Tunel (2001)

Kopat jakýkoliv tunel má jednu zásadní nevýhodu. Nikdy nevíte, kde bude jeho druhý konec, pokud k propočtům nepoužíváte plastové logaritmické pravítko z NDR.

Země (1996)

Chci to vidět znova a zase. A objevovat neobjevené, které jsem minul a opomenul.

Nech svět světem (2023)

Už dlouho jsem neměl takový pocit, jako naposled v dětství, když mi bylo 7 a viděl "maximum overdrive" na VHS (ano.. Stephen King). Tak luxusně vybudovanou atmosférou. Možná díky hereckým esům, možná díky scénáři. Anebo mixu obojího, kde si všechno sedlo. Technická lahůdka, prostřihy i záběry. A závěrečný cut to jen potvrdil.

Jawan (2023)

To se nedá popsat. Byla to nadsázka? Satira? Proč se to bralo potom tak vážně? Akční scény OK. Celkově to bylo dost zmatené. Místy na * místy ****.

Sněžné bratrstvo (2023)

Sedmdesátkový originál je jen jeden a za tu dobu se filmařina posunula. Všechno dobré i špatné film z moderní (Netflix 2023) produkce má a jako remake je to natočeno obstojně.

Oppenheimer (2023)

Tendence a tlak na pilu byl hlavně v 2.½ filmu. A spíš než k dokumentu to mělo blíž k Marvellovce.. ale já se bavil. Není co vytknout, plný počet už jen proto, že Cillian vyrůstal v sousedství tady na Douglas v Cork.

Mezi živly (2023)

Trochu "woke", trochu Avatara, přisypat lásku a Pixar porodil nové dílo. Kvality animace nemá smysl řešit, protože v každém záběru byl plamen nebo voda, nebo kombinace obojího, kdy Pixar vždy posunuje laťku a nastavuje nový standard. Průser je, že si to už Pixar nedělá sám a ty limity korporátu jsou poznat. Možná trochu satiry mi chybělo, aby se to nebralo tak vážně.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Příběh předvídatelný, kde nic nechybělo a nenadbývalo. Takový ten průměr, ale za Italské kulisy a pozvolné dávkování akce musím tu hvězdu navíc dát. U pozvolného dávkování to tak vždy není, autoři se pohltí do svých nápadů a obvykle se to zvrhne. Tady ovšem konzistentně až do konce. Méně je více a to mě na tom baví.