Justin Bieber: Never Say Never (2011)

Dvě hvězdy za dokument. Ne za osobnost. Ani dokumentu o holocaustu nebudete přece strhávat hodnocení za to, o čem je. Dokument sám o sobě, možná aniž by si to uvědomoval, ukazuje dementalitu zfanatizovaných fanoušků ("Jednou jsem mu za jeden den napsala 100 vzkazů na twitter!"). Taky jsem se smál u toho, jak tam pořád zdůraňovali, že jsou jedna velká RODINA. JB pro mě navždy bude pouze loutka. Všimli jste si, že v celém dokumentu nebyla zmínka o tom, jak tvoří svoji hudbu nebo texty? To proto, že on má při tvorbě jen malé slovo. Na jedné písničce pracuje celý tým... Zpívat umí, ale to umí i můj taťka! A na závěr se pomodlíme. "Děkujeme producentům..."

Kanibalové (1980)

Film jsem viděl asi ve třinácti letech, kdy mi ho přinesl kámoš s tím, že scény z džungle jsou autentické a poseru se u toho. Já tomu věřil. Pustil jsem si ho. Neposral jsem se (díky mé silné vůli).Až to skončilo, přál jsem si, abych to nikdy neviděl. Když se na to podívám zpátečně, tak to byl asi účel filmu. Takže: účel splněn!

Bořek stavitel: Nezapomenutelné Vánoce (2001)

Viděno několikrát. Spíše nechtěně, než úmyslně. Brácha měl takové období, kdy si to pouštěl furt. Když to porovnám s ostatními pohádkami a seriály pro děti z dnešní doby, připadne mi to jako Shawshank :)

Melancholie (2011)

První část byla hooooooooooodně zdlouhavá. Měli najmout nějakého pána s hlubokým hlasem, aby před začátkem druhé části nějak tu první část shrnul ve dvou, třech větách. Měl bych z toho filmu mnohem lepší pocit. Druhá část byla ovšem fa-mó-zní. miniSPOLIER: Ani mi nevadilo, že tu srážku tak "odbyli". O tom to nebylo.

Road Rage (2012)

Jak začal troubit, tak jsem si myslel, že se to zvrhne v nějaký d'n'b song.

Le Café (2007)

Výtvarné zpracování klipu výborné! Ale textu nerozumím ani zbla. Zní mi to jako "šalalakula tlažale tu KAFE, la lafér žalulalel lkalulka KAFE" pak jsem ještě trošku rozuměl té části, ve které se dělá "hmmmm hmmmmm hmmmmm hmmmmm". Ostatně, jako všechny francouzské písničky.

Báječná léta pod psa (1997)

"Von ten kapitalismus není žáden med" Krásný přechod z celkem optimistické první poloviny do druhé, temné. Kvido je hipster jak se patří. Atmosféra a chování lidí z té doby vystihnuta výborně. Často jsem se smál (alespoň v duchu). Moc líbilo.

Rent: Filmed Live on Broadway (2008) (divadelní záznam)

Sympatické obsazení, (kromě týpka s kamerou, který mi tam neseděl). Pěvecké výkony z jiné dimenze, výborný příběh, nadupané riffy i choreografie. Také diváci byli pevnou oporou. Tak se mi to líbí!

Tělo (2007) (amatérský film)

Eeej, takhle nee. Nuda, nuda, kapání krve (docela by mě zajímalo, odkud ta krev kapala :D), nuda, ale nečekaný konec. Výkon hérečky v některých částech pokulhával, v některých byla famózní Ty zvuky ze závěrečné scény už jsem někde slyšel. V CSku, nebo něčem takovém. Celkové hodnocení - "ale co, je to amatérský film :)"

Casa Carnivora (2010) (amatérský film)

Napínavé jak staré podlikačky! Jen ten konec... ten konec...