Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Film roku? Ale kde že. Film desetiletí? To už vůbec ne! Lepší akce než u Avengers, Transformers nebo Avatara? Jak jste na to přisli proboha? Ani náhodou! Chválu na herce taktéž nechápu. Vždyť tu všichni skřehotaj jak hovada, a nemaj vůbec co hrát. Po hodině jsem si přál aby jim Immortan ten truck už konečně vodjebal. No ale jede se dál do bodu A, pak votočka a zase zpátky. Ale když nic jiného, tak aspoň film zvýší prodej basskytar, a rozšíří řady těch který si v autoškole budou chtít udělat Céčko. To zas bude na dalnicích víc idiotů v kamionéch než je teď.

Avengers: Age of Ultron (2015)

2/3 Druhý počin z letošní Velké trojky (jak jsem si sám nazval filmy které překonali miliardu dolarů co do kino tržeb). Je to obdobné jako u série Transformerů. Snaha o větší, lepší, akčnější není skoro nikdy výhrou. Jednička tudíž nevyrovnána ani nepřekonána. Na druhou stranu efekty jsou mega ultra giga libózní. Nové postavy bez charismatu a vůbec mi do filmu nezapadli. Jsem maximálně spokojenej s tim že hlášky se sypou ještě s větší kadencí než u jedničky. P. S. - Hulk s Ironmenem a Thorem si můžou společne otevřít demoliční firmu, a jako logo si tam hodit kladívečko.

Rezistence (2015)

Zase tuny keců o tom jak jsou frakce důležité, ale pořád čekám na logické vysvětlení k čemu je to vlastně dobré. No kdyby ve dvojce byly alespoň nový frakce, třeba... Nasraní, Perverzní, Debilní. Ale zatím platí na druhý díl každé slovo které jsem napsal k jedničce (Divergence).

Život naruby (2014)

Pokud by jsme vzali filmy které se alespoň částečně dotýkají tématu vykrádání bank. (Gauneři, Italian Job, Město, Banditi , Dannyho parťáci, Bod zlomu). Tak Život naruby je snad ten nejhorší co jsem kdy viděl. Jim Sturgess tu vyloupí asi 60 bank, ale takovým dementním způsobem. Kde nahodí look německýho pornoherce z osmdesátek, a frajerce u přepažky řekne že jí to sluší. Načemž ona má hned mokro v kalhotkách a všechny vlhký prachy mu vydá. Nemá to drajf, charisma, nápad, akci...prostě nic. Hrůza!

Miluj souseda svého (2014)

Pokud jste dospělí... nechcete takového souseda jako je Bill! Pokud jste dítě... potřebujete poradit a pomoct od někoho kdo je ostřískaný životem... chcete takového souseda jako je Bill! Pokud jste divák (dospělý nebo dítě, na tom nezáleží) a máte rádi Billa, podívat se na tenhle film je povinnost!

Vybíjená (2015)

Na vybíjenou jsem se těsil díky slibné trojici ''partičkářů'' Genzer, Suchánek, Sokol. A taky kvůli traileru, který lákal na dobrou komedii. Podobně zábavnou jako byl naposledy třeba takový Hodinový manžel. Obě tyto naděje se po pár minutách sledovaní rozplynuli. Když jsem zjistil že se vlastně o žádnou komedii nejedná, nýbrž jen o pitvoření se v minulosti, podobně jako tomu bylo třeba u druhých sněženek (kde jsem byl stejně nasranej/zklamanej jako teď). P.S - Jedinej Vaculík si díky tomu jak dobře vypadá mohl zahrát obě své postavy v různých časech.

Temný případ (2014) (seriál)

Druhá série True Detective nám představí trochu jinou kalifornii než na kterou jsme zvyklí z filmů. Žadný Hollywood, žadné Beverly Hills..ani luxusní pláže. Bohužel ale není tak temná, ani tak dobrá jako první série. Nejde tu o žádného sériového vraha, ale o vysokou hru na té nejšpinavější politické úrovni. Tenhle seriál ale staví především na hereckých výkonech, které se nedají hodnotit jinak než školní známkou ''zajedna''. V první sérii Matthew a Woody, tam se není o čem bavit. Ve dvojce Rachel McAdams, tentokrát žádná romantická holčička. Vaughn je iceman, ani nehne koutkama když právě vystřelí někomu mozek z hlavy, tomu ten vlivnej sráč padne dokonale. Nejlepší je ale Colin Farrell, ten do svý postavy dal uplně všechno. P.S - Nevím kdo vymejšlí ty znělky k True Detective, ale to je teda pan někdo, protože to je luxusní vizuální práce. A tipoval bych, že každá další série si zvolí jiný americký stát pro další temné případy.

Pán času (2005) (seriál)

Tohle je hodně, ale vážně hodně trhlej seriál, takže není pro každého. Ale kdo má rád Sci-fi, a zkousne všechny ty šílenosti, určitě se mu bude líbit. Je to prostě originálni jízda celým časovým spektrem. Po první sérii nic moc. Ale musím dát zde většině za pravdu, že s přibývajícími sériemi je seriál pořad lepší, a o nové nápady není nouze. Problém v Doctorovi Who je velká nevyrovnanost kvality jednotlivých dílů, některé super, jiné nuda. Další problém mám s protáčením hereckého obsazení hlavního hrdiny (to v seriálech přímo nenavidím). Na mě je tenhle seriál moc šílený, a chvílemi i amatersky působící.

Nejdelší jízda (2015)

To byla zase pro jednou medovina, a tentokrát dokonce dvojnásobná. Na mě moc dlouhé, klišovité, předvídatelné, ale i přes tyto překážky se mi to stejně líbilo. Takže ten kdo si ujíždí na romantických filmech, vydrží nejen těch 8 sekund, ale i více jak dvě hodiny nejdelší jízdy. ''Upřímně, je tu víc volovin než v mojí práci''.

Vzkříšení démona (2015)

No taky mě z tohodle pokusu o horor málem museli křísit. Even Peters si po sérii American Horror Story vybral i stejný filmový žánr, no volba to tentokrát nebyla dobrá.