Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

What The Fuck? Od kdy má McClane syna? Mě k Johnovi skvěle sedla jeho role nekompromisního tatíka náctileté dcery jakou mel ve čtyřce. Naopak s tím synem to byl FAIL jak prase. A kde jsou jeho drsňácký hlášky? Kde je nějaký cool příběh? Jako třeba ve trojce ''Simon říká'' nebo čtyřka s Hackerem. No teda ve čtyřce sice McClane sundaval vrtulník autem, běhal po stíhačce, ale určitě to bylo lepší a víc cool než celý tenhle paskvil. Pátá Die Hard, a přesne tak dopadl i Willis...je tu jak páté kolo u vozu.

Nevěrníci (2012)

Některé povídky dali mé bránici fakt záběr, jiné zas docela nudily. Ale v naprosté většině pravdivé. Velmi dobře jsem se u toho pobavil, a o to přeci jde ne.

Veterán (2012)

Myslel jsem si že to bude pěkná blbost. A on při tom skvělej film, jen škoda tak malé role Perlmana. Nejlepší je když začne hrát písnička '' I'm a Bad Ass '' tak Danny začne rozdávat monokly, a to nemá chybu.

Projekt X (2012)

Viděl jsem spoustu filmů kde se parta kámošů snaží uspořádat, a nebo alespoň dostat na nějaký to mejdlo. Ale toto je fakt nářez. Takovouto oslavu narozenin nejspíš většina z nás nikdy nezažije. Totally Out of Control...

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Od pana Bourna se má Jack Reacher ještě hodně co učit, ale našlápnuto má dobře. Každopádně čekám a těšim se na dalšího Reachera.

Kameňák (2003)

Chápu kritiku na Troškovi pohádky. Ale tady jí nerozumím. Přece udělat film z tradičních českých vtipů je přeci bezva nápad. K tomu navíc spousta výborných herců - Vašek Vydra, pan Skopeček, Pepa Laufer... ale i postav, jako je pravě Kohn a jeho tchýně. Vždy se při Kameňácích skvěle pobavím.

Četník a četnice (1982)

Krásné ženy film vždy opepří. Tento četnik podle mého patří k těm lepším dílum. Také ale bohužel poslední herecký výkon fenomenálního Louise de Funese.

Expresní zásilka (2012)

Film má skvělé tempo, co taky čekat jiného od maníka co se na kole proplétá v New Yorským trafficu. Pravda, zápletka mohla být zajímavější, ale i tak je na co se dívat. Poslední dobou na Josepha-Gordona-Lewita narážím ve filmech nějak často (ten chlapec to začíná rozjíždět ve velkym). Poslal bych všem na Tour de France povině Fixie, samozřejme jak jinak než bez brzd :-P

Patrola (2012)

Fantasticky natočený film tak trochu dokumentárním stylem. Právě to dodáva filmu ještě větší reáličnost a takovou živost. David Ayer točí velice zajímavé a kvalitní filmy. Jake Gyllenhaal ten tady opravdu zahrál excelentně. Dámy a pánové taková je přesně amerika! Drsná a nekompromisní...

Ve stínu (2012)

Skvělé dobové zpracování. Opravdu jsem nechápal jak to tvůrci udělali, ani v kterých prostorách ty krásne scény točili. Stejně tak přesné ''ošacení'' postav. Celkově špičková práce za kterou by se nemuseli stydět ani v Hollywoodu. Velmi dobře zahrané role, především kapitán Ivan Trojan zapadnul do filmu dokonale. Proč nedávám 5* ale ''jen'' 4*? Zhruba prvních 40 minut jsem děj hltal. Dokud kapitán jen vyšetroval případ. Poté se děj začne ztáčet k politické situaci. A to mě rozhodně tolik nebere. Nutno ale třeba říci že české filmy mají pořád co nabídnout, jen je potřeba si pečlivě vybrat.