Anna Karenina (2012)

Já to nechápu. Všichni to žerou, ale já to nechápu. Popravě ona i ta story není úplně šálek mojí becherovky, ale je to klasika a je to Tolstoj. Dobře. Pak se sem přižene kostnatá Keira (která mimochodem výborně zvládá hrát šílenou, vždycky mám chuť jí při tom jednu třísknout prknem po hlavě, fakt dobrý), rádoby cutie Vronskij a suchar Jude Law aka pan manžel. Kostýmy fajn, atmoška fajn. Scény? To divný přeházení kulis a jejej jsme úplně jinde? Originální možná, ale zrovna super ohromující zase ne. A předěly typu: koleje, hukot vlaku, atd? Haló, my všichni víme, že nakonci hupsne pod vlak, nemusíte nám to cpát pod nos každejch pět minut. Nemůžu z toho bejt nadšená, i když Keira, i když Jude.. prostě ne.

Dis/Connected (2008) (TV film)

Holka, co si hodí mašli po tom, co se na ní vykašlou všichni, co s ní aspoň párkrát mluvili. Kdo by to neznal! Klasická střední. Abych byla upřímná, nejsem si úplně jistá, co říkala polovina herců - tzn niggas in the UK - protože kámo, tyhle slangy fakt nedávám. Jinak typicky bwiteeeesh accent, což mi způsobuje lehkou srdeční slabost, takže why not. A navíc! byl tam Bradley James a přiznejme si, je extrémně hot, takže to všechno vyvažuje. Je to kraťoučký, žádná super zápletka, ale realitu to odráží celkem přesně. A první, co slyšíte je Supermassive Black Hole od Muse! Takže prostě nemůžu hodnotit špatně, ne sorry.

Alcatraz (2012) (seriál)

Asi dobře, že to utnuli, než by se z toho stalo druhý Lost. Tam mě první série taky bavila, ale pak to šlo do kopru, tady s tim všelijakym tajemnem a mystery, huu, no.. nebo taky ne. Díly vystavěné na životních příbězích trestanců byly moc fajn, spolu s tím i vykreslená psychika postav, ačkoli někdy trochu postavená na hlavu. Každopádně Sam Neill byl dost badass, ačkoli to občas vypadalo, že neví, co chce. Ani Sarah Jones nebyla zklamáním. Nejlepší epizody: 1, 2, 6, 7, 11

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Nic jsem od toho nečekala, takže mě to docela i potěšilo. Dá se vidět, úsměvné momenty potěší, obsazení... noo dost se liší od toho, jak jsem si vždy postavy představovala v hlavě (kromě Martina Freemana, c'mon on je Arthur Dent), ale i tak to bylo fajn. Marvin s hlasem Alana Rickmana doslova geniální. Váhám mezi *** a ****, ale na čtyři to prostě není. Ačkoli i tak bych se pokračování nebránila..

Nespoutaný Django (2012)

Zklamání. Kdyby to jen zkrátil o tu poslední hodinu, tak bych i zatleskala. Waltz perfektní, Foxx a DiCaprio taky. Ale celkově mi to nesedlo. Ačkoli se mi rozsvítily očka, když se na scéně objevil QT osobně, dějově už mě to nebralo. Poprvé jsem se celkem i nudila. Dialogy o ničem jsou super - ta gradace mezi S. L. Jacksonem a Jamiem Foxxem byla skvělá, ale nooo.. nezapadlo to do sebe. Pak klasická revenge vyvražďovačka styl Kill Bill -> můj vnitřní masový vrah zaplesal, ale bylo to opravdu nutné? Já zkrátka nemůžu dát víc než tři hvězdičky, zkrátka ne. Na víc to pro mě tentokrát nebylo.

Mládeži nepřístupno (2013)

Nejhorší film, co jsem kdy viděla a smála se u toho. Chvílema jsem si nebyla jistá, jestli bych možná radši podstoupila lobotomii a zároveň proč se vlastně [vlož libovolnou časovou jednotku] směju chlapovi s koulema na krku. Srsly, jedna z nejhorších věcí, co jsem kdy zažila. Ale přesto jsem se u toho řehtala, že mi popcorn padal zpod rovnátek. Scéna s fekáliema po celý kapotě a silnici? No, thanks. Pšouček malý brouček se trochu nevyved. A pak do toho úchylná animovaná kočka. Nejsem si jistá, jestli jsem to fakt viděla a nebo mi nepříjemná slečna hodila nějakou piluli do koly. Pro pubescenty ideál, já už to vidět nepotřebuju.. (Ale tu scénu s koulema v omáčce si možná najdu na youtube.)