• Thriller

Brutal (2007)

"Hostel Meets The Silence of The Lambs" - bez komentára... Napriek slabšiemu (a neoriginálnemu) príbehu disponuje film prekvapujúco kvalitnou kamerou, nápaditým strihom a dobrou hudbou, ktorá pasuje prakticky do každej jednej scény. No a samozrejme je tu Jeffrey Combs!

Hněv duší (2004)

Takzvané „lakačky“ nie sú v tomto filme ani náhodou originálne (že by zámerné vykrádanie ázijských „duchárskych hororov“?) a nie sú ani neočakávané, i keď sa ich človek nakoniec predsa len zľakne (teda, zľakne sa hlavne zvuku, nie obrazu). Na jednej strane je vidieť snaha režiséra o vytvorenie celkovej mrazivej atmosféry (čo sa mu aj z časti podarilo), no každý horor nového tisícročia, ktorý je založený hlavne na spomínaných „lakačkách“ mi príde tak trochu zbytočný. Hlavnou devízou filmu tak ostáva zasadenie príbehu do 19 storočia a následné prepojenie dvoch žánrov (horor – western).

Big Bad Wolf (2006)

Mierne nadpriemerné teenagerské hororové béčko, ktoré poteší predovšetkým chválitebnými splatter efektmi odtrhnutých končatín a celkom peknou maskou (rozprávajúceho!) vlkolaka. Z hercov ma oslovil Richard Tyson, ktorý je patrične hrôzostrašný a zároveň miestami (možno aj nechcene) zábavný. Samotný príbeh je prostý a ničím novým neprekvapí. Zo snímky je však poznať, že tvorcovia majú k hororovo - komediálnemu žánru asi dosť pozitívny vzťah. 70%.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ak by som sa na to pozeral ako na radový akčný film, neváhal by som ho ohodnotiť aj vyššie (i keď ani vtedy by to nebolo na 5*). Táto snímka však nesie názov Smrtonosná pasca a preto som k nej nútený pristupovať inak. John McClane je pre mňa rozhodne legendárna postava. Do hypermoderného sveta počítačov a internetu sa mi však príliš nehodí. Nič sa nevyrovná starej dobrej klasickej akcii typu predošlých troch (mládeži neprístupných!) častí. Bez Johna McTiernana, Michaela Kamena (nič proti Beltramimu, ktorý dokonca použil a prerobil niekoľko Kamenových motívov) a nejakého solídneho hlavného záporáka to už nie je ono... Ale tak mohlo to dopadnúť aj horšie.

Zlověstné ticho (2007)

Vďaka kvalitnej napínavej atmosfére a relatívne šokujúcej záverečnej pointe je pre mňa Dead Silence nadpriemernou záležitosťou. James Wan sa v hororovom univerze asi nestratí. 70%.

Černé ovce (2006)

A: "You're a tree." B: "I'm not a tree. I'm a fucking sheep!" :-) Tak videl som už všeličo, ale vraždiace ovce a ľudí meniacich sa na ne som doposiaľ nevidel. Originálna a miestami neskutočne zábavná hororová komédia s kvalitnými špeciálnymi efektmi (Weta Workshops). Len nech vzniká viac podobných filmov, prosím!

Wages of Sin (2006)

Napriek (relatívne) malému rozpočtu, treťoligovým (ne)hercom a nesúrodej réžii disponuje film celkom strašidelnou atmosférou. Škoda, že len v poslednej tretine.

Pustina (2006)

Varovanie pre všetkých odsúdených: Nešikanujte svojich spoluväzňov, mohlo by sa vám to kruto vypomstiť... 70%.

Prokletí domu slunečnic (2007)

The Amityville Horror + The Grudge + The Eye + ... = The Messengers. Samozrejme, že ide o „vykrádačku“ (aj seba samých) toho najhrubšieho (slnečnicového) zrna. Niečo podobné (a lepšie natočené) tu bolo už veľa krát. Asi je dnes už celkom ťažké vymyslieť nejaký námetom originálny „duchársky horor“.

Krvavý prachy (2004)

70%. Na jednej strane tu máme zaujímavo natočený a originálny príbeh, no na strane druhej pôsobí film miestami celkom nudným dojmom. Zvláštne.