Smrt panen (1999)

Bored. Scéna se sebevraždami byla fajn. Jinak asi moc poetické na mě.

Prozacový národ (2001)

Čtyři protože je to můj život ve filmu, to jen tak někdo nemá. Pointu jsem asi nepochopila, resp. přijde mi, že tam žádná není. Ale chci si pořídit psací stroj (sponzore?).

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

To hlavní dítě bylo celkem na pěst a příběh je kapku sci-fi. Skvělá byla Vera Farmiga i David Thewlis. Jako válečný bych tento film opravdu nezařazovala, je to film o dětech, o naivitě, o ideálech a snech, k realitě má trochu dál. Stejně tak vyobrazení tábora, s tím, že si jen tak dítě podhrabe díru v ostnáči.. ok, přitažený za vlasy, ale dá se. Každopádně fakt, že si malý židovský vězeň na více než hodinu každý den odskočí a nikdo si toho ani nevšimne? Jestli něco, tak disciplína se koncentračním táborům upřít rozhodně nemůže. .. Jak říkám, do skutečnosti to není co by kamenem dohodil, ale i tak je film zajímavý. Pokud pominu to, že je příběh nepravdivý, vystavěn není úplně špatně. Průměr, lehký nadprůměr.

Moulin Rouge (2001)

Chtěla jsem dát tři, ale tohle není jen tak ledajaký průměr. Jak nemám ráda dlouhé filmy, tak toto mi uběhlo velice rychle. Muzikálům asi moc nerozumím, zvrat v ději se vyřeší tím, že si všichni zazpívají a tak podobně.. Přesto nádherná hudba, nadčasová. Překrásná Nicole Kidman a Ewan McGregor v (pro mě) netypické roli. Skvělé! Ne dokonalé, ale skvělé. Je to moderní Shakespeare a lovestory jako řemen, co rozbrečí tisíce žen. U mě zůstalo oko suché, ale i tak musím hodnotit nadprůměrně.

Super Size Me (2004)

Divácky zajímavý dokument. Barvičky, vtipný protagonista, rocková hudba. Nejvíce mě zajímali vědecké poznatky, co se týče nárůstu procent tuku v těle, zhoršení funkce jater atd. Překvapilo mě, jak byli lékaři šokovaní dopadem fast foodu na organismus. Nečekali, že je ničivý stejně jako např. alkohol nebo drogy. Rozhodně zajímavý projekt, veškerý respekt Morganovi. // Co mě asi nejvíc dostalo byly paní, co nemají čas cvičit, ale jí fast foody pořád. Pak rodinka, co umí odříkat reklamu na Big Mac. A samozřejmě hranolky ve školách. Well done, America.

Pozemšťané (2005)

Můžu jen kroutit hlavou nad idiotstvím lidí, co zde komentují. Pokud chcete na sobě míst krev, kosti, kůži, tkáň a hlavně smrt čehokoli, co mohlo prožít dlouhý život bez strastí... Tak prosím. Připomíná mi to tu reklamu ''Kabelku byste neukradli. Pirátství je zločin.'' V tomto případě říkám: ''Zabili byste člověka tak brutálním způsobem, že by při tom jiní zavírali oči? Jatka jsou zločin.'' .. Ale jak to tak vypadá, je tu spousta suverénních vrahů.

Princezna Mononoke (1997)

Nádherná hudba, poutavé téma, krásná krajina a zvířata. Možná o pár minutek delší, ale nerušilo. Nechápu lidi, co tu píšou, že měli všichni stejné obličeje, asi nekoukali na stejný film co já.

Zodiac (2007)

Napínavé do poslední chvíle. Ačkoli dlouhé to bylo možná až moc. Ale zase ta délka vyjádřila, jak zdrcující to muselo být pro všechny zainteresované.

Růžoví plameňáci (1972)

Sledovala jsem to značně pod vlivem, ale stejně mi to přijde totálně jetý.

Pán času (2005) (seriál)

Prý britové neumí točit filmy a seriály. Možná to nevyhovuje hollywoodským odkojencům, ale já si užívám škálu britských přízvuků, historických narážek, sarkasmu, hlášek a vypjatých scén, které pohnou i mou shnilou duší. Na Doktora nedám dopustit. Top, top, top.