář, jako v předchozích dílech je jasné že to musí fungovat.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Jednička návrat do budoucnosti byla vlastně návrat do minulosti, ale až teprve v druhém díle začíná návrat do budoucnosti. A řekl bych že je to ještě větší jízda než první díl, což nebývá zvykem u trilogií. Konkrétně se podíváme do roku 2015, velmi zajímavé sledovat, zvláště v roce 2014 :D No je vidět že Spielberg spoustu věcí předběhl - samozavazovací tkaničky, bunda co sama přizpůsobí vaší velikostí, létající auta. Teď máme rok 2014, a zatím žádnou z těchto vymožeností nevlastníme, zas tak rychle ten vývoj technologie nefunguje :-P

Návrat do budoucnosti (1985)

Velké spojení, Zemeckis-Spielberg dalo vzniknout jednomu z nejlepších filmů své doby. Kdyby to někdo natočil v této době s úplně stejným příběhem a ''napral'' tam mraky efektů, tak by se na ten film hned zapomnělo. Ale tenkrát měli tyto fimy své neodpáratelné kouzlo. A i když to není úplně ten top, tak stejnak tento film převyšuje drtivou větsinu dnešní filmové produkce.

Velký Gatsby (2013)

Jedno velké nabubřelé barevné divadlo, ale mě film s DiCapriem jen tak nezklame. Tentokrát se mi ale nejvíc líbil Toby. Možná jsem čekal trošku víc, třeba nechat vyniknout více tehdejší dobu. Film se velice málo odehrává venku ve městech, a to mě trochu mrzelo. Některé prvky Luzhrmana které používal v Moulin Rouge byly zřetelně videt i tady např. Vkládání moderních písní do staré doby, velká barevnost filmu, ''vymazlené'' kostými. Očekávání jsem měl možná větší, ale to nemění nic na tom jaký to byl zážitek.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Velice dobrý film o tabákovém průmyslu, pro mě ale v žádném připadě není navykový.