Bourneův odkaz (2012)

Není to sice taková jízda jako pravej Bourn s Damonem. Ale tempo slušný, koukatelný to je taky dobře. Hudba též celkem ujde.

Osamělý jezdec (2013)

Western / Dobrodružný / Akční... a kde je napsáno komedie? Je to velké, zábavné, dobře se na to dívá. Na první pohled každého napadne rukopis Pirátů z Karibiku . Režisér-Verbinsky..... Hudba-Hans Zimmer, hlavní role trhlej Depp, a pokus o blockbuster. Taky kdo by se nechtěl podívat na Deppa s ptákem na hlavě. Hodně tady čtu že prostředek filmu je nudný. Mě to tak nepřipadalo, hned na začátku je divák vtažen pořádnou akcí do příběhu, a pak už to frčí po kolejích až do konce. I Enjoy it so much.

Ledové království (2013)

Překrásné písničky (lepší jsem v animovaném filmu asi neviděl), naprosto perfektní animace z které doslova mrazí, co už ale není ledové, tak to jsou emoce. Ty tržby.... (přes 1 miliardu dolarů se dostalo zhruba asi 20 filmu z toho pouze dva animovane - Toy Story 3 a Ledové království, které je dokonce 5 v pořadí kino tržeb). Něco neskutečnýho! Anna je sympaťanda, vynikající jsou i další postavy Sven, Olaf, Kristof.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

To že Pán prstenů měl propracovanější příběh, a celkově byl takový víc vymakaný všichni už víme. Hobbit je jednoduchý, trpasličí, akční-fantasy roadtrip s High-tech efekty. Tak trochu jako kdyby jste pařili Hobbita na PSku nebo Xboxu. Nakonec ale proč ne, změna je život. Já tyhle úžasné fantasy světy miluju, to je prostě něco pro oči. Dráček, skrblíkova pokladnice, pavouci, Elfové....Super!!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

HG to je jako továrna na peníze, neskutečný tržby (oba dva díly). Dvojka je určitě lepší počin než byl první díl. Konečně pořádná aréna s vymakanými pastmi, takto jsem si tenkrát představoval že by měl vypadat už první díl. Zajímavější, vymakanější a vůbec céle je to takové vyspělejší. Jo takhle by to šlo.

Křídla Vánoc (2013)

Hezky natočený film s tou pravou vánoční atmosférou, a andělskými přáníčky. Karin Babinská zalouží uznání za tento počin. Z té hlavní čtveřice se mi líbily všichni. Vica jako vždy ozdobou filmu, Krajčo ten nejen že skvěle zpívá ale i slušně hraje. A David Novotný je můj oblíbenec, tady byl ještě navíc výbornej. "Zajoch" Prachař taky docela pobavil. Kdyby během každých vánoc nám někdo naděloval podobné české filmy i v budoucnu, nebudu rozhodně proti. Pěkná ústřední píseň.

Konzultant (2013)

Místy svou ukecaností nudí, jindy zase velmi zajímavé. Ovšem na to co Ridley umí - slabota. Otázkou je, jestli se s tímto špatným scénářem vůbec dalo udělat něco lepšího. Pittovy sedne snad vše co hraje, nevýrazná Cruz a Fassbender, Diaz nejzajímavější. Jestli jste jěste nikdy neviděli ženskou ošukat auto, tak to musíte vidět.

Nejvyšší nabídka (2013)

Velice zajímavý a krásný film, premýšlím jestli jsem něco podobného někdy viděl...asi ne. Není to žádný velkofilm, ale má v sobě takové tajemné, mysteriozní kouzlo. Vše podpořeno Morriconeho nádhernou hudbou, a fantastickým Geoffrey Rushem. Přesne jak píše Malarkey...taky jsem po zhlédnutí měl takový zvláštní pocit.

Na hraně zítřka (2014)

''Krvavou tlačenku a tranfuzi néééé!'' Tak trochu mi to připomnělo dávný doby kdy jsem smažil počítačový hry... Chcípneš, poučit z chyb, '' RESTART GAME'' a jedem znova, zase a zase. PS - Ten Cruise snad zastavil čas, protože to vypadá že vůbec nestárne.