Baggio: Božský copánek (2021)

Ako sa vyjadruju vsetci, cakal som viac futbalu. Ale film ma aj tak potesil. O Baggiovi pocuvam hlavne od mojho otca a som rad, ze som spoznal jeho karieru aspon v tomto podani. Hlavne ten zaver bol super. Dlho som uvazoval ci to pustim, ale dobre som "zrobil". :) Stopaz je kratucka, nie je dovod premyslat.

Americký gangster (2007)

Gangsterka ako zo starych dobrych cias. Washington bol skvely. Crowe bol tiez super. Filmu ani nemam co vytknut, bavilo ma to velmi a uslo to ako voda.

Říjnové nebe (1999)

O pribehu Homerra Hickama som uz pocul davnejsie, az ma zamrazilo ked som cital popis k tomuto filmu. Co sa tyka samotneho spracovania, na rovinu, mna tento film uplne dostal. Nemusim filmy kde sa hra na city, ale toto ma teda poriadne bavilo. Je to dost nenapadny film, ale cisla hovoria jasnou recou. Osobne by som tomu este par percent pridal za autencititu.

Kyslík (2021)

Celkom zaujimavy Sci-Fi Thriler. Po skusenostiach s neftlixovkami som si film dopredu preklepol. Nebol som teda ohureny jeho cislami, no aj tak ma lakal. Nakoniec to dopadlo celkom obstojne. Laurent to zahrala dobre. Scenar sice kus slabsi, sem tam sa to v deji fakt prejavi a vravite si: "To faaaakt?" Najskor som to videl na 4*, ale cim viac uvazujem nad tymto filmom, tak sa nemozem ubranit pocitu, ze by som tam chcel proste iny pribeh. Myslienka skvela, aj to spracovanie bolo celkom na urovni, no chcelo to asi o kusok viac akcie.

Žít se sebou (2019) (seriál)

Zo zaciatku ma to celkom zaujalo, ale od nejakej tretej casti ma to prestalo bavit. Dopozeral som to, no viac ako 3* hviezdy nemozem dat. Samozrejme nasli sa aj neskor kvalitne casti, no cela ta myslienka ma uz po par castiach nemala cim oslovit.

Brave New World (2020) (seriál)

Serial ma zaujal, kedze sa mi pacila knizna predloha. Samotny serial trochu znehodnocuje Huxleyho dielo, tym zbytocnym tlacenim na sexualnu stranku veci. Kvalitativne je to take neurcite. Neda sa povedat, ze by sa striedali slabe casti s lepsimi, skor by som povedal, ze sa striedaju slabe sceny s lepsimi. V jednotlivych castiach je to dost miestami nevyrovnane. Inak ma to celkom bavilo, kedze kniha ma fakt chytila. Som rad za akekolvek sfilmovanie. Ku koncu sa to vyrazne zacalo odtrhavat od predlohy, co osobne neberiem ako tragediu, lebo knihu by som tiez ukoncil inak, no poslednu cast som cakal o cosi zaujimavejsiu. Neviem ci koncime, lebo voditok na druhu seriu bolo viacero, takze zatial si dovolim dat 4*. Som si ale vedomy, ze nemusi to bavit kazdeho, kedze je to kus pritiahnute za vlasy v tej sexualnej oblasti.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Al Pacino pasuje do mafianskych filmov ako rum do Cuba Libre. Chlap ma poriadnu charizmu. Johny Depp tu ale zahral asi jednu z najlepsich roli v akej som ho videl. Pacil sa mi aj Madsen. Film si ide svojim tempom od zaciatku, pribeh postupne graduje. Hlavne postavy pekne vykreslene, motivacie boli pochopitelne. Film neohoruje akciou, skor zaujme ten psychologicky pohlad na situaciu. Scena s manzelskou poradnou to myslim pekne podciarkla. Nemam problem s plnym poctom.

Hra (1997)

Pre mna jeden z najlepsich filmov. Videl som ho uz x krat a vzdy ma bavi ako by som ho pozeral prvy krat. Velmi dobry thriller, ktory je celkom temny. Velmi dobry scenar, ktory vynikne aj vdaka super hercom. Je to proste film s atmosferou Davida Finchera, viac napisat asi netreba.

Tělo (2012)

Milujem tento typ spanielskych thrillerov. Nie ste len pasivny divak, ale spolu s vysetrovatelom uvazujete ako to cele bolo. V jednu chvilu to uz mate vyriesene a nakoniec sa Vam scenarista vysmeje do tvare. Bolo to fakt zabavne pozerat. Tie prvky hororu boli tiez super, vtiahli do deja, drzali atmosferu. Ten zaver by som asi tak polopatisticky nevysvetloval, ale az tak mi to nevadilo.