Chléb náš vezdejší (2005)

Že je to dokument celkem zajímavý je samozřejmé. Ale naprosto souhlasím s tím, že natočit by se to dalo mnohem lépe. Střihy a obrovské a časté skoky mi moc nevyhovovaly a spíše rušily. Vynechat pár scén, kdy se pracovníci stravují a přidat scény, kde se maso porcuje a balí .. byla bych spokojenější. Nicméně i tak si to hezké tři hvězdy zaslouží.

Voda pro slony (2011)

Já nemohu dát méně. Ten film byl příliš hezký, poetický, melodramatický, s krásnou hudbou a dokonalým ponuřešedým prostředím plným lásky, zoufalství a romantiky. Můj oblíbený režisér, mí oblíbení herci .. Ach ano a můj velmi neoblíbený žánr. Film mne nemohl zklamat, nic jsem od něj nečekala. Naopak celkem mile překvapil, že se mi nechtělo vstávat a odcházet, že se mi nechtělo smát, když to režijně smíchem oplývat nemá a že se mi nechtělo až příliš často pít a následně čurat. Stárnoucí Reese ukázala, že ještě nepatří tak docela do starého železa (stejně si myslím, že to nebude jiskřit mezi ní a nikým jiným, než je Ryan Phillippe) a Robert opět ukázal divákům tu svou (někdy až protivně) nevinnou tvářičku, kterou pohlcovala jednou infantilní radost a hloupý úsměv, jednou strach a nedůvěra a jednou nejistota v polibku (i když jsem byla příšerně zvědavá na to, jak se ujme milostné scény od prvního dílu Stmívání a vlastně jsem se ani tentokrát nedočkala). A já dnes mohu jen děkovat Lawrencovi, který mne sice pohladil mírně proti srsti právě tím, že se propůjčil takovému hloupému nápadu natočit romantické drama (nebo snad dramatickou romantiku?), nicméně alespoň on tomu dal nádech čehosi, co jsem já osobně vnímala jako pozitivum.

Důkaz (2005)

Trochu naučné a trochu moc histerické.

The Simpsons 20th Anniversary Special: In 3-D! On Ice! (2010) (pořad)

Proč se (sakra) netočí víc dokumentů o takových fantastických, světem oblíbených seriálech? Ne, že bych se toho dozvěděla hodně nového, ale pár maličkostí jsem pochytila a jsem opět o něco chytřejší. Doporučuji každému fanouškovi tohoto seriálu.

Super Size Me (2004)

Věru celkem zajímavé. Na druhou stranu tam opravdu bylo mnoho nicneříkajících a nudných míst, které bych klidně vystřihla, vymazala, vyhodila..

Mrtvý muž přichází (1995)

Příběh je nabitý emocemi, jež tečou z každé věty, která v něm je vyřčena. Osobně jsem pro trest smrti. Nevím, zda film měl vyvolat debaty okolo něj, ale nevyvolal. Silný příběh dal filmu velmi mnoho. Susan a Sean tomu dali neskutečný náboj. Herecké výkony byly jako příjemná naprosto dokonale ladící symfonie. Líbilo se mi, že film neskončil klasickým americkým happyandem. Ale ničím jiným si mě, bohužel, nezískal.

Mlha (2007)

Dvě, ale jen za netradiční konec a poměrně sympatický hudební podklad..

Ip Man (2008)

Jsem ráda, že jsem se na to podívala. Dodalo mi to úplně jiný pohled na čínské bojové filmy. Jakýsi další rozměr vnímání bojového umění. Než jsem si ho pouštěla, ptala jsem se, jestli má ten film duši. Bylo mi řečeno, že ano. Pochybovala jsem o tom. A udělala jsem správně. Ne jen, že má duši, má hloubku, má styl, má vkus, má charisma, má vše, co ve filmu chci mít. Pronikavá hudba dodává spolu s laděním do šedé přímo autentickou atmosféru. Mé chápání bolesti v působení bolesti zůstávalo stát. Jsem spokojená.

Červená Karkulka (2011)

Kýčovitá, hloupá, rádoby temná pohádka? Ano. Ale odpad? Rozhodně ne. Nečekám, že to bude trhat rekordy a cena roku se tohoto filmu zřejmě také týkat nebude. Není to film pro každého. Uznávám. Ale pro ty, kteří tomuto žánru vyloženě neholdují - je dobré si udělat názor, ano, ale je dobré pak hodnotit objektivně. Film samotný nebyl tolik špatný, jak zdejší hodnocení napovídá. Na druhou stranu - mohlo to být i horší.

21 gramů (2003)

Ne, nepřišla jsem tomu na chuť ani po druhém shlédnutí .. Podívat se na to ještě jednou, asi bych nebyla ochotna dát ani tu jednu hvězdu. Vlastně pořádně nevím, za co je. Omlouvám se příznivcům, pokud někoho napadne mi vysvětlit, co by se mi na tom filmu mělo líbit, s radostí uvítám vzkaz :)))