• Thriller

Král Syrohlav (1986)

Scenár mal nepochybne veľký potenciál a myslím, že ani sám Barker nemohol byť s touto adaptáciou spokojný. Napätie funguje minimálne a k desnej maske, ktorá mala byť (resp. mohla byť) hlavným atribútom filmu sa radšej ani nebudem vyjadrovať.

Pohřbena zaživa (2007)

Prečo som dal tomuto filmu len jednu hviezdičku? No, ak behom prvej pol hodiny zistíte, že sa dívate na relatívne stupídny príbeh, nemusí to byť ešte žiadna katastrofa. Aj debilný a nudný úvod môže (v horore) ešte veľa vecí zachrániť. Problém je v tom, že nuda pokračuje skoro do úplného konca filmu (výnimkou je posledných cca 15 minút). Napätie prakticky žiadne a kvalitné gore efekty tiež nečakajte. K prvej smrti príde presne v štyridsiatej minúte (mimochodom veľmi neefektnej), kedy už začínate byť riadne nervózni z vlečúceho sa deja a podráždení z výkonov mladých krásnych ľudí, ktorí hrať príliš nevedia. Najhoršie je, že sa film tvári v celku vážne a pritom by práve jemu možno svedčali nejaké tie komediálne prvky. (Miestami sa síce pravdepodobne zasmejete, ale hlavne na tuposti, čo určite nebol zámer tvorcov). V takom prípade by ale scenárista musel nad písaním scenára stráviť trochu viac času a režisérom by asi musel byť niekto iný. Zároveň by bolo nevyhnutné angažovať iných hercov. Len „Jigsaw“ by mohol ostať nevymenený... Ak vás však snímka nechytí ani zaujímavým príbehom, hustou atmosférou či hektolitrami krvi, stále je tu nádej v podobe krásnej masky. To je bohužiaľ jediné pozitívum. Takže preto len 20%.

Předtucha (2007)

Škoda, že scenárista nepoužíval trochu viac mozog. S pribúdajúcimi minútami ubúda hlavnej postave súdnosť a divákovi trpezlivosť. Odporúčam hlavne zarytým fanúšikom (polo)presvedčivej Sandry Bullock. Film ešte našťastie ako tak zachraňuje zaujímavá atmosferická hudba Klausa Badelta. 50%.

Návrat do domu hrůzy (2007)

Idiotský scenár, otrasné herecké výkony, nesúrodá réžia. Prvému filmu nesiaha toto pokračovanie ani po členky. Jedna hviezdička za Jeffreyho Combsa.

Plasterhead (2006)

K niekoľkým desiatkam slasherov, ktoré napodobňujú, resp. vykrádajú Texaský masaker motorovou pílou a Halloween (prípadne Piatok trinásteho) pribudol ďalší. To je podľa mňa dosť smutné.

The Changeling (1980)

Veľmi kvalitná snímka! Vo viacerých momentoch mi doslova behal mráz po chrbte.

Botched (2007)

Mimoriadne zábavné béčko! Úsmevné postavičky, veľa skvelých hlášok, zaujímavý výber hudby, Aragorn – zabijak a gore... Naozaj chválitebný režisérsky debut.

Live Feed (2006)

Detailné prebodnutie ženského prsníka, hadie vniknutie do ústneho otvoru cez sklenenú rúru a následné vystúpenie z prerezaného brucha, pojedanie vysmážaného penisu... Hodne sexu, hodne gore. Nízko rozpočtová a príliš amatérska napodobenina (variácia) Hostelu. Jedna hviezdička za pár vydarených krvavých scénok.