Velký Gatsby (2013)

Možná je to přehnanost, ale přesně takhle přehnané jsem si to představovala i podle knihy, která patří mezi mé nejoblíbenější. Moulin Rouge, ač jsem neviděla celý film, mi přišlo přehnaný, ale toto je perfekce. Jestli po DiCapriovi někdo nehodí Oscara, tak naklušu do Hollywoodu, donutim je se podívat na Shutter Island, Inception, tohle.. dokonce i pitomej Titanic a řeknu jim, kde ještě viděli takhle dobrýho herce a jestli maj v pořádku oči a uši. ~~~ Soundtrack byl zajímavý, hned jsem to stáhla, protože bych v kině musela zapínat Shazam každou minutu. Will.I.am, Jay-z a podobná skvadra se kupodivu zvláštně hodili. A Love is Blindness je písnička, která by mohla hrát třeba u reklamy na vložky a byla by skvělá. V některých chvílích to působilo zvláštně kýčovitě a nehodilo se to, ale nu což. ~~~ Jinak kostýmové porno, největší cutie na světě Carey Mulligan, Tobey Maguire, kterému role sedla, ač jsem tomu nevěřila. Hodnotím pěti, protožet to na mě zanechalo podobný dojem jako knížka, což je ve filmovém světě opravdu rare.

Mary a Max (2009)

Animovaná Amelie z Montmartru pro pesimističtěji laděné.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Málokdy je kniha takhle dobře zfilmovaná jako v tomto případě. Není to samozřejmě perfektní, přeci jen se 500 stránková knížka nevejde do deseti dílů o +- 40 minutách, ale i tak opravdu zajímavé uchopení příběhu. Občas sice máte pocit, že místo Game of Thrones sledujete Game of Butts, nýbrž to není pro každýho problém, žeano.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Ok, první série je nuda. Neustále si stěžujete na vztah: bledá depres holka + upír/ bledá depres holka + vlkodlak, ale bledá depres holka + duch je ok.. No fajn, proč ne. Soundtrack super, většina herců moc fajn (z Alexandry Breckenridge se mi obrací kalhotky), atmoška ok, mrtvý nemrtvý dítě fuj. Příběh? Ehm, ne, proč, na co? .. Nevim, první série mě nepřesvědčila o tom, jak je to hrozně cool a in.. Ale! Pak tu máme sérii druhou! Geniální Zachary Quinto a Bloody Face. Ne fakt, chci ho obejmout za to, jak hraje vrahy a creepy pošahance. Asi to dělá to obočí. Ale je prostě super. Pak ďábel vzal na sebe lidskou podobu ve formě Reginy Georgeové... ehm to jsme jinde.. ve formě sestry Mary Eunice a je extrémně .. hmmm.. ďábelský. Mám pokračovat? Ne? Ok. Dokonalé herectví Jessicy Lange, zkuste něco vytknout, no do toho, zkuste. Skvělá Lana (del Rey) a její životní příběh - finále se synáčkem mě nezklamalo. Atmosféra blázince z šedesátek, doktor Mengele a jeho podivný experimenty na lidech, fajn hudba, opět dokonalý intro - to bylo asi to jediný, na co jsem se těšila u první řady. Jediná divná věc, co mohli vynechat byli ty mimozemšťani, ale chápu, je to teď cool cpát do všeho. Jinak hodnotím kladně překladně. Jen doufám, že třetí série nebude znovu zklamání a nebudu si připadat jako na houpačce.

Merlin (2008) (seriál)

Kdybych nebyla hardcore Merthur shipper, co vidí vztah Merlin/Arthur už v první epizodě, tak to zahazuju obloukem v dál. První tři série jsem nějak přetrpěla, i když to bylo hodně ve stylu: nuda, nuda, nuda, omg kdy už budete mít sex vy dva, nuda, nuda, nuda, Morgana je desítka, nuda, nuda, chci draka, nuda. Poslední dvě série už ujdou i akčně i technicky. Colinovi Morganovi nemůžete upřít to, že to hraje dobře, zkuste mi o něm říct něco negativního a rozcupuju vás na kousky, který ani vaše děti s lupou nikdy neposbíraj! .. Jinak se tu opakuje stálý kolotoč BBC herců, takže taxikář z Sherlocka, Mr. Finch z Doctor Who, atd atd.. Anglie asi fakt nemá moc herců, vzhledem k tomu, že pořád vidim ty samý dokola. Nu což, nevadí, že. Na Merlina koukejte v případě, že jste freak do artušovskejch legend, ale zároveň vám nevadí, že jsou trochu znásilněný a svázaný v koutě a nebo pokud jste tumblr fangirl hledající nové OTP.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Lol kdyby tam nedali tu scénu, kde padaj usekaný hlavy a všude je bloody mess a všechno se to semele na hromadu, tak tomu dám asi odpad, ale takhle mě to bavilo aspoň chvilku. .. Jen to dítě bylo creepy, to už nechci nikdy vidět.

Sinister (2012)

''Chce se mi čůrat. .... Už ne.'' - víc slov k popsání zážitku z tohohle filmu neni třeba.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Příšerně natahované, zdlouhavé scény, není podle knížky, dostali jsme se asi na dvacátou stránku za tři hodiny, nerealističnost (pokud se to u fantasy filmů dá říct) skřetů, přehnaný efekty. Ok, to bychom měli to špatný. A teď! Cuties hobitci, až na Thorina (ten je super majestic), Bilbo Freeman, Gandalf trošku ooc(?), vtipnej Radagast, neuvěřitelně badass Galadriel (jako ostatně vždy), jůůů krajinky Zélandu, soundtrack u kterýho brečim a pak ty slzy použiju jako lubrikant, vynikající scéna s Glumem, cliffhanger s drakem. Jo, má to svý mouchy, ale omg je to prostě Hobit a tečka. Je mi jedno, kolik si na tom Jackson nahrabe, jen ať mi to hezky sází na plátno film za filmem.

Panství Downton (2010) (seriál)

Perfektní. Ve všech ohledech. Kostýmy, atmosféra, charaktery postav, dobovost. Michelle Dockery s dokonalým obočím, Maggie Smith s vynikajícím humorem: ''I take that as a compliment." - "I must've said it wrong.". Není co vytknout. Těším se na třetí sérii jako malé děcko.

Kruh (2002)

Je to už tak strašně ohraný, že to snad nikoho dneska nemůže děsit. Při čemž mě ale mrazilo i na chlupech v uších, byla scéna s koněm. Ani ne ze strachu, ale on rozdrcenej kůň trajektem... Nic moc podívaná. Dál? Asi už jsem zblblá ze Scary Movie, ale podivný dítě, hysterická blondýna a wannabe cool mladý tatínek? Ne úplně postavy, co by mě zaujaly, sorry. Přesto moc hezky zfilmováno, Samarka nejdřív cute a pak už trochu mrtvolně ne. Scenérie a atmoška super. Mrtví teenageři? Už zase? Achjo, budu si dělat čárky - další horor s pochcípanou bandou puberťáků: |