Sirotčinec (2007)

Ano ano. Jsem spokojená. Chtěla jsem mysteriózní thriller, viděla jsem mysteriózní thriller. Ač nemám mexické snímky moc v oblibě, tento byl poutavý a v jistých chvilkách jsem téměř nedýchala. Jen mě malinko mrzí, že takových chvilek tam nebylo o něco více. Chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomila, že časový skok je tak rapidní a syn Simon je pohřešovaný déle než půl roku. Matka samozřejmě jeho ztrátu velice těžce nese a nevzdává se naděje, že Simona ještě někdy uvidí. Od poloviny filmu už se ale divák dostane do celkového děje a uvědomí si, že se ocitá v podstatě ve dvou časových liniích. Hledání ztraceného syna pomocí dětské hry a prolínáním minulosti je místy napínavé, místy volnější. Jako celek ale film působí na divákovu psychiku víc než dost. Závěr mne sice moc nepřekvapil, nicméně příjemně potěšil, neboť právě takový bych si u mysteriózních thrillerů představovala.

Než si pro nás přijde (2007)

Jack Nicholson a Morgan Freeman je dvojka, která mne přemluvila, abych se na film podívala. Jelikož jsem nic neočekávala, nic mne nemohlo zklamat. Herecké výkony jsou sice o něco slabší, než na co jsem u těchto dvou zvyklá, nicméně dívat se na to dalo. Fajn nápad, příjemní herci, sympatická muzika. Nic víc, nic méně. Já osobně dávám přednost jiným žánrům a i tento snímek mne utvrdil v tom, že nestačí mít dobré jméno v kolonce "hrají", film celkově musí být tzv. mým šálkem kávy. Silnější, ale pouhé dvě hvězdičky.

Gran Torino (2008)

Nuže, co napsat. Jak jsem se na film těšila, tak mne zklamal. Je pravdou, že jsem nečekala žádný zázrak, který mi vyrazí dech, ať už jen proto, že Eastwooda nemám příliž v lásce, nebo proto, že samotné krimi mi nic moc neříká. Nicméně jsem čekala alespoň "něco". A ono se to "něco" nedostavilo. Samotný příběh je dnes už téměř klišé - mrzutý dědek, který se nějakým způsobem dostane do kontaktu s mladíkem (nebo mladicí) a postupem času se mězi nimi vytváří jakési pouto, vztah, který mrzout zprvu odmítá, posléze přijímá a sám udržuje. "Napravení" takového mrzouta tu bylo už hodněkrát. Musím uznat, že Gran Torino je celkem podařený pokus o další film na toto téma- viděla jsem i mnohem horší. Stále ale tvrdím, že jediný film, ve kterém se mi Clint jakš takš líbil je Milion Dollar Baby a tak už to zřejmě zůstane.

Stmívání (2008)

Být mladý a cítit hořký lásky šíp. .... Je to poměrně příjemný romantický příběh dvou teenagerů. Proč ne. Vsadit milostný příběh do prostředí upírů a vlků - proč ne. Vytvořit zápletku trochu originálnější - proč ne. Sledovat sbližování dvou lidí - proč ne. Dívat se do nádherných očí Roberta Pattinsona - proč ne. Obdivovat svůdnou nevinnost Kristen Stewartové - proč ne. Podívat se na Twilight ? Proč ne.

Constantine (2005)

Další strhující výkon Keanu Reevese skvěle se doplňující s Rachel Weisz. Úchvatné efekty, chytlavý příběh a nádherně podbarvující hudba. Myslím, že tohle byla perla Francise Lawrence. Dívám se na něj znovu a znovu. Nebudu vypisovat, o čem samotný film je, to mnozí dělali přede mnou. Divím se, že ještě existují lidé, kteří neviděli :)

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nehodlám zde vyzpěvovat do nebes už takto vyzpěvovaný britský sitcom. Anglickému humoru moc nerozumím a sitcomy jako takové ráda nemám. Červený trpaslík naprosto předčil má očekávání. Tehdejší přítel mi kdysi pustil jeden díl asi ze čtvrté série. Znuděně jsem u něj téměř usnula. Další díl nebyl o nic lepší. O pár dní později jsem to s RD zkusila znovu a od začátku. První série mě natolik pohltila, že jsem ji skoukla během jednoho dne. Na druhou jsem se už těšila a třetí mi dělala problém se dočkat, že jsem si ji stáhla sama. Od té doby jsem všech šest sérií shlédla nekolikrát (sedmá a osmá už jsou poněkud slabší) a jistě to nebylo naposledy, co jsem se s vesmírnou čtyřkou viděla :) Tedy pokud ještě někdo neviděl a přemýšlí, zda se ponořit do "startreku naruby", určitě doporučuji pustit si to od prvního dílu první série.

Mentalista (2008) (seriál)

Nemám ráda seriály. Nemám ráda ani Mentalistu. Osobně si sice myslím, že Baker není vyloženě nehodící se pro tuto roli, ale to je názor každého z nás, z vás. Není nesympatický, není ošklivý a dá se na něj celkem v poklidu dívat, takže nepůsobí nijak rušivě. Co mne zaujalo natolik, že jsem se podívala na všechny díly, byly ty krátké momenty, kdy se divákovi otevře pohled do chladné logiky psychologie. Mám ráda vše logické a poučné a právě tyto chvilky vysloužily seriálu plné dvě hvězdičky.

Hodiny (2002)

Není to špatný film, ale není ani tak dobrý, jak je zde všeobecně hodnocen. Hudba, která snímek doprovází, je sice poměrně vkusná, nicméně člověk si na ni musí zvyknout a to zabere nemalou část začátku. Četla jsem tu mnoho chvály na Nicole, já ji chválit nebudu. Nos byl příšerně udělán a její "typickost" se mi nelíbila. Pár lidí napsalo, že když se nezaměříte, nepoznáte ji, já tvrdím opak - zahrála svou roli jako všechny předchozí. Netvrdím, že je to špatná herečka, jen se v tomhle filmu - podle mého - nijak zvlášť neblískla. Celé mi to přišlo jako rozporuplná záležitost na téma mít odvahu se zabít vs. mít odvahu žít. Pravda, poznámka "Klid nikdy nenajdeš tím, že se vyhneš životu." byla brylantní a celému filmu dodala jakýsi lesk, nicméně jednou větou si další hvězdičku nezasloužil. Kdo chce řešit dilema ve stylu - homosexuální lásky x heterosexuální soucitnost, nechť je zbaven předsudků a zhlédne toto dílo.

Lekce neslušného chování (2008)

Milí diváci, omlouvám se, ale film mne nudil. Mám velmi ráda Colina, nicméně ani to mi nezabránilo v tom, abych film téměř prospala. Nápad možná není špatný, scénář též nebyl nejhorší, ale viděla jsem mnohem lepší. Jedna hvězda za Colina, jedna za jakýs takýs příběh.

Kult (2007) odpad!

Hrůza. Opět skupina studentů. Opět podivně temné tajemství. Opět nesmyslné a nevysvětlené vstupy ze záhrobí. Opět tradičně hloupá zápletka a opět předvídatelný konec. Škoda jen, že už to tu tolikrát bylo a ještě větší škoda, že většina z toho je mnohem lépe natočená i zahraná.