Rio (2011)

samozrejme, je čo zlepšovať, hlavné objekty záujmu premakané, papagáj Blu je vynikajúco spracovaný od najmenšieho pohyb pierka, ale ostatné postavy okolo sterilné ... avšak mne sa to páčilo, náramne páčilo! "Don't talk to me about the nature, I watched animal planet, I know all about the food chain!"

Kousek nebe (2005)

Poézia, lyrika, symboly, láska, to všetko vo filme je a je to dobré. „Nemôžeš mi ublížiť, som predsa kus tvojho srdca...“

Voda pro slony (2011)

Film má príjemný dej, príjemné hercké obsadenie, kupodivu aj Pattinson konečne niečo hrá (ako skutočne má sofistikovanejší prejav než aký som čakal, a s akým sme sa mohli doteraz stretnúť) i keď hlavný hrdina by mohol byť ešte presvedčivejší, väčší macho :) a na to, že je týždeň pred premiérou Pirátov, tak som očakával, že pôjdu do kina väčšie hlúposti.

Je třeba zabít Bona (2011)

najprv som myslel, že ide o autobiografiu U2, inzerát na nástenke, prvé koncerty v telocvični (myslím, že U2 – samozrejme nie pod menom U2 – odohrali prvý koncert vôbec v školskej jedálni, ale to je jedno), v podstate všetko tak ako som to čítal v biografii U2, film ubiehal rýchlo, herci výborní, dostatočne vtipný a zábavný scenár, dialógy, kvalitné vtípky, vynikajúce pesničky (rock-pop, alternatívny rock) http://www.youtube.com/watch?v=VwQY-8VkVbs film je dobrou ukážkou toho, že aj biografická téma môže byť podaná vtipne, s nadsádzkou, však i samotný osud kapely Shook UP je v podstate vtipný a zábavný! ... podobný film Na pokraji slávy (2000)

Thor (2011)

že sa dá spraviť film a kladive? dá! čo tak pridať frost giants, rainbow bridge? a miliónkrát použité schéma dvoch bratov, jeden vyvolený, druhý cíti krivdu, ... ale to je stále v pohode. Bohužiaľ film mi príde málo prepracovaný, OK, snaží sa pôsobiť pompézne a súčasne aj pobaviť, ale ako s dnešnou technikou niekto tvorí scény a efekty, ktoré je možné vidieť v Rumburakovi? čierny strážca brány, šikmooký bojovník v severskej mytológii (tak ber potom film vážne, keď si tvorcovia z teba robia dobrý deň)? hlavne som s úžasom sledoval, podľa mňa, doslova otrasné efekty – lietanie osôb, či keď v úvode Thor zabije to monštrum, či čo za háveď to je... jediné na čo sa dalo pozerať boli scénky zo Zeme, s Natalie Portman, to malo šmrnc, bez rozpakov by som dal ****, zvyšok je ale odpad, celkom 40%. Najlepší z celého filmu je beztak Dave Grohl a pesnička v titulkoch od Foo Fighters.

Šťastlivci (2008)

Čítal niekto poviedku Janka Jesenského Šťastie v nešťastí, nešťastie v šťastí? to ma napadlo ako prvé pri pozeraní, dobrý príbeh, ale vadili mi herci, málo emócií, málo vzrušenia na drámu, a to mám Rachel McAdams vcelku rád (v Hezkém vstávání bola rozkošná) ... herecky málo presvedčivé výkony, teda aspoň mňa nepresvedčili.

Paranormal Activity (2007)

OK, no nenarobil som si do treniek, ale keďže som nič také doteraz nevidel, tak ma to zaujalo, film bol pútavý, neustále som čakal, čo sa stane ďalšiu noc, i keď to teda mohlo byť strašidelnejšie... pre istotu ale zapnem kameru ;)

Pomsta a spravedlnost (2011) (TV film)

Film sa nesie v takom easy going tempe, síce má aj dobré scény, ale po slabom rozbehu, keď sa divák zoznamuje s minulosťou postavy, s jeho povahou a vlastnosťami, som dúfal aspoň v silný záver, že chytí spravodlivosť riadne za gule, ale ani finále nestalo za veľa. Goodnight For Justice je film, v ktorom sa do 40 sekundového traileru dostane všetko podstatné, čo sa vo filme udeje, bohužiaľ film neponúka takmer nič naviac. Luke Perry mi v úlohe sudcu celkom sedí, oslovil ma svojský humor jeho postavy, samozrejme veľký klaďas (neberie úplatky, spravodlivý, súdi podľa presvedčenia a práva), neustále v opojení whisky (-do you always drink like that? -like what? -like there is no tomorrow), a žien, určite za zmienku stojí pôvabná Lara Gilchrist... Zaujímavá je spolupráca Luke Perry a Jason Priestley (Beverly Hills 90210) a aj samotný názov Goodnight For Justice, 50%.

VALL-I (2008)

"já nechci jenom tak přežívat, já chci žít!", ok, trochu gýčovitý možno trochu nevkusný, ale o to viac roztomilý animák, tie smutné kovové očká, „krtečkův“ prejav, pekne odvedené remeslo, ... príjemne strávený čas!

Zralá láska (2008)

že i v starobe sa dá prežiť jar mladosti? znova hľadať tie správne slová, byť nervózna/y ako vtedy po prvýkrát? Zavolať? Zavolá? film podobný Zápisníku jednej lásky, len viac poetickejší, a viac zahmlený. Prvé, čo ma napadlo, je, že celý príbeh je len výmyslom starého blázna s vynechávajúcou pamäťou, nakoniec to tak pravdepodobne nie je (aspoň sa ma o opaku snaží presvedčiť televízna sparingpartnerka), v každom prípade myslím, že film je veľmi peknou ukážkou akejsi obety blízkych, preto hoci je záver smutný, dopozerali sme ho s úsmevmi na tvárach, pretože to nie je až tak zlé, a tak aspoň som si znova uvedomil, že človek sa musí tešiť z maličkostí, pretože zajtra, pretože zajtra...