Lemmy Forever (2010)

Dokument o tom, ako byť sám sebou, robiť to, čo mám rád a nehľadieť na to, či to čo mám rád, je alebo nieje spoločensky prípustné. Nie je to len o hudbe, ktorá menila dobu, ale aj o životnom štýle jedného nezničiteľného brita, ktorý je asi takou ikonou pre HM ako je Madona pre POP.

Za borovicovým hájem (2012)

Zo začiatku sqely film, od ktorého som očakával, že ma v závere bude niečim šokovať. Žial nestalo sa tak. Výborne prepracovane dva akty uzavrel tretí, predvídateľný a podľa mňa dosť nudný akt. Ryana Goslinga podľa všetkého čaká hviedna budúcnosť. Jeho výraz nasadzuje korunu všetkým filmom, v ktorých hrá.

Chata v horách (2012)

Chata v horách sa síce môže tváriť ako horor, thriller, mysteriózny film či Sci-Fi, ale v skutočnosti je to bláznivá komédia. A moje sympatie si získala hlavne preto, že sa ani nesnaží tváriť ako horor. Tvorcovia sa zrejme potrebovali odreagovať na niečom, čo sa nebude brať príliš vážne. Preto možno divák prepáči, keď protagonisti zranení spôsobom, po ktorom by sa zo zeme nezdvihol ani Vladimir Kličko, naďalej veselo pobehujú po lese. Je to úlet a ako úlet to treba aj pozerať. Za odmenu dostane divák finále o akom sa mu ani nesnívalo.

Juno (2007)

Nežneposmutnelá, úprimná, skromná a hlavne neamerická, taká je komédia Juno. Reitman otvára pomerne ťažkú tému s neuveriteľným nadhľadom a ľahkosťou. Je to proste pekny film, nič viac netreba povedať.

Paralelní světy (2012)

Neviem ako dlho visel Juan Diego Solanas medzi netopiermi, ale nebolo to dosť dlho, aby mu to pomohlo natočiť aspoň trochu uveriteľný film. Inširovaný železnou oponou natočil kravinu, z ktorej sa mi ešte teraz točí hlava. Snažil som sa prihliadať na to, že ide predsalen o scifi, ale tych paradoxov bolo aj na moju inak sci-fi milujucu povahu priveľa. Odkladam do šuflika "Filmy na ktore chcem rychlo zabudnuť".

Na dřeň (2012)

I keď bol tento film prakticky bez deja, bolo sa na čo pozerať a tvorcom možno odpustiť aj tých pár hluchých miest, kedy som sa trochu nudil. Ten kto nájde symbolikum, ktorú tento film predstavuje, ten si ho dokonale užije. Pozeral som sa totiž na bájne postavy z antických eposov v súčasnom svete. A to sa zas v aktualnej filmotvorbe len tak nevidi.

Vrchní, prchni! (1980)

Jedna z najlepších Svěrakoviek, v ktorej Abrhám priam exceluje. Je nemožné neobĺúbiť si záporného hrdinu, ktorý sa rozhodol radikálne zmeniť svoj život, k čomu mu dopomôže náhoda. Tématicky sa "Vrchni, prchni!" hodí skôr do našej doby, ako do tej v ktorej sa natáčal.

Vikingové (2013) (seriál)

Aj keď s pomalším rozbehom už po treťej časti som pochopil že Vikings budú minimálne tak dobrý ako bol Spartakus a možno aj lepší. Muži bez zľutovania, pripravený kedykoľvek umrieť a to v dobe, keď ľudský život má menšiu hodnotu ako unca múky. Túto temnú dobu zbožňujem, nehovoriac o národe, ktorý zrejme ako prvý objavil americký kontinent a po stáročia okupoval Britské ostrovy.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Očarujúce poetické dielo s úžasnou, ba priam nadľudskou obrazotvornostou, kde sa kontrastne striedajú teplé obrazy Mathildinho domova so studenými obrazmi vojny. Je to ako striedat saunu s kryokomorou. Pocitovo jeden z najlepších ak nie aj najlepší romantický film aky som kedy videl.