Noc, kdy zemřela Diana (2004) (TV film)

Odporúčam pozrieť si aj Kauza Cervanová. Je zaujímavé pozorovať, ako sa pri veľkých súdnych, politických či akýchkoľvek kauzách vygenerujú dve skupiny diskutujúcich. Jedna bezvýhradne prijíma výsledky vyšetrovania, rozsudky či interpretácie médií ( nezáleží či komunistických alebo "slobodných" ) a akékoľvek pochybnosti odmieta, lebo verí že je nemožné aby vyšetrovanie, rozsudky či mediálny obraz mohli byť manipulované alebo len jednoducho chybné. Tejto skupine sa iste žije jednoduchšie a aj pri debatách o čomkoľvek má vo všetkom úplne jasno. Druhá skupina, ktorá si aj prečíta dostupné informácie, pýta sa , pochybuje, analyzuje a prípadne sa aj aktívne podieľa na hľadaní realite bližšieho obrazu, má život trocha komplikovanejší. Pre úplnosť - nehovorím nehovorím v tomto prípade o konšpirátoroch od narodenia, ale o normálnych ľuďoch, ktorí sú otvorení rôznym názorom a ochotní uznať omyl ak sa potvrdí, že sa mýlia. Pravda je jednoduchá, to lži sú zložité.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Celoživotná Formanova téma o slobode jednotlivca opäť trocha inak a opäť skvele. Nadčasové, stále platné a zaujímavé aj po skoro 20tich rokoch.

V pasti (2005)

Po druhom pozretí opravujem hodnotenie 4 na 5 a vôbec sa mi nezdala dlhá minutáž :-) Famózny výkon Ellen Page !