Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Kdepak, žádné filmové zklamání se nekoná, ba naopak. Jsem z filmu nadšen, a o to víc mě to teší, protože jsem si zde pročítal celkem dost negativních komentářů. Ty ve mě vyvolali jisté obavy z toho, že Hobbit bude spíše zklamáním, vzhledem i k obrovským očekáváním které sebou Hobbit přinášel. Ve filmu se pořád něco děje, výprava čelí těžkým překážkám a potkává pořád nové nestvůry. Co mě ale nejvíce okouzlilo, tak to byl let s orli, nádherně udělané. Rád jsem se opět po deseti letech vrátil do Středozemě, a také si při záběrech okouzlující krajiny připomněl některé známé tóny Howarda Shora. Krásná je titulková skladba The Lonely Mountains. Celkem mě překvapilo že je ve filmu tolik vizuálních triků, přeci jen jsem čekal trochu klidnější podívanou než nabízel LOTR. Nemůžu dočkat až si to naši hrdinové rozdají s dráčkem Šmáčkem :-)

Rebelka (2012)

Pixar se mi tímto pohádkovým příběhem trefil přesně do středu terče mého vkusu. Originalita jejich filmů už není tak veliká jako dříve. Ale tento počin se velmi povedl. Musím pochválit český dabing, hlavně tedy samotnou Rebelku. Také hudební složku. Chválit animaci by bylo asi zbytečné plýtvání superlativy.

Klub sráčů (2000)

The Maker tvůj názor to je teda zas něco. Tak nám všem napiš jakou music poslouchaš ty ať se pobavíme. Už kvůli skvělýmu soundtracku nemůžu dát míň než 4*. Navíc by se dalo říct že to byl ''náš'' film na základce a vlastně i na střední, některé hlášky jsme používali dost často. Ale zároveň se samozřejme nebojim říct že je to nechutná a pubertální komedie

Oui, šéfe! (2012)

Jako bych se díval na mix Zdeňka Pohlreicha s jeho ''Ano šéfe!'' a animák Ratatouille.

Let (2012)

Očekával jsem že to bude další z těch filmů který se odehrává celý v letadle, a kde hlavní hrdina bude likvidovat teroristy na palubě. Ale nic takového. No ono se vlastně stačilo podívat do kolonky ''režisér'', a už může být jasné že nepůjde o jen tak nějaký film. Sledujeme příběh jednoho pilota který svým manévrem zachrání spoustu lidí. Má ale jeden problém, je tak trochu alkoholik. Takže naděje že jeho hrdinský čin bude oslavován letí střemhlav k zemi. Vynikající Denzel Washington!!!

Druhá šance (2012)

Těžko bych si v tomto filmu představil jinou dvojici. Než je Tommy a Meryl. Ačkoliv jsou problémy které společně řeší odemne ''zatím'' na míle daleko, tak tohle téma manželského stereotypu mě velmi zajímá. Pro někoho může být film trošku depresivní, nikoliv však nezajímavý. Přesně na tyto filmy ze života se vždycky moc rád dívam.

Skyfall (2012)

Přes velkou spoustu kladných ohlasů všude kolem, mě nový Bond nedostal úplně na 100% jak bych si od něj přál. Ale ''jen'' tak na 85%. Nicméně potřeba říct že film jako takovej je výbornej. A vlastně nemám na duši vůbec nic co bych zkritizoval. Odlišné a moc pěkně zvolené prostředí pro jednotlivé části filmu. Světelná Sanghaj, opuštěný ostrov, akce v metru, a především finále v pustině bylo asi vůbec to nejlepší bondovské jaké jsem viděl. Po zklamání z QoS které jsem musel silně zapít, je toto krásně probuzení z kocoviny. Oscar pro nejlepší píseň od Adele, potažmo soundtrack je bez diskuze.

96 hodin: Odplata (2012)

Jako den a noc, jako léto a zima, jako Ferarri a Trabant......takový je rozdíl mezi druhým a prvním dílem! Co má sakra znamenat ta roztřesená kamera, to byla přidělaná na nějakym čoklovi nebo co?? A co Střihač filmu ? Tak ten si zase pro změnu asi něco šlehnul. Místo toho aby Liama pořádně svázali, a s bouchačkou u hlavy ho přinutily dívat se na svou ženu jak pomalu umírá. Tak mu místo toho svážou ruce nějakým trapným pásečkem a jdou do hajzlu. Všemu nasadila korunu dcerka která nemá ještě ani řidičák, ale v taxíku si tam vodí v ulicích Istanbulu jak policii tak i samotný Mafiány. Dokonalá ukázka toho, jak se to děla když chcete zabít filmové pokračovaní jednoho super filmu.

Norman a duchové (2012)

Tentokrát bych řekl že animace trochu pokulhává, na proti tomu zase vyniká vše ostatní. Už jsem dlouho neviděl tak skvělý animák který by mě tolik nadchnul. Po všech těch animovaných filmech kde pořád mluví zvířata je tu něco odlišného, a to se musí ocenit. Samozřejmě odkazy na jiné filmy - horory, vždy ve filmu potěší. Vzkaz tvůrcům animovaných filmů - ''Tak tahkle teda jo!''

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Yeah, fuck yeah! 80tkové akčňáky jsou zpět! Já mám tyhle filmy moc rád, vypnu na chvilku mozek a užívám si pořádný akční scény, hlášky a drsný kecy nabušených frajerů. Expendables 2 mají ještě něco návíc, umí si udělat srandu sami ze sebe, a to je přesně to co dává těmhle filmům ještě větší šťávu. Van Damma jsem zpočátku ani nepoznal, ten chlap už má fakt něco za sebou. U scény kdy se objeví sám Chuck Norris, a v pozadí hraje hudba z filmu Hodný, zlý ošklivý. Mě málem praskla bránice. Pro změnu u přestřelky na letišti mi zase málem upadly koule. ''Kde sakra seš? Už jsem skoro u vás. Co se děje, to je střelba? Jo. Co se stalo? Vyčmuchali nás Sangové. A odrazíte je? Leda tak s tankem. A sakra. Co je? Tank maj oni!'' :DD