Sherlock (2010) (seriál)

Neznám jiný seriál s šesti díly, který by měl tak obrovský fandom jako Sherlock. Nezkoušejte se mi vymluvit homoerotický subtext ve vztahu Holmes/Watson, protože come on, je to canon a všichni to víme. Martin Freeman v sérii rolí ňoumy se skvělým charakterem (Arthur Dent, Bilbo Baggins). A Benedict Cumberbatch, kterýho miluju už jen proto, že má horší příjmení než já (high five, Benny). A nejlepší ztvárnění Moriartyho ever, každou vteřinou, kdy je na scéně se buď směju nebo řikam, jak cool je. Kamera je skvělá, stejně tak jako soundtrack a zmodernizování klasického Sherlocka Holmese (čehož jsem se děsila jako čert kříže a nechtěla původně seriál sledovat, well). Hlavní titulky jsou sice trochu lízlý přes instagram, ale to se dá odpustit.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Tohle se ani nedá komentovat. Buď jste nasedli na vlak smrti po ,, Dad's on a hunting trip... and he hasn't been home in a few days'' a nebo ne. Pokud ne, přišli jste o emocionální vyčerpanost, vtipy, který jsou vtipný (což je dneska v seriálech rare), sarkasmus, anděly a démony. Pokud jo, god save us all.

2 $ocky (2011) (seriál)

Hurá, je tu jeden opravdu vtipný sitcom. Žádný awkward jokes. A zkuste mi říct, že nemilujete postavu Sophie a její vztah s Olegem, kterej pouští jednu perlu za druhou. Jen do toho.

Osvícení (1980)

Here's Johnny! Jack Nicholson je opět v roli magora, jak jinak, je to magor. Tentokrát ale při scéně v bludišti nahnal husí kůži i mně. Mimochodem Kubrick tady skvěle (asi bezděky) ukázal, jak to vypadá, když má ženská menstruaci a musí do práce - krev valící se chodbou. Ano, ano. Naproti tomu King je milován i zatracován, ale nikdo mu neupře, že tenhle námět má v sobě něco geniality. Zároveň musím vychválit kameru, protože scény s Dannym na motorce v hotelu? Tak by to šlo. .. Často mě po shlédnutí bolí hlava, ale to jen dodává na tom, jak je film úža.

Mechanický pomeranč (1971)

Kapka ultranásilí. Film je možná i lepší než knížka. To chceš.

Černá labuť (2010)

Setkala jsem se už s několika haters tohohle filmu. (Jedině parodie Jima Carreyho si zaslouží mojí pozornost a smích.) Nechápu je, protože tenhle film mě nikdy nepřestane fascinovat. (A chtít si pořídit sukýnku a piškoty.)

Americká krása (1999)

Nenáročně vtipné. Sonda do amerického předměstí. Mám spojeno s vánoční atmosférou, asi proto, že jsem film dostala na dvdčku k Jéžíšku a koukala na něj v zimě. Mám z toho teď takovou tradici. Kevin Spacey mi vždycky přišel svým způsobem divně creepy, ne že bych ho neměla ráda, ale děsí mě. Tady ne, protože jeho postava je asi nejvíc cool ever. Přes hlášky až po rozvoj psychiky charakteru. Růže a růže. Nemluvě o tom, že scéna s igeliťákem se stala modlou hipsterů.

Počátek (2010)

Viděla jsem několikrát, několikrát jsem to pochopila a pak zase ztratila. Přesto to není film, který zatěžuje hlavu a kypí se mi u sledování myšlenky jedna za druhou a já nestíhám sledovat, co se děje. Nenuceně se vnutí do mozku a převrací jednotlivé levely na sebe a dělá mi tam chaos. Dokonalý trik mě unavil, ale tady jsem překypovala energií. .. A ani snad nemusím zmiňovat, že opět a znovu se jedná o skvělé seskupení herců. DiCaprio, kterýmu pořád nikdo nedal Oscara (shame on you). Ellen Page, která se vymanila ze škatulky 'ta holka z Juno'. Vtipná chemie mezi Tomem Hardym a Jospehem Gordon-Levittem. Cillian Murphy, kde je napůl magor, napůl ok, což tak přesně vidim. Marion Cotillard jako psychopatická žena sebevrah, za mě ANO! .. O soundtracku a kameře ani nemluvím, protože perfection. Yes, please, more.

Snídaňový klub (1985)

Klasika všech klasik, kterou by měl vidět každý. Ve které se najde každý a kterou si každý musí zamilovat. A pak si pořád dokola pouštět Don't you forget about me.

Půlnoc v Paříži (2011)

Nejhezčí film všech dob. Nádherně vykreslená atmosféra 20. let. Ach, Fitzgerald, Hemingway, Dalí a ostatní. Asi bych byla stejná jako Gil ve filmu. Člověk chce vždycky to, co nemá. .. Herecký koncert. Owen Wilson se na roli hodí, Rachel McAdams opět v roli semetriky, krásná a tajemná Marion Cotillard a další. Soundtrack skvěle podkreslující atmosféru Paříže jen potvrzuje, jak skvělý film je. Masterpiece.