Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Silný film o holokauste. Nepoškvrnená decká duša sa snaží pochopiť prečo sú ľudia v lágri, kde si nájde priateľa. Toto priateľstvo však synovi veliteľa lágru nemôže priniesť nič dobré. Ťažký psychologický, veľmi poučný a osvetový film.

Božská těla (1984)

Neškodná oddychovka z 90tych rokov, ktorú sme si pustili s polovičkou na MDŽ. V prvej polovici filmu je mikrofón v každom piatom zábere, chvíľami som čakal, že vrazí niektorému z hercov do hlavy. Hviezda za hudbu a za to, že aj napriek tej krušnej dobe temna, mali všetky protagonistky bez výnimky oholené podpazušie.

Pí a jeho život (2012)

Uvod filmu vyborny, zvysok nuda pri peknych obrazkoch. Ako setric monitora genialne, ako film priemerne.

Volání o pomoc (2007)

Toto je asi jedno z najlepších ak nie aj najlepšie filmové spracovanie o ludskom smútku, bolesti ale aj priatelstve a solidarite.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantinovská orgia napechovaná dvojzmyselnými dialógmi, prestelenými hlavami a bizardným postavami, ktoré sa navzájom hecujú ako chlapci na ihrisku. Slovo nigga odznie asi 100 krát a ešte dalších 1000krát z úst S.L.Jacksona a ani raz som nemal pocit, že je niekde navyše. Django je doteraz Quentinovym najlepším filmom a verím, že ani z daľeka posledným.

Biutiful (2010)

Úžasný film o umieraní, chudobe, pokáni a odpustení. Film o tom, že smrťou sa nič nekončí a možno aj o tom, že cesta do pekla je dláždená dobrými skutkami. Bardén ako médium pomáha dušiam zosnulých odýsť a sám sa na odchod pripravuje. Všetko o čo sa snaží však prináša len bezmocnost a sklamanie, taký je film Biutiful od Iñárrita.

Až vyjde měsíc (2012)

Mrhanie hereckými talentmi na film, ktorý kludne mohol skončiť už na onom pobreží, kde konečne dolapili mladistvé duo. To čo nasleduje dalej je už zlátanina, ktorá do nenávratna zmaže všetko dobré, čo táto snímka v sebe mala.

Zloduch Albert (2004)

Túto snímku si viem živo predstaviť na divadelných doskách. Samotný príbeh nije nijak zložitý, ide tu skôr o herecký výkon hlavných protagonistov. Je to taká Rysavá jalovica na francúzsky sposob. Dobre som sa pobavil.

Rysavá jalovica (1970) (TV film)

TOP v TOPe.Labutie jazero Jozefa Kronera a Ivana Rajniaka. Povinná jazda každého kto má Slovenský film v láske.

Sinister (2012)

Tak trochu Kruh, tak trochu Blair Witch, ale prečo nie, keď to na divákov zaručene funguje. A aj keď horory nevyhľadávam, podobné Sinistru si rád pozriem. Nakoniec bavil ma aj Kruh aj Blair Witch.